سلامتی و پزشکی

روسیه و چین درباره خطر آزمایشگاه های بیولوژیک آمریکا هشدار دادند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دو کشور روسیه و چین به صورت همزمان و مشترک نسبت به فعالیت بیولوژیکی آمریکا و متحدانش در بیش از 200 آزمایشگاه خارج از خاک آمریکا ابراز نگرانی کردند.

30 مهر 1400

دوباره انرژی خود را تامین کنید

اگر شما فرد بالغی هستید که برنامه روزانه پرمشغله ای دارید، در نظر گرفت زمانی برای انجام فعالیت هایی در دل طبیعت، روش خوبی برای تامین مجدد انرژی تان جهت هفته پرکار پیش رو است.

28 مهر 1400

طراحی یک مدل رهبری مثبت گرا

خبرنگاران/اصفهان بر اساس نتایج یک پژوهش، ویژگی های شخصیتی، نگرش و ادراک، ارزش های محوری سازمان، حلقه های ارتباطی، هدف محوری و مهارت های رهبری، عوامل اثرگذار بر رهبری مثبت گرا هستند.

27 مهر 1400

خواص دارویی گیاه ختمی

گیاهی است از انواع خبازی و گل آن سفید و سرخ و الوان مختلف و نوع ارغوانی کبود آن را به هندی خیرو نامند.

24 مهر 1400

شناخت و درمان سرطان در طب سنتی

بی شک سرطان یکی از مهم ترین مسائل طب است. سالانه میلیونها نفر در سراسر جهان به علّت ابتلا به انواع سرطان ها با بسیاری از معضلات روحی و جسمی دست و پنجه نرم می نمایند. با توجه به علل بروز سرطان، می توان گفت

21 مهر 1400

درد قاعدگى یا دیسمنوره

تعداد زیادى از زنان از درد قاعدگى رنج مى برند. هر ماه لایه سطحى رحم زنان مواد شیمیایى اى به نام پروستاگلاندین فراوری مى کند که به انقباض عضلات رحم و دفع بافت ها و مایعات در طول قاعدگى یاری مى کند. مقادیر بالاى پروستاگلاندین ها باعث انقباض عضلات رحم...

16 مهر 1400

ترک خوردگى لب ها

دکتر جوزف بارک مى گوید: برترین راه براى درمان ترک خوردگى لب ها، اجتناب از هواى سرد و خشک است. از آنجا که لب ها هیچ چیز را به خوبى در خود نگه نمى دارند، هر بار بعد از غذا خوردن یا نوشیدن یا پاک کردن لب ها، دوباره از روغن بهره ببرید.

15 مهر 1400

هفت اثر شگفت انگیز آب بر سلامت بدن

شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید ، احساس خستگی می کنید ، دلیل این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد . آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می گردد و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می گردد . اگر...

10 مهر 1400

اسکوچیچ: فکر می کنید من آماتورم؟، برای بردن استقلال برنامه داریم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با تاکید بر این که تیمش در این فصل بازی های خوبی ارائه داده است گفت که برای پیروزی برابر استقلال برنامه دارد.

6 مهر 1400

چشم نگران شهرها به بهارستان

محمد سرابی چشم شهرها به تصمیمات این هفته مجلس شورای اسلامی است. لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، اردیبهشت سال جاری در دستور کار صحن مجلس شورای اسلامی نهاده شد و پس از آن به موضوع بحث میان شهرداری ها و نمایندگان مجلس تبدیل شد.

6 مهر 1400

جمع آوری نان های بدون شناسه بهداشتی در هرمزگان

خبرنگاران/هرمزگان رئیس مرکز بهداشت بندرعباس گفت: از امروز نان های بدون شناسه بهداشتی در هرمزگان جمع آوری می شود.

6 مهر 1400

جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

خبرنگاران/سمنان جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی و فرهنگی امضا کردند.

6 مهر 1400

پنج سرطان اول در زنان ایرانی

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت ضمن برشماری پنج سرطان مهم میان بانوان ایرانی، اقدامات وزارت بهداشت برای پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان های زنانه را تشریح کرد.

6 مهر 1400

چگونه میراث ایرانی دارا خسروشاهی در سبک رهبری او تاثیر مثبت داشت؟

این روزها اغلب ما دارا خسروشاهی را به عنوان مدیر اوبر می شناسیم. اما دارا خسروشاهی پیش از آن که یک مدیر پیروز باشد یک ایرانی است که میراث و فرهنگ ایران را با خود حمل می نماید. میراثی که از کودکی با اوست و اکنون حتی در سبک رهبری وی تاثیرگذار است.

6 مهر 1400

تشریح جزئیات تقسیم بندی بیمارستان ها در قالب نظام ارجاع

به گزارش خبرنگاران، قاسم جان بابایی، در دیدار با پروفسور هلگر شومان مشاور سازمان جهانی بهداشت از دانشگاه McMaster کانادا، گفت: تدوین محصولات دانشی از دو سال پیش در وزارت بهداشت به صورت جدی با مشاکت افراد صاحب نظر و برجسته هر رشته تخصصی از گروههای بورد و...

6 مهر 1400

مأموریت جدید سوروس ها چیست؟

عقب ماندگی هسته ای آمریکا، واشنگتن را مجبور به جلوگیری از اجرای برنامه های اتمی روسیه در آسیای مرکزی با هر وسیله و بهانه ای کرده است.

6 مهر 1400

عکس، انتقال متهمان به قتل برادر رهبر کره شمالی به دادگاه

مالزی دو مظنون به قتل کیم جونگ نام، برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را محاکمه خواهد نمود.

6 مهر 1400

مرد برزیلی که با وجود داشتن سر واژگون، با امیدواری به زندگی و کار حرفه ای ادامه می دهد

حجم اخبار نادرست و کاذب (فیک) در شبکه های اجتماعی آنقدر زیاد است که گاهی ما خبرهای درست را در وهله اول نادرست می پنداریم.

6 مهر 1400

تقوایی: اینچه درگاهی چرا تاریخ ژیمناستیک را تحریف می نماید؟

نایب رییس پیشین فدراسیون ژیمناستیک با ادعا به این که در دهه 70 همراه اینچه درگاهی کارت مربیگری درجه 2 خود را در ژیمناستیک هنری دریافت نموده است، می گوید: غیرمنطقی است که وی دهه 50 و 60 من را فراموش نموده و تاریح ژیمناستیک ایران را تحریف می نماید.

6 مهر 1400

سازمان مالیاتی اظهار داشت؛ فرصت دو ماهه وکلا برای نصب کارتخوان

خبرنگاران: مدیر کل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: همه فعالان مالی از جمله وکلا فارغ از اینکه چقدر درآمد دارند، باید در موعدهای مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را تحویل دهند. همچنین وکلا تا انتها دی ماه فرصت دارند...

6 مهر 1400
تعداد: (1179)