علم و تکنولوژی

فیلم های آموزش هنرجویان 5 رشته در شبکه رشد بارگزاری شد

تهران (پانا) - فیلم آموزش هنرجویان رشته های ماشین ابزار، تربیت کودک، معماری داخلی، فتوگرافیک، تربیت بدنی برای استفاده علاقه مندان بر روی شبکه آموزشی تربیتی رشد قرار گرفت و قابل دسترسی است.

22 فروردین 1400

جنجال اینترنتی؛ آیا اینترنت گران خواهد شد؟

مجلس این هفته مصوبه ای داشت در مورد افزایش مالیات اپراتور های تلفن همراه که از لحظه آغاز بحث درباره آن تا تصویب، واکنش های مختلفی را هم در تفسیر محتوای مصوبه و هم در نقد یا حمایت از نتیجه عملی آن به همراه داشت. حالا در یک سمت مجلس نشینان می گویند که این...

19 فروردین 1400

خرازی: گزینه ای بهتر از روحانی برای اصلاح طلبان وجود نداشت

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: در بین اصلاح طلبان برخی از روی نفاق و برخی از روی علاقه به آقای روحانی رای دادند اما اصل مطلب این بود که گزینه ای بهتر از آقای روحانی برای اصلاح طلبان نبود.

9 فروردین 1400

معین فرمانده واحد عملیات و مقابله با حملات سایبری در کشور

دولت طی بخشنامه ای برای ایجاد وحدت رویه در مشخص صندلی و وظایف مرتبط با امور امنیت فضای مجازی در دستگاه های اجرایی و در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، ساختار سازمانی متولی امنیت فضای مجازی و تشکیلات آن را مشخص کرد.

8 فروردین 1400

مجلس شفافیت و پاسخگویی را از خود شروع کند

تهران (پانا) - اعضای شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانیان با اعلام اینکه مجلس یازدهم در آزمون بزرگ شفافیت مردود شد، تاکید کردند انتظار می رود نمایندگان از مرحله شعار عبور کرده و اقدام علمی برای شفافیت پارلمانی بردارند.

4 فروردین 1400

پرتره استاد عباس عبادی در حکایت دل شبکه 4

دومین قسمت از فصل دوم مجموعه مستند های حکایت دل، پرتره مستند دستان ماندگار است که دوشنبه 4 اسفند ساعت 21 پخش می شود و به معرفی استاد عباس عبادی اختصاص دارد.

28 اسفند 1399

تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد

نخستین جلد از مجموعه 10 جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انقلاب اسلامی رونمایی شد.

27 اسفند 1399

باورهای غلط در خصوص پروانه انتشار بازی های ویدیویی

باورهایی درباره انتشار بازی های ویدیویی از جمله اینکه برای اخذ پروانه انتشار باید هزینه پرداخت گردد و یا اینکه هر به روزرسانی پروانه انتشار جداگانه می خواهد، باورهای غلطی است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره آنها شرح داده است.

22 اسفند 1399

دولت کشور را بدون استقراض از بانک مرکزی اداره کرد

به گزارش خبرنگاران، دکتر فرهاد دژپسند عصر پنجشنبه در نشست با جمعی از فعالان مالی مازندران در بابلسر اضافه کرد: مسائل کشور را همه می دانند و نباید کسی فراموش کند که کشور در چه شرایط مالی و فشارهای خارجی مدیریت شد.

21 اسفند 1399

قوانین جدید ضد انحصار چین، شرکت های فناوری را هدف گرفتند

چین دستورالعمل ضدانحصار جدید خود را منتشر نموده که شامل قوانینی برای شرکت های اینترنتی است تا رفتارهای انحصارگرایانه را متوقف و از رقابت سالم در بازار محافظت نمایند.

19 اسفند 1399

تا به امروز 407 عضو هیأت علمی نمونه کشوری معرفی شدند

خبرگزاری خبرنگاران- رییس هیأت امنا و هیأت ممیزه وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: در طول 28 دوره برگزاری آیین نکوداشت اعضای هیأت علمی نمونه کشوری 407 نفر از استادان نمونه کشوری معرفی شدند.

19 اسفند 1399

اعطای سهمیه بنزین خانوارهای بدون خودرو

جزئیات طرح اعطای سهمیه بنزین خانوارهای بدون خودرو از سوی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

12 اسفند 1399

خودروی جدید ولوو که به محل خواب و زندگی تبدیل می گردد

شرکت ولوو در نظر دارد خودروهای خودران خود را به امکانات مورد احتیاج برای خواب و کار مجهز کند.

11 اسفند 1399

فتومونتاژ چیست و چه کاربردی دارد؟

فتومونتاژ (Photomontage) یا فتو کلاژ نوعی تکه چسبانی با عکس است که عکس های مختلف را با دقت و ظرافت زیاد به یکدیگر ارتباط می دهد.

9 اسفند 1399

تغییر اولویت پذیرش دانشجو در دانشگاه رازی کرمانشاه

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: در بررسی ظرفیت های پذیرش دانشجوی دانشگاه رازی برای سال تحصیلی 1400-1399، اولویت پذیرش با دانشجویان مقطع کارشناسی بوده است.

9 اسفند 1399

لاکهید مارتین و بوئینگ هلیکوپتر تهاجمی پیشرفته تولید می کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، ارتش آمریکا قصد دارد از این هلیکوپتر برای انجام مأموریت های دوربرد و طولانی مدت خود در آینده استفاده کند.

7 اسفند 1399

پذیرش مجازی بیماران در بیمارستان توانبخشی رفیده

تهران (پانا)- امکان پذیرش بیماران به صورت مجازی در بیمارستان توانبخشی رفیده با ایجاد صفحات ارجاع از طرف پزشک متخصص و ارجاع از طرف بیمار در وب سایت این بیمارستان، به صورت مجازی فراهم شد.

1 اسفند 1399

تزریقات در منزل سید خندان

تزریقات در منزل سیدخندان هر شکلی از تزریق آمپول را برای بیماران انجام می دهد. با توجه به اینکه در این روزهای کرونایی مراجعه به مراکز درمانی برای دریافت خدمات درمانی و پزشکی با ریسک ابتلا به کرونا ویروس همراه است، دریافت خدمات پزشکی در منزل می تواند راهکار...

30 بهمن 1399

انتشار کتاب واقعیتِ آموزش در سند توسعه پایدار 2030

با مشارکت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و پژوهشکده علوم اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، کتاب واقعیتِ آموزش در سند توسعه پایدار 2030: فلسفه، تضاد ها و چالش ها به زودی منتشر می گردد.

30 بهمن 1399

با چه سطح از فشار خون اهداگر زندگی باشیم؟

تهران (پانا)-بالاترین استانداردها در اهدای خون از نظر سلامت رعایت می گردد، بنابراین اهدا کنندگان از سالم ترین افراد جامعه و خون های اهدایی از سطح سلامت و امنیت بالایی برخوردار هستند، در عین حال بعضی بیماری ها سبب معافیت اهدای خون بطور دایم یا موقت می...

28 بهمن 1399
تعداد: (181)