اخبار سیاسی

قالیباف: چهار هزار پیشنهاد درباره بودجه طرح شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح 4 هزار پیشنهاد بودجه ای از سوی نمایندگان مجلس، توضیحاتی درخصوص نحوه رسیدگی به پیشنهادات وکلای مردم درخصوص بودجه ارائه کرد.

24 فروردین 1400

خبرنگاران طراحی ترور محمدرضا پهلوی؛ پایانی بر توهم ثبات رژیم

تهران- خبرنگاران- حادثه ترور محمدرضا پهلوی که در فروردین 1344 خورشیدی از طریق رضا شمس آبادی رخ داد؛ حادثه ای بود که نشان داد، مردم به شدت از رژیم پهلوی ناراضی هستند و این موضوع، توهم ثبات رژیم را با چالش اساسی روبه رو ساخت.

23 فروردین 1400

توضیح سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص افتتاح سد کمال خان در افغانستان خبرنگاران

سعید خطیب زاده در خصوص افتتاح سد کمال خان در افغانستان گفت که حق آبه ایران کاملا تعیین بوده و دولت افغانستان هم به این حق آبه متعهد است.

21 فروردین 1400

فینالیست های مدال کارنگی 2021 نویدبخش امید و گریز از واقعیت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - از کتابی مصور درباره پیاده روی یک پدر و پسر در کوه ها، تا داستان شیری خسته که عظمت و شکوه طبیعت را به تصویر می کشد، کتاب هایی که امسال برای دریافت قدیمی ترین جایزه کتاب کودک رقابت می کنند، به خاطر ارائه امید و گریز...

20 فروردین 1400

جامعه جهانی بمباران غیرنظامیان یمنی را محکوم کند

به گزارش خبرنگاران، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن یکشنبه شب با انتشار توییتی به حملات وحشیانه ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا واکنش نشان داد.

20 فروردین 1400

جنجال اینترنتی؛ آیا اینترنت گران خواهد شد؟

مجلس این هفته مصوبه ای داشت در مورد افزایش مالیات اپراتور های تلفن همراه که از لحظه آغاز بحث درباره آن تا تصویب، واکنش های مختلفی را هم در تفسیر محتوای مصوبه و هم در نقد یا حمایت از نتیجه عملی آن به همراه داشت. حالا در یک سمت مجلس نشینان می گویند که این...

19 فروردین 1400

تحریم های اتحادیه اروپا علیه سرکوب کنندگان ایغورهای مسلمان در چین ، پکن تلافی کرد

اتحادیه اروپا از زمان سرکوب اعتراض های میدان تیان آن من در سال 1989 میلادی تحریم تازه ای در ارتباط با نقض حقوق بشر علیه چین وضع نکرده بود.

17 فروردین 1400

آزمون توانمندسازی کارکنان قرارداد مدت موقت، شامل کارکنان بخش خصوصی نمی گردد

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به گزارش آزمون صوری، استخدام واقعی منتشر شده در خبرنگاران توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی ارائه داد و تاکید نمود: آزمون توانمندسازی کارکنان قراردادمدت موقت، شامل کارکنان بخش خصوصی نمی گردد.

16 فروردین 1400

خبرنگاران انگلیس 3 ژنرال میانماری را تحریم کرد

لندن - خبرنگاران - وزارت امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای از قرار دادن سه ژنرال دیگر میانمار در فهرست تحریم های حقوق بشری لندن اطلاع داد.

13 فروردین 1400

آمریکا به دنبال روی کار آوردن یک دولت موقت در افغانستان است

به گزارش خبرنگاران، آسوشیتدپرس و رویترز گزارش داده اند که آمریکا می خواهد یک دولت موقت را در افغانستان روی کار بیاورد.

12 فروردین 1400

خرازی: گزینه ای بهتر از روحانی برای اصلاح طلبان وجود نداشت

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: در بین اصلاح طلبان برخی از روی نفاق و برخی از روی علاقه به آقای روحانی رای دادند اما اصل مطلب این بود که گزینه ای بهتر از آقای روحانی برای اصلاح طلبان نبود.

9 فروردین 1400

معین فرمانده واحد عملیات و مقابله با حملات سایبری در کشور

دولت طی بخشنامه ای برای ایجاد وحدت رویه در مشخص صندلی و وظایف مرتبط با امور امنیت فضای مجازی در دستگاه های اجرایی و در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، ساختار سازمانی متولی امنیت فضای مجازی و تشکیلات آن را مشخص کرد.

8 فروردین 1400

استرالیا به همکاری دفاعی خود با میانمار خاتمه داد

استرالیا همکاری دفاعی خود با میانمار را به حالت تعلیق درآورده و یاری های بشردوستانه اش را به این کشور به دلیل کودتای نظامی و براندازی دولت مدنی در میانمار و بازداشت یک شهروند استرالیایی به سمت و سویی دیگر تغییر داده است.

7 فروردین 1400

بازرسی های آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که حدود 70 درصد بازرسی ها از برنامه هسته ای ایران مبتنی بر معاهده پادمان بوده است و با توقف اجرای پروتکل الحاقی، بازرسی ها آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد.

6 فروردین 1400

مجلس شفافیت و پاسخگویی را از خود شروع کند

تهران (پانا) - اعضای شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانیان با اعلام اینکه مجلس یازدهم در آزمون بزرگ شفافیت مردود شد، تاکید کردند انتظار می رود نمایندگان از مرحله شعار عبور کرده و اقدام علمی برای شفافیت پارلمانی بردارند.

4 فروردین 1400

ایران: نیازی به گفت وگو درباره بازگشت آمریکا به تعهدات برجامی نداریم، خواهان لغو تحریم ها ظرف سه ماه آینده هستیم

نماینده ایران در سازمان ملل به شبکه الجزیره گفت که ایران هیچ نیازی به این ندارد که با آمریکا بر سر بازگشت واشنگتن به تعهدات برجامی و پایبندی به آن در چارچوب توافق هسته ای گفت وگو کند.

2 فروردین 1400

راستا دیپلماسی با ایران باز است

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، ضمن بیان اینکه مسی دیپلماسی با ایران باز است تاکید نمود اگر ایران و آمریکا بخواهند دوباره وارد یک توافق هسته ای شوند، احتیاج است بر توافقی کار گردد که مفصل تر و قوی تر از توافق اول باشد.

28 اسفند 1399

پاکستان و تاکید مجدد به اجرای توافقنامه صلح طالبان و آمریکا

وزیر امور خارجه پاکستان ضمن اعلام این که توافقنامه طالبان و آمریکا به مذاکرات صلح افغانستان یاری نموده است، بار دیگر اظهارداشت که پیشرفت ها در اجرای این توافقنامه حفظ شوند.

28 اسفند 1399

غفاری: سلامت اقتصادی باید اولویت نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال باشد، ضعف مدیریتی با استفاده از افراد متخصص جبران می گردد

عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در سال های 2006 و 2007 می گوید که مجمع فدراسیون باید به فردی رأی بدهد که سلامت اقتصادی دارد.

27 اسفند 1399

تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد

نخستین جلد از مجموعه 10 جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انقلاب اسلامی رونمایی شد.

27 اسفند 1399
تعداد: (310)