علم و تکنولوژی

گران ترین خودروهای خارجی در بازار ایران را بشناسید؛ غول های یک تا 5 میلیاردی

در ادامه این گزارش فهرستی از خودروهای میلیاردی که در کف خیابان های ایران جولان می دهند جمع آوری شده است.

18 مهر 1400

تفاهم همراه اول و ایران خودرو برای پیاده سازی خودرو متصل

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر روز گذشته ششم مهرماه 1400، تفاهم نامه همکاری مشارکت در حوزه خودرو متصل در راستای تحقق اهداف کلان کشور برای هوشمندسازی صنعت خودرو و حمل و نقل مابین همراه اول و گروه صنعتی ایران...

17 مهر 1400

امکان ایجاد رابطه منطقی بین رشد مصرف و اقتصاد با اصلاح یارانه ها

تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید رابطه ای منطقی بین رشد مصرف و رشد مالی وجود داشته باشد، اظهار کرد با وجود رشد مصرف اما رشد مالی حاصل نشده است و این مهم با مدیریت علمی و کارشناسی و اصلاح منابع هدفمندسازی یارانه ها این مهم امکان...

11 مهر 1400

پیروزی هوش مصنوعی بر رقبای انسانی

یک شرکت انگلیسی سیستم هوش مصنوعی ابداع نموده که در بازی رایانه ای آنلاین بر رقبای انسانی پیروز شد. این آزمایش بدون ساده سازی بازی انجام شد.

6 مهر 1400

اینترنت در ایران کف قیمت را دارد

خبرنگاران: مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: قیمت پهنای باند در ایران کف قیمت است و برای اثبات این حرف می توان سفری به مالزی یا ترکیه داشت تا متوجه اختلاف قیمت ها شد.

6 مهر 1400

برنامه خرابکار اندرویدی مخفیانه خرید می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، این برنامه که در ظاهر برای بهبود عملکرد صفحه کلید مجازی گوشی های هوشمند طراحی شده، ai.type نام دارد و برای مدتی در فروشگاه پلی استور گوگل نیز در دسترس بوده است.

6 مهر 1400

خریداران گوشی به هنگام خرید هوشیار باشند و موارد ایمنی را در نظر بگیرند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری هشدار داد: فروشندگان و خریداران نسبت به قاچاق نبودن گوشی های تلفن همراه اطمینان حاصل کنند.

6 مهر 1400

منطقه ویژه مالی فناوری راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، مهدی صفاری نیا عصر امروز در نشست صمیمی رئیس مجلس شورای اسلامی با شرکت های دانش بنیان و مدیران پارک فناوری پردیس، اظهار کرد: این پارک چهار حرکت و جریان اصلی در کشور را بر عهده دارد؛ ایجاد مدل تجارت و دانشی در قالب فن بازار و ایجاد جریان...

6 مهر 1400

اپل اولین هدست واقعیت مجازی و افزوده خود را می سازد

شرکت اپل هم اکنون در حال همکاری با شرکت تولیدکننده بازی های رایانه ای و توزیع دیجیتال والو(Valve) است تا اولین هدست واقعیت مجازی و افزوده خود را طراحی کند.

6 مهر 1400

هکر اطلاعات صد میلیون امریکایی آزاد شد

پیگ تامپسون، هکر هلدینگ بانکی کاپیتال وان در آمریکا که داده های خصوصی صد وشش میلیون نفر از شهروندان این آمریکا و کانادا را سرقت نموده بود، امروز از زندان فدرال شروع شد.

6 مهر 1400

بانک مرکزی: رمز دوم یکبار مصرف از دی ماه اجرایی می شود

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی اجرایی می شود و مشکل فیشینگ را مدیریت می کند.

6 مهر 1400

جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

خبرنگاران/سمنان جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی و فرهنگی امضا کردند.

6 مهر 1400

واکنش میراث فرهنگی کرمانشاه به کشف دیوار باستانی اسرارآمیز در غرب کشور ، مسیو چریکف هم در سفرنامه اش آورده است

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اعلام اینکه دیوار سرپل ذهاب کشف جدید باستان شناسی نیست گفت: مقالات مختلفی نیز در این خصوص چاپ شده که در آرشیو میراث فرهنگی و دانشگاه تهران موجود است.

6 مهر 1400

چگونه میراث ایرانی دارا خسروشاهی در سبک رهبری او تاثیر مثبت داشت؟

این روزها اغلب ما دارا خسروشاهی را به عنوان مدیر اوبر می شناسیم. اما دارا خسروشاهی پیش از آن که یک مدیر پیروز باشد یک ایرانی است که میراث و فرهنگ ایران را با خود حمل می نماید. میراثی که از کودکی با اوست و اکنون حتی در سبک رهبری وی تاثیرگذار است.

6 مهر 1400

تشریح جزئیات تقسیم بندی بیمارستان ها در قالب نظام ارجاع

به گزارش خبرنگاران، قاسم جان بابایی، در دیدار با پروفسور هلگر شومان مشاور سازمان جهانی بهداشت از دانشگاه McMaster کانادا، گفت: تدوین محصولات دانشی از دو سال پیش در وزارت بهداشت به صورت جدی با مشاکت افراد صاحب نظر و برجسته هر رشته تخصصی از گروههای بورد و...

6 مهر 1400

خطری که آینده هتل بوتیک ها را تهدید می نماید

براساس آخرین گزارش ها، قیمت های بالا و رشد روز افزون هتل بوتیک های ایران موضوعی نگران کننده برای آینده این نوع از مراکز اقامتی به حساب می آید.

6 مهر 1400

مأموریت جدید سوروس ها چیست؟

عقب ماندگی هسته ای آمریکا، واشنگتن را مجبور به جلوگیری از اجرای برنامه های اتمی روسیه در آسیای مرکزی با هر وسیله و بهانه ای کرده است.

6 مهر 1400

عبدالله عبدالله: انتخابات آلوده به تقلب را نمی پذیرم، بازشمارش آرا متوقف گردد

رئیس اجرایی دولت افغانستان امروز (یکشنبه) خواهان متوقف ساختن روند بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور شده و تاکید نمود، نتایج انتخاباتی که به تقلب آلوده شده را نخواهد پذیرفت.

6 مهر 1400

شهردار میبد: به دنبال میزبانی از شهرهای جهانی صنایع دستی هستیم

شهردار میبد گفت: حضور میبد در همایش بین المللی شهرداران شهرهای صنایع دستی، اولین گام مهم این شهر پس از جهانی شدن بود.

6 مهر 1400

نکات مهم نحوه چیدمان خانه در طراحی دکوراسیون منزل

برای داشتن دکوراسیونی جالب لزوم پیروی از قوانین خاصی وجود ندارد .

6 مهر 1400
تعداد: (838)