مناسب سازی معابر حق قانونی شهروندان است

به گزارش دوست بلاگ، خبرنگاران/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مناسب سازی معابر حق قانونی شهروندان است.

مناسب سازی معابر حق قانونی شهروندان است

گودرز امیری در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی که امروز چهارم بهمن ماه برگزار گردید، با اشاره به تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری های استان، اظهار کرد: استانداردهای لازم جهت رفت وآمد معلولین، سالمندان در این ساختمان ها رعایت شود و هر چه سریع تر امکانات خوب و سهل جهت استفاده جانبازان و معلولین فراهم شود و فرمانداران هرماه جلسات ستاد مناسب سازی را در سطح شهرستان برگزار و مصوبات و اقدامات آن را به دبیرخانه ستاد ارسال نمایند.

وی با تأکید به شهرداران لرستان توضیح داد: باید همت کنیم که مناسب سازی به نحو احسن انجام شود تا زمینه حضور افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان در جامعه فراهم شود تا این عزیزان بتوانند از حقوق برابر با دیگر شهروندان برخوردار شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بعد از ارائه گزارش توسط شهردار بروجرد در این جلسه با تأکید بر اینکه مناسب سازی اماکن باید با نظر تیم کارشناسی بهزیستی، شهرداری و نظام مهندسی و در جهت تأمین رفاه افراد دارای معلولیت انجام پذیرد، اعلام نمود: اقدامات خوبی در زمینه مناسب سازی اماکن و معابر شهری صورت گرفته است که باید در تمام شهرستان ها صورت گیرد و تحقق این امر مستلزم همت مردم و مسئولان شهرستان است.

امیری اعلام نمود: با توجه به اینکه پیاده رو از زیرساخت های مهم شهری و مهم ترین و پرکاربردترین بخش از فضای عمومی شهر و ایجاد فضای مناسب برای عابران پیاده از لحاظ زیباسازی و تعاملات اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی افزود: متأسفانه شهرداری خرم آباد در سنوات گذشته در برخی از نقاط که داری شیب است برای عبور و مرور اقدام به ساخت پیاده روها به صورت پلکانی نموده که شهرداری موظف است برنامه و طرحی ارائه دهد تا این پیاده روها اصلاح و برای عبور معلولین راحت باشد.

معاون استاندار لرستان اعلام کرد: بر اساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی بخصوص بانک ها موظف هستند در طراحی فراوری و احداث ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آن ها برای افراد دارای معلولیت همچون سایر افراد فراهم شود.

امیری ادامه داد: ضروری است که در تمام طرح های عمرانی و ساخت وسازها، موضوع مناسب سازی ساختمان های عمومی و همچنین بروکف به دقت رعایت شود که بعداً باعث ایجاد رمپ نشود و مسئولیت انجام کار با دستگاه مجری و نظارت آن نیز با سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری های استان است.

وی مطرح کرد: از شهرداران استان که مصوبات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی را به دقت انجام دهند تقدیر می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8707

به "مناسب سازی معابر حق قانونی شهروندان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب سازی معابر حق قانونی شهروندان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید