احیای 1240 بنگاه تولیدی با مشارکت بنیاد برکت در سال جدید خبرنگاران

به گزارش دوست بلاگ، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام احیا و حمایت از یک هزار و 240 بنگاه تولیدی را برای سال 1400 هدف گذاری نموده است.

احیای 1240 بنگاه تولیدی با مشارکت بنیاد برکت در سال جدید خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام احیا و حمایت از یک هزار و 240 بنگاه فراوریی را برای سال 1400 هدف گذاری نموده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر اضافه کرد: بنیاد در سال جدید سرمایه گذاری در یک هزار و 240 بنگاه فراوریی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار داده که احیای واحد های تعطیل و نیمه تعطیل در اولویت است.

امیرحسین مدنی که در مراسم افتتاح فاز توسعه شرکت عطار الکتریک در استان خراسان رضوی سخن می گفت، ادامه داد: بنیاد برکت تا انتها سال 99 در 742 واحد فراوریی کوچک، متوسط و عظیم سرمایه گذاری نموده است که این تعداد با توجه به نام گذاری سال 1400 به نام فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی رهبر معظم انقلاب به حدود 2 هزار واحد فراوریی خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت سرمایه گذاری این بنیاد در امسال را در بخش احیا و توانمندسازی این واحد های فراوریی، 6 هزار میلیارد ریال اعلام و تاکید نمود: با این میزان سرمایه گذاری بیش از 20 هزار میلیارد ریال سرمایه های راکد مردمی احیا و به این ترتیب بیش از 10 هزار نفر به شکل مستقیم و 40 هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

وی اعلام نمود: سال گذشته با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت، 130 واحد فراوریی به ارزش حدوداً 10 هزار میلیارد ریال به چرخه فراوری کشور وارد و 7 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه مردمی و کارآفرینان احیا و بیش از 10 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

مدنی گفت: بنیاد برکت تا انتها سال گذشته در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور نموده که باعث ایجاد فرصت های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است. 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار نموده است.

وی از اشتغال زایی برای 510 نفر در شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی اطلاع داد و اضافه کرد: ورود بنیاد برکت و مشارکت مالی و سرمایه گذاری در شرکت عطار الکتریک، علاوه بر بازگشت سرمایه های راکد مانده، باعث ایجاد 510 فرصت شغلی برای اهالی شهرستان فیروزه شده است.

وی خاطرنشان نموده بود: فعالیت های این شرکت فعال در زمینه صنایع برق و الکترونیکی در سال 93 به دلیل مسائل کاملا متوقف شده بود که با مشارکت و سرمایه گذاری بنیاد برکت، از سال 95 احیا شده و به چرخه فراوری بازگشته است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه گذاری برای احیای این شرکت بالغ بر 98 میلیارد ریال است.

مدنی درباره فراوریات این واحد مشارکتی بنیاد برکت شرح داد: شرکت عطار الکتریک در حال حاضر به شکل روزانه 5 هزار قطعه برقی و الکترونیکی شامل کلید و پریز را فراوری و به بازار عرضه می نماید.

وی گفت: 75 درصد محصولات این شرکت به کشور هایی از جمله افغانستان و تاجیکستان صادر می گردد و تا به امروز یک میلیون و 600 هزار دلار ارزآوری را به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت از اشتغال زایی 510 نفری شرکت مشارکتی این بنیاد اطلاع داد و اضافه کرد: بخشی از این مشاغل از جمله مونتاژکاری و بسته بندی برای ساکنان روستا های اطراف شهرستان فیروزه ایجاد شده است.

به گفته مدنی، بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات محور، مشارکت محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش فراوری بنگاه های متوسط صنعتی می نماید.

مراسم بهره برداری از فاز توسعه شرکت عطار الکتریک با حضور مدیرعامل و معاونان بنیاد برکت و مسئولان استانی در شهرستان فیروزه برگزار گردید.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 6 هزار و 782 طرح در حوزه های توانمندسازی مالی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه ای را با حجم سرمایه گذاری 9 هزار و 543 میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان خراسان رضوی به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 9663

به "احیای 1240 بنگاه تولیدی با مشارکت بنیاد برکت در سال جدید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای 1240 بنگاه تولیدی با مشارکت بنیاد برکت در سال جدید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید