فرهنگ و هنر

خبرنگاران طراحی ترور محمدرضا پهلوی؛ پایانی بر توهم ثبات رژیم

تهران- خبرنگاران- حادثه ترور محمدرضا پهلوی که در فروردین 1344 خورشیدی از طریق رضا شمس آبادی رخ داد؛ حادثه ای بود که نشان داد، مردم به شدت از رژیم پهلوی ناراضی هستند و این موضوع، توهم ثبات رژیم را با چالش اساسی روبه رو ساخت.

23 فروردین 1400

فیلم های آموزش هنرجویان 5 رشته در شبکه رشد بارگزاری شد

تهران (پانا) - فیلم آموزش هنرجویان رشته های ماشین ابزار، تربیت کودک، معماری داخلی، فتوگرافیک، تربیت بدنی برای استفاده علاقه مندان بر روی شبکه آموزشی تربیتی رشد قرار گرفت و قابل دسترسی است.

22 فروردین 1400

فینالیست های مدال کارنگی 2021 نویدبخش امید و گریز از واقعیت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - از کتابی مصور درباره پیاده روی یک پدر و پسر در کوه ها، تا داستان شیری خسته که عظمت و شکوه طبیعت را به تصویر می کشد، کتاب هایی که امسال برای دریافت قدیمی ترین جایزه کتاب کودک رقابت می کنند، به خاطر ارائه امید و گریز...

20 فروردین 1400

شروع بازسازی حمام تاریخی عسگری در بجنورد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، علی مستوفیان روز سه شنبه 26 اسفندماه 99 با اعلام این خبر اظهار کرد: قرارداد این پروژه به پیمانکار ابلاغ شده و عملیات بازسازی در حال اجرا است.

18 فروردین 1400

پیشنهاد حذف گذرنامه برای سفر بین ایران و ترکیه، برقراری تورهای آشناسازی پس از واکسیناسیون کرونا

دولت های ایران و ترکیه طبق اسناد موجود از اواخر بهمن 1342 با امضای قرادادی ویزا را برای ورود اتباع شان به خاک یکدیگر لغو کردند. اینک بخش گردشگری ترکیه به ایران پیشنهاد نموده که گذرنامه نیز برای سفر اتباع دو کشور حذف گردد. این پیشنهاد در پنجمین نشست کمیته...

3 فروردین 1400

تنها بادگیر گرد ایران در یزد

یزد دیار بادگیرهای خشتی دنیا نه تنها بلندترین و عریض ترین بادگیرها یا تنها بادگیر دوطبقه دنیا را به خود اختصاص داده بلکه تنها بادگیر گرد ایران و چه بسا دنیا را نیز در دل یکی از شهرهایش جای داده است.

1 فروردین 1400

غفاری: سلامت اقتصادی باید اولویت نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال باشد، ضعف مدیریتی با استفاده از افراد متخصص جبران می گردد

عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در سال های 2006 و 2007 می گوید که مجمع فدراسیون باید به فردی رأی بدهد که سلامت اقتصادی دارد.

27 اسفند 1399

تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد

نخستین جلد از مجموعه 10 جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انقلاب اسلامی رونمایی شد.

27 اسفند 1399

خانه طباطبایی ها؛ تلفیق هنر و خلاقیت

خانه طباطبایی ها در کاشان را عروس خانه های ایرانی می نامند. این خانه مربوط به دوران قاجار بوده و ساخت آن حدود 10 سال به طول انجامیده است. آدرس دقیق: اصفهان، کاشان، خیابان علوی، کوی سلطان امیراحمد.

23 اسفند 1399

باورهای غلط در خصوص پروانه انتشار بازی های ویدیویی

باورهایی درباره انتشار بازی های ویدیویی از جمله اینکه برای اخذ پروانه انتشار باید هزینه پرداخت گردد و یا اینکه هر به روزرسانی پروانه انتشار جداگانه می خواهد، باورهای غلطی است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره آنها شرح داده است.

22 اسفند 1399

دولت کشور را بدون استقراض از بانک مرکزی اداره کرد

به گزارش خبرنگاران، دکتر فرهاد دژپسند عصر پنجشنبه در نشست با جمعی از فعالان مالی مازندران در بابلسر اضافه کرد: مسائل کشور را همه می دانند و نباید کسی فراموش کند که کشور در چه شرایط مالی و فشارهای خارجی مدیریت شد.

21 اسفند 1399

نمایش برقع درعمارت هنری تُ به صحنه می رود

تهران (پانا) - نمایش برقع به کارگردانی وحید پیماندار در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان از امروز پنجم بهمن ماه در عمارت هنری تُ به روز صحنه می رود.

18 اسفند 1399

فتومونتاژ چیست و چه کاربردی دارد؟

فتومونتاژ (Photomontage) یا فتو کلاژ نوعی تکه چسبانی با عکس است که عکس های مختلف را با دقت و ظرافت زیاد به یکدیگر ارتباط می دهد.

9 اسفند 1399

نمایش رادیوییخانه خیابان سیروس روی آنتن رادیو تهران

تهران (پانا) - برنامه سنگلج از رادیو تهران تا 14 بهمن، نمایش رادیویی خانه خیابان سیروس را پخش می کند.

6 اسفند 1399

برگزیدگان جشنواره مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند

خبرنگاران/خراسان رضوی برگزیدگان اولین جشنواره و کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند.

5 اسفند 1399

انتشار کتاب واقعیتِ آموزش در سند توسعه پایدار 2030

با مشارکت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و پژوهشکده علوم اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، کتاب واقعیتِ آموزش در سند توسعه پایدار 2030: فلسفه، تضاد ها و چالش ها به زودی منتشر می گردد.

30 بهمن 1399

بهترین مستند های سال شناخته شدند، معرفی برندگان ایدا

انجمن بین المللی مستند (ایدا) اسامی برندگان 2021 خود را گفت.

29 بهمن 1399

اوراد نیمروز یک رمان ملی است

به گزارش خبرنگاران ، طی روزهای گذشته اختتامیه سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار گردید و در بخش داستان بلند و رمان داوران کتاب اوراد نیمروز اثر منصور علیمرادی از نشر نیماژ را شایسته تقدیر دانستند. از این رو به سراغ منصور علیمرادی رفتیم تا با...

25 بهمن 1399

شاعرانی که با جشنواره شعر فجر قهرند

عبدالجبار کاکایی می گوید متوجه نمی شود جشنواره شعر فجر کی آمد و کی رفت! او با طرح این پرسش که چرا جشنواره فیلم فجر از جشنواره شعر فجر قوی تر است و پاسخ به این پرسش، از شاعرانی می گوید که با جشنواره شعر فجر قهرند.

23 بهمن 1399

نگاهی به بهترین تبلت های اندرویدی اقتصادی موجود در بازار

تبلت یکی از کاربردی ترین ابزارهای تکنولوژی موجود در بازار است. یک تبلت خوب می تواند بسیاری از کارهای کامپیوتر شما مانند وبگردی، خواندن ایمیل، دیدن فیلم یا حتی برگزاری کنفرانس را به خوبی انجام دهد و قابلیت حمل بیشتری هم دارد. داشتن یک تبلت...

16 بهمن 1399
تعداد: (170)