چگونه خانه خود را بازسازی کنیم؟

به گزارش دوست بلاگ، چطور خانه ای را بازسازی کنیم؟

بازسازی خانه پروژه ای زمان بر و پرهزینه است اما اگر مصمم به این کار باشید، ممکن می گردد. با کمی یاری از این مقاله و منابع آن می توانید تصمیم بگیرید که آیا این کار مناسب شما هست یا نه.

چگونه خانه خود را بازسازی کنیم؟

جهت دریافت خدمات قیمت بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

1-رویاپردازی. ساده نگاه کنید. احتیاجهای خود را بشناسید و ساده ترین راه چاره را انتخاب کنید. اگر اجازه بدهید این پروژه به سرعت رشد می نماید. به سرمایه موجود در حساب بانکی خود توجه کنید و وارد مزایده شوید. اگر متاهل هستید، مطمئن شوید که خواسته های مشترک دارید. اگر هردو برای هدفی یکسان فداکاری کنید، کار راحت تر خواهد بود تا اینکه یکی از طرفین برای خوشحالی طرف دیگر فداکاری کند. و مطمئن باشید که از خود گذشتگی ضروری خواهد بود.

2- تحقیق. به کتابخانه بروید و مجلات متناسب با احتیاجهایتان را مطالعه کنید. اگر به حمام دیگری احتیاج دارید، سرغ مجلات اتاق خواب نروید. از مجلات رنگ و طرح دوری کنید. اگر کارتان با تبدیل یا توسعه یک اتاق موجود راه می افتد، این کار را بکنید.

3- اگر در طراحی سررشته ندارید، از کاغذ گرافیک بهره ببرید و اتاق/ساختمان مورد نظر را اندازه بگیرید. یاری می نماید بهتر احساستان را شرح بدهید. افرادی که خدمات مورد احتیاج را ارائه می نمایند یا لوازم می فروشند، وان حمام 2 بُعدی در اتاق 5/1 متری را بهتر از شرحات شما درک می نمایند.

4- درباره هزینه ساخت و ساز با برقکار و پیمانکار صحبت کنید. در هر زمینه، رقمی تقریبی بگیرید. اگر از پس نصب تیغه دیوار برمی آیید می توانید خودتان انجام بدهید و دستمزدی ندهید. اگر ابزار و مهارت لازم برای نصب سقف را ندارید سراغ آن نروید. اگر برقکاری نمی دانید از آن دوری کنید. مطالب کتاب درسی دبیرستان برای این کار کافی نیست. به مبلغ تقریبی فکر کنید و کمی فکر کنید.

5- از یک معمار مشورت بگیرید. شاید برای یک اتاق ارزش نداشته باشد. اما خیلی هم گران نخواهد بود. سازمان شهرداری ترجیح می دهد طراحی های معمار را ببیند. یکی از مزایای استفاده از معمار این است که بی درنگ فکر شما را خوانده و ایده هایی درباره پروژه ارائه می نماید که شاید به فکر شما نرسیده باشد. یک معمار خوب دیدگاهی منحصر به فرد، حیاتی و مرتبط از پروژه شما ارائه می نماید. درباره افکار و درخواست های او با همسر خود صحبت کنید. نظر معمار را درباره پیمانکارها بپرسید اما از قلم نیاندازید که مسئولیت قرارداد با سازنده، به عهده صاحبخانه یعنی شماست. درباره مجوزاتی که باید اخذ کنید از معمار اطلاعات بگیرید و بپرسید که در این زمینه می تواند یاریی به شما بکند.

6- به بانک رفته و درخواست وامی بدهید که حداقل 10% بیشتر از هزینه ای که شما فکر می کنید ضروری است ارائه بدهد. حتی اگر خودتان پروژه را به دست بگیرید، هزینه هایی هست که از کنترل خارج است.

7- از دوستان و همکارانی که چنین پروژه هایی را در خانه خود انجام داده اند، اطلاعاتی درباره پیمانکارها بگیرید. شاید مسئول وام هم بتواند در این زمینه به شما یاری کند.

8- اگر پیمانکار یا معمار پروژه هم برای اخذ مجوزات اقدام نموده اند، از آن مطلع باشید. اگر در شهر زندگی می کنید، مجوزی به نام ساختمان شهری وجود دارد.

