کورکردن پسر جوان به خاطر نگاه چپ

به گزارش دوست بلاگ، مردی که متهم است جوان دیگری را به خاطر یک نگاه چپ زخمی نموده و باعث نابینایی او شده است، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.

کورکردن پسر جوان به خاطر نگاه چپ

به گزارش شرق متهم که مردی 30ساله است، پس از شکایت جوانی به نام سینا بازداشت شد. سینا که با یاری مأموران اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود، بعد از انجام چند عمل جراحی یکی از دو چشمش را از دست داد.

او در شکایتش به مأموران پلیس گفت: من به اتفاق چند نفر از دوستانم برای تماشای دسته عزاداری بیرون بودیم که با آرش روبه رو شدیم. بدون اینکه حرفی بین ما باشد یا برخوردی داشته باشیم، آرش به من حمله کرد و گفت چرا به من چپ نگاه کردی، من اصلا متوجه آرش نشده بودم و نمی دانم او چرا چنین فکری کرد. آرش و دوستانش سر من ریختند و با چاقو و چماق حسابی کتکم زدند و باعث شدند یک چشمم را از دست بدهم. به جز آرش فردی به نام فردین هم در آن درگیری بود و آنها هر دو من را زدند.

مأموران بعد از شنیدن توضیحات شاکی، تحقیقات خود را برای دستگیری دو متهم شروع کردند اما تعیین شد آرش فرار نموده است. پلیس بعد از مدتی ردزنی در نهایت پیروز شد آرش و فردین را شناسایی و بازداشت کند. فردین در تحقیقات ادعا کرد برای میانجیگری در دعوا بوده و نقشی در آن درگیری نداشته است.

او گفت: من قبول دارم در درگیری بودم اما دعوا نمی کردم و با هیچ کدام از طرفین نزاع هم مسئله ای نداشتم. آن روز من هم برای تماشای دسته عزاداری رفته بودم که دیدیم درگیری رخ داده است. بدون اینکه بدانم طرفین درگیری چه کسانی هستند، وارد دعوا شدم و سعی کردم آنها را از هم جدا کنم. با توجه به گفته های این متهم و سایر شهود پرونده و با توجه به اینکه تعیین شد فردین نقشی در واردکردن ضربه به سینا نداشته و آنچه رخ داده بین آرش و سینا بوده است، فردین از اتهام تبرئه و آزاد شد؛ اما آرش به عنوان تنها متهم تحت بازپرسی نهاده شد.

او گفت: من اتهام را قبول ندارم، چون ضربه ای به مقتول نزدم. متهم گفت: سینا مدام به من چپ نگاه می کرد و با این کارش من را عصبی کرد. وقتی سراغش رفتم و گفتم تو چه کسی هستی که به من چپ نگاه می کنی، فریاد زد و درگیری درست کرد و من را زد. من هم برای دفاع از خودم چاقو کشیدم. دوستان سینا هم آنجا بودند و درگیری بالا گرفت. دوستان سینا هم چاقو داشتند و برای اینکه من را بزنند، با چاقو حمله کردند و من هم مجبور شدم چاقو بکشم اما ضارب نیستم و ضربه را من نزدم. با وجود انکارهای متهم، با توجه به شهادت شهود و شکایت سینا، کیفرخواست علیه آرش صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در جلسه رسیدگی پای میز محاکمه رفت.

در این جلسه ابتدا شاکی در صندلی نهاده شد و گفت حاضر به گذشت نیست و خواهان قصاص متهم است. او گفت: سرنوشت من با این اتفاق تغییر کرد و من حاضر به گذشت نیستم. آرش باید بفهمد من در این مدت چه کشیده ام. سپس متهم در صندلی نهاده شد. او یک بار دیگر اتهام را رد کرد و گفت: من اتهام را قبول ندارم. من ضربه ای نزده ام، هرچند قبول دارم چاقو کشیدم، اما اصلا از چاقو استفاده نکردم. در محله ما همه موقع دعوا چاقو می کشند و به جز من بقیه هم چاقو داشتند؛ شاید آنها ضربه ای به شاکی زده و به گردن من انداخته باشند تا خودشان مجازات نشوند. بعد از گفته های متهم و وکیل مدافع او، قضات برای تصمیم گیری دراین باره وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8056

به "کورکردن پسر جوان به خاطر نگاه چپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کورکردن پسر جوان به خاطر نگاه چپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید