آمریکا بیشترین میزان مرگ روزانه ناشی از کروناویروس را گزارش کرد

به گزارش دوست بلاگ، آمریکا 1858 مورد جدید مرگ ناشی از ویروس کرونا در طول 24 ساعت گزارش کرد که بیشترین مرگ روزانه ناشی کووید-19 از هنگام شروع شیوع بیماری در این کشور است.

آمریکا بیشترین میزان مرگ روزانه ناشی از کروناویروس را گزارش کرد

به گزارش دوست بلاگ به نقل از گاردین این اوج گیری جدید شمار مرگ ها در آمریکا عمدتا ناشی از افزایش تلفات کووید-19 در شهر نیویورک است که شدیدترین شیوع ویروس کرونا در آمریا دارد و روز سه شنبه 19 فروردین 806 مورد جدید مرگ را گزارش کرد.

شهر نیویورک بیش از 4000 مرگ مورد به علت ویروس جدید کرونا گزارش کرده است.

آخرین آمار مقامات شهر نیویورک را امیدوار کرده است زیرا نشان می دهند موارد جدید بیماری و شمار افرادی که در بیمارستان درمان می شوند، ممکن است به شرایط کفه ای رسیده باشد. اما آخرین آمار مرگ نشان می دهد هنوز نیویورک درد و رنج بیشتری را تحمل خواهد کرد.

ایالت نیویورک روز دوشنبه 731 هم مورد مرگ ناشی از کووید-19 گزارش کرده بود که بالاترین میزان مرگ روزانه در آن هنگام بود.

ناهمخوانی میان اوج گیری میزان مرگ ومیر در نیویورک و اندکی کاهش در موارد جدید بیماری و بستری شدن را احتمالا می توان با زمان تاخیری میان علامت دار شدن بیماران تا بستری شدن شان در بیمارستان و دچار شدن به عوارض مرگبار توضیح داد.

آمریکا بر اساس ارقام منتشر شده بوسیله دانشگاه جانز هاپکینز با حدود 400000 مورد بیماری همچنان بیشترین موارد ثابت شده کووید-19 در جهان را دارد. از هنگامی که نخستین مرگ ناشی از ویروس کرونا در 29 ژانویه در سیاتل گزارش شد تا کنون 12921 مرگ ناشی از کووید-19 در آمریکا ثبت شده است که بیشترین میزان تلفات پس از ایتالیا و اسپانیا است.

موج مرگ های ناشی از کووید-19 در سراسر آمریکا باعث نگرانی فزاینده در میان آمریکایی ها هم درباره خطرات شیوع ویروس کرونا و هم شیوه مدیریت بحران بوسیله دونالد ترامپ شده است.

یک نظرسنجی بوسیله شبکه تلویزیونی سی ان ان نشان داد که حدود 55 درصد افراد مورد پرسش قرار گفته معتقدند دولت فدرال مدیریت ضعیفی در مواجهه با شرایط اضطراری بهداشتی است و نتوانسته است سرعت انتشار ویروس را در سراسر کشور کاهش دهد. این میزان افزایشی 8 درصدی را نسبت به نظرسنجی مشابه یک هفته پیش سی ان ان نشان می دهد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4430

به "آمریکا بیشترین میزان مرگ روزانه ناشی از کروناویروس را گزارش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بیشترین میزان مرگ روزانه ناشی از کروناویروس را گزارش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید