روحانی: دولت نتوانسته نمره 20 بگیرد، دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید

به گزارش دوست بلاگ، رئیس جمهور گفت: به مردم عزیز ایران می گویم که آن ها 2 نمره 20 گرفته اند که البته تا سرانجام سال باز هم زمان داریم، ولی دولت نتوانسته نمره 20 بگیرد.

روحانی: دولت نتوانسته نمره 20 بگیرد، دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور پس از نشست سران قوا که امروز (دوشنبه 8 دی ماه) به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار گشت، گفت: به مردم عزیز ایران می گویم که آن ها 2 نمره 20 را به دست آورده اند که البته تا انتها سال باز هم زمان داریم، ولی دولت نتوانسته که نمره 20 را بگیرد.

وی افزود: مردم ایران در مقاومت و ایستادگی و در برابر جنگ مالی و تحریم های ضد بشری و انسانی آمریکا نمره 20 گرفته و در برابر ویروس کرونا هم ملت ایران با ایستادگی و رعایت پروتکل های بهداشتی نمره 20 دیگری گرفتند.

رئیس جمهور افزود: در جلسه امروز سران قوا عمدتاً در سه موضوع با هم صحبت کردیم؛ باید تحریم ها را بی اثر کرده و در قدم بعدی تحریم را بشکنیم.

روحانی گفت: در این زمینه ها گفتگو های خوبی با یکدیگر داشتیم و نسبت به شیوه ها و قدم هایی که باید با یکدیگر برداریم، گفتگو کردیم.

وی گفت: نظرات ما نزدیک و مشابه یکدیگر است و این بحث را در جلسه بعدی سران قوا ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور در باره لایحه بودجه 1400 گفت: این لایحه به مجلس تقدیم شده و در اختیار کنندگان است، ضمن این که کنندگان در حال بررسی آن هستند.

وی درباره این که در چه مواردی مجلس و دولت می توانند همکاری کنند، گفت: درباره تنظیم نهایی بودجه و کار های مشترک با یکدیگر در این نشست صحبت کردیم، ضمن این که درباره شیوه و کلیات بحث ها با یکدیگر همکاری داریم. ولی در نهایت کمیسیون تلفیق و کنندگان و دولت بایستی درباره بودجه 1400 تصمیم بگیرند.

روحانی با اشاره به مباحث مطرح در اذهان مردم در باره واکسن کرونا گفت: یک دوقطبی و بحث هایی در جامعه در این باره به وجود آمده که نه سازنده است و نه مفید.

رئیس جمهور تأکید کرد: ما از چند طریق به دنبال تهیه واکسن هستیم که در زمینه واکسن داخلی دو مؤسسه بزرگ و یک شرکت دانش بنیان در راستا تهیه واکسن هستند و امیدوارم که آن ها موفقیت کامل را به دست آورند، ضمن این که راستا دوم را هم پیگیری کرده ایم که ساخت واکسن با کشور دیگری است که همکاری ها را با هم شروع کرده و نهایتا این واکسن ساخت دو کشور خواهد بود.

وی در باره راستا سوم تأمین واکسن کرونا افزود: خرید واکسن کرونا از خارج از طریق سازمان بهداشت جهانی در دستور است و به همین دلیل برای تأمین مالی و جابجایی پول اقدامات لازم را انجام داده ایم. همچنین با یک یا دو کشور دیگر هم این کار را خواهیم کرد.

روحانی در باره مجوز استفاده از واکسن داخلی هم گفت: زمانی مجوز استفاده از واکسن داخلی کرونا را می دهیم که همه مراحل و آزمایشات را طی کند.

وی گفت: همان طور که مردم با آرامش پروتکل های بهداشتی در دوران کرونا را رعایت کردند، درباره واکسن کرونا هم بایستی آرامش را دنبال کنند.

رئیس جمهور گفت: سلامت مردم ایران همواره مورد توجه مسؤولان جمهوری اسلامی بوده و در ماه های انتهای دولت دوازدهم هم سلامت مردم، شکستن تحریم و موضوع معیشت مردم را دنبال خواهیم کرد و در این راستا با دو قوه دیگر همکاری و هماهنگی لازم را انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8454

به "روحانی: دولت نتوانسته نمره 20 بگیرد، دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: دولت نتوانسته نمره 20 بگیرد، دوقطبی درباره واکسن نه سازنده است و نه مفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید