صنایع دستی

خبرنگاران روابط ایران و اتریش بر 2 اصل اعتماد و قابل پیش بینی بودن بنا شده است

شهرکرد- خبرنگاران- سفیر اتریش در ایران گفت: قابل اعتماد و قابل پیش بینی بودن 2 اصل مهم روابط اتریش و ایران است و بر همین اساس بیش از 150 سال است که اتریش شریک فناوری و مدرن سازی ایران به شمار می آید.

5 مهر 1399

ضرورت اجرای طرح بازآفرینی مجموعه مفخم بجنورد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی و توسعه مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم یکی از پروژه های اولویت دار و از ضروریات مرکز استان در حوزه گردشگری است، بر لزوم نگاه توسعه محور و هم افزایی تمام دستگاه ها برای تحقق...

3 مهر 1399

بازسازی برج های دوگانه خرقان آوج شروع شد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: همسو با اقدام های بازسازیی این اداره کل برای حفاظت و نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی و جلوگیری از تخریب آن ها، سامان دهی و بازسازی برج های دوگانه تاریخی خرقان واقع در 30 کیلومتری شهر آبگرم از توابع...

12 شهریور 1399

دفتر عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات آماده شنیدن نظرات همکاران است

مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات گفت: به همکاران در معاونت ها و بخش های مختلف اعلام می کنم، دفتر بازرسی وزارت میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آماده شنیدن نظرات آن هاست.

26 مرداد 1399

خبرنگاران صنعت شترمرغداری در ایران جا نیفتاده است

تبریز - خبرنگاران - یک پرورش دهنده شترمرغ با اشاره به مسائل پیش روی فعالان این حوزه گفت: صنعت پرورش شترمرغ هنوز در ایران جا نیفتاده است.

23 مرداد 1399

گردشگری خارجی به زودی احیا می گردد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی، با اشاره به فعال شدن زنجیره های پذیرش توریست در کل کشور گفت: به زودی زمان و ساز و کار لازم برای ورود توریستان خارجی اعلام می گردد.

17 مرداد 1399

14 خرداد موزه های کشور تعطیل است

مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی - تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 14 خرداد موزه های تحت پوشش این وزارتخانه تعطیل است.

17 مرداد 1399

ورود به اردبیل و چشمه های آب گرم از چه زمانی آزاد می شود؟

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل با اشاره به آن که هتل های استان قبل از آغاز تعطیلات عید فطر با 50 درصد ظرفیت خود و با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی، کار خود را آغاز کردند، گفت: در تاریخ اول خرداد تردد بیش از 22 هزار و در دوم...

16 مرداد 1399

تشدید نظارت بر اماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در تعطیلات عید فطر

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز پنجشنبه یکم خرداد ماه از تشدید نظارت بر اماکن گردشگری این استان در تعطیلات عید فطر اطلاع داد.

3 مرداد 1399

پلمب 21 واحد اقامتی متخلف در کهگیلویه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه گفت: از نیمه دوم اسفند تا به امروز، 21 واحد اقامتی به علت تمرد از قانون مقابله با کرونا پلمب شدند.

16 خرداد 1399

ماجرای غذایی نامطلوب جاده هراز

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در واکنش به انتشار اخبار کذب درباره ارائه گوشت نامتعارف و نیز مواد غذایی نامطلوب به گردشگران در واحدهای پذیرایی بین راهی کشور به ویژه راستا جاده هراز توضیحاتی داد.

18 فروردین 1399

ازدواج اولویت نخست بررسی تقاضاهای مردمی در همدان باشد

به گزارش خبرنگاران، محمد ناصر نیک بخت ظهر پنج شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان با اشاره به اینکه روستا ها باید آباد شوند و اگر آبدانی در روستاها نباشد روستا تخلیه می شود، گفت: باید تلاش کنیم تا روستاهایی آباد داشته باشیم.

16 فروردین 1399

سینما تاریخی رامسر بعد از کرونا بازسازی می گردد

پنجم دی ماه سال گذشته و درست روزی که وزیر میراث فرهنگی برای جشن ملی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در مازندران به سر می برد، خبر رسید که سالنِ سینمای هتل تاریخی رامسر در آتش سوخت.

16 فروردین 1399

مذاکره برای ساخت هتل های چهار و پنج ستاره در خوزستان

خبرنگاران/خوزستان معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری در روزهای 11 و 12 مهر با حضور 60 مهمان خارجی از 32 کشور جهان با رویکرد اقتصاد مقاومتی در تهران برگزار...

13 فروردین 1399

بیکاری راهنمایان گردشگری و خانه نشینی آنها بدنبال کرونا

ایسنا/ براساس آخرین گزارشات بدست رسیده، بخاطر شیوع کرونا در کشور، بیکاری راهنمایان گردشگری دیده می گردد و آنها خانه نشین شده اند.

4 فروردین 1399

کاریزِ کیش، 10000 متر زیر دریا

کاریزِ کیش، که با نام شهر زیر زمینی معروف شده است با وسعت 10000 متر در عمق 16 متری در زیر زمین بنا شده است. با سقفی پوشیده شده از صدف و مرجانهایی به عمرِ 270 میلیون سال که در بعضی قسمتها قدمت این مرجانها به 570 میلیون سال نیز می رسد.

5 اسفند 1398

توسعه اقتصاد ملی یکی از مزایای صنعت گردشگری است

به گزارش خبرنگاران، محمد ابراهیم الهی تبار شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری با بیان اینکه امروز حوزه گردشگری یکی از پردرآمد ترن صنعت ها به شمار می رود، گفت: کشورهای مختلف هر یک در شرایط رقابتی خود سعی در ورود به بازار صنعت گردشگری...

2 اسفند 1398

12 هزار نسخه بروشور گردشگری در بین مسافران نورزی گلپایگان توزیع می گردد

خبرنگاران: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان گفت: در طرح نوروزی سال 94، 12 هزار نسخه بروشور گردشگری در بین مسافران نورزی گلپایگان توزیع می گردد.

1 اسفند 1398

نرم افزار موبایل کاتالوگ صنایع دستی در لرستان راه اندازی شد

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: به منظور به دست آوردن اطلاعات لازم در رابطه با رشته های صنایع دستی، نرم افزار موبایل کاتالوگ صنایع دستی در استان لرستان تهیه شده است.

30 بهمن 1398

سفر به بهشت جدا افتاده از ایران؛ جمهوری آذربایجان

سفر کردن را باید مانند حل کردن پازل های دنیا دانست. زمانی که پای در یک سرزمین می گذارید با حقایقی روبه رو می شوید که در هیچ کتاب و افسانه ای اثری از آن به جای نمانده و فقط زمین است که نگهدار تمام آن ها است. به طور مثال با رفتن به کشورهای اطراف ایران مانند...

20 بهمن 1398
تعداد: (22)