9- با چندین پیمانکار درباره پروژه صحبت کنید. درخواست لیست کتبی با جزئیات دقیق از هزینه کار اعم از مصالح و دستمزد کارگر بدهید. توجه داشته باشید که شاید نباید کمترین دستمزد را انتخاب کنید چون لزوماً به معنای کیفیت نیست. سابقه و آوازه اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل است که باید با افراد زیادی درباره پیمانکارها صحبت کنید.

10- پیمانکارها معمولا حاضر به چانه زدن بر سر قیمت هستند. اگر بخشی از کار آسان به نظر می رسد یا مهارت آن را دارید، دوست دارید خودتان آن را تمام کنید. اگر انتها رضایت بخشی داشته باشد، حسی عالی از اتمام بخشی از کار بازسازی منزل به شما دست می دهد. بیشتر افرادی که دستی در کار دارند می توانند ورقه های سنگی یا تیغه دیوار را به تنهایی نصب نمایند.

11- حتما قبل از آغاز فصل باران، بندهای مربوط به اتمام کار در قرارداد را تکمیل کنید. یا حداقل سقف را تمام کنید. مسئولیت تخمین روز آغاز باران با شما خواهد بود. هی پیمانکار عاقلی به شما قول نمی دهد که تا قبل از آغاز باران کار را تمام خواهد نمود . به طور مثال باید ذکر کنید که اگر کار نصب سقف تا 20 شهریور تمام نگردد 500 هزار تومان از دستمزد کسر می گردد.

12- یک پیمانکار استخدام کنید. با پیمانکار یا نماینده او جلسات هفتگی داشته باشید تا در جریان کار قرار بگیرید. نباید مانع فرایند کار شوید اما همچنین نباید اجازه دهید موردی قبل از تصحیح، تثبیت گردد. در چنین شرایطی است که 10% اضافه وام ناپدید می گردد.

13- هر روز بعد از ترک محل کار توسط کارگران، اوضاع را آنالیز کنید. شاید بخواهید تعداد پریز برق، چراغ، سینک و غیره بیش از چیزی باشد که در طراحی پلان معین شده. برای بسیاری از ما درک ظهور فیزیکی دیوارها راحت تر از نقشه ساختمان می باشد. اگر چیزی به نظر شما درست نیست، مثلا سینک حمام و توالت پریز برق ندارد، باید حدبیشتر ظرف 1 روز به پیمانکار بگویید. هرچه فرایند کار پیشروی کند، این مسائل ریز و جزئی بیشتر از چشم پوشیده می شوند. و هرچه بیشتر از نظر مخفی بمانند، هزینه اصلاح آن ها بیشتر می گردد.

14- سعی نکنید از پیمانکار سوءبهره ببرید. شاید شما پول داشته باشید، اما خانه و وثیقه شما در دست پیمانکار است. بهترین حالت، رضایت هردوی شما از نتیجه کار است.

توصیه ها :

- از کارگران تشکر کنید، به کار آن ها ارزش بدهید.

- اغلب افرادی که کارهای دستی را انجام می دهند، دستمزد منصفانه ای می گیرند و کار را به خوبی انجام می دهند. برای زمان و کار بدنی خود ارزشی منصفانه در نظر بگیرید. اگر ساعتی 25 دلار درآمد دارید، فکر می کنید باید خودتان را درگیر کاری بکنید که فرد دیگری به خوبی بلد است و به ازای ساعتی 10 دلار آن را به خوبی انجام می دهد؟

- اگر عصبی و سختگیر نباشید، طراحی پلان در طول مراحل کار تغییر خواهد نمود. اطمینان حاصل کنید که 10% سرمایه بیشتر از تخمین پیمانکار دارید. با این حال هم ممکن است شرایط را دست کم گرفته باشد و رقمی بیش از تخمین درخواست کند.

- در کلاس های بازسازی ساختمان، نقاشی، نصب سقف و غیره شرکت کنید تا ارزش کار کارگران را بدانید و به راحتی دستمزد آن ها را پرداخت کنید.

- طوری برنامه ریزی کنید که ساخت و ساز پروژه در فصول مناسب آغاز گردد.

هشدار :

- اگر از پس هزینه اقامت در هتل برمی آیید این کار را بکنید تا کارگران وارد حریم خصوصی شما نشوند اما وقت مناسبی برای مسافرت نیست!

- این کار باعث افزایش تنش و اضطراب در روابط شما می گردد.

منبع: بازسازی ساختمان
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4514

به "چگونه خانه خود را بازسازی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خانه خود را بازسازی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید