مصوبات مهم ستاد تنظیم بازار پس از افزایش قیمت بنزین

به گزارش دوست بلاگ، ستاد تنظیم بازار به دنبال افزایش قیمت بنزین با برگزاری جلسه ای فوق العاده، مصوبات مهمی در رابطه با مدیریت بازار و جلوگیری از سوءاستفاده بعضی سودجویان از افزایش قیمت بنزین برای تخلفاتی همچون افزایش قیمت کالاها داشت.

مصوبات مهم ستاد تنظیم بازار پس از افزایش قیمت بنزین

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی در رابطه با جزئیات اظهارات وزیر صنعت مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت هرگونه کالا به بهانه افزایش قیمت بنزین و باطل شدن مجوزهای افزایش قیمت پیشین اظهار کرد: امروز (آدینه) جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار از ساعت 14 تا 16 به دستور شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور همه اعضای ستاد تنظیم بازار برگزار گردید. آنچه که در دستور کار ستاد تنظیم بازار نهاده شد، مراقبت از تاثیر نگذاشتن افزایش نرخ بنزین بر قیمت کالاها بود.

 • دلیلی برای گرانی وجود ندارد

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه نرخ کالا عمدتا تاثیرپذیر از حمل ونقل بوده و حمل ونقل نیز با گازوئیل بوده و در این بحث افزایش قیمت ها، به هیچ وجه افزایش قیمت گازوئیل مطرح نیست؛ بنابراین افزایش قیمت کالاها نباید رخ دهد. اما ضروری است که مراقبت هایی صورت گیرد تا افزایش قیمت و سوءاستفاده هایی در مبادی فراوری، مبادی عرضه و حتی فروشگاه ها، از دو جنبه مهم افزایش قیمت ها و احتکار صورت نگیرد.

 • در صورت احتیاج ذخایر استراتژیک را وارد بازار می کنیم

این مقام مسئول ضمن تاکید بر اینکه در این شرایط بعضی احساس می نمایند می توانند کالاها را نگه داشته و پس از مدتی با قیمت بیشتر بفروشند گفت: نقطه قوت این طرح زمان اجراست. خوشبختانه زمانی این طرح اجرا شده است که ما به لحاظ تامین کالاهای اساسی و استراتژیک در بالاترین نقطه هستیم. علاوه براین مصرف عادی کشور و سطح ذخایر نیز ازسطح قابل قبولی برخوردار است و هر زمان که احساس کنیم احتیاج به ذخایر داریم، آن ها را وارد بازار می کنیم.

 • مردم هرگونه گران فروشی را به شماره 124 اعلام نمایند

قائم مقام وزیر صمت گفت: در این طرح نیز قرار شده است که ستادهای تنظیم بازار استان ها به طور روزانه تشکیل شده و کالاها به ویژه 100 قلم کالای اساسی را رصد نمایند. البته قیمت این 100 قلم کالا روزانه در سامانه آپ مرتبا رصد شده و همچنین امکان شکایت نیز همان جا وجود دارد و مردم می توانند هرگونه افزایش قیمت رابه سامانه 124 اعلام نمایند.

 • قیمت حمل و نقل کالاها افزایش نمی یابد

مدرس خیابانی ادامه داد: تقسیم نقشی نیز بین همه سازمان ها و دستگاه ها اجرا شده است. با توجه به اینکه فرماندهی این موضوع نیز با وزارت کشور است، قرار شده است که وزارت راه و شهرسازی نیز حتما ورود نموده و اعلام کند که افزایش کرایه هم وجود ندارد و حمل ونقل کالاها نیز مشمول افزایش قیمت نخواهد شد. در رابطه با کرایه های حمل و نقل مسافری نیز طبق آمارهای ارائه شده توسط وزارت کشور و وزارت راه وشهرسازی، در همه حوزه ها همچون سرویس مدارس، آژانس ها، وانت بارها و حتی تاکسی های اینترنتی تدابیر لازم اندیشده شده است. همچنین قرار شد که وزارت کشاورزی اطلاعیه ای در رابطه با تامین و فراوری کالاهای اساسی منتشر کند.

 • قیمت کالاها افزایش نمی یابد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با تاکید بر نقش اصناف در این رابطه گفت: امروز اعضای اتاق اصناف ایران و تهران در جلسه حضور داشتند و حتی با نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای هم صحبت شد تا فروشگاه های زنجیره ای از بابت فراوانی کالاها به مردم اطمیان خاطر بدهند؛ ضمن اینکه تغییر قیمتی هم در کالاها رخ نخواهد داد. سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگانی نیز اطلاعیه ای صادر نموده که افزایش قیمت هرگونه کالا و خدمات ممنوع بوده و به شدت نیز با گران فروشان خواهد شد.

 • ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده مشمول بنزین یارانه ای می گردد

وی در سرانجام توضیح داد: قرار شده است مهلت تمدیدی برای ناوگان فرسوده نیز صادر گردد. در واقع به دلیل اینکه به خودروهای فرسوده کارت سوخت تعلق نمی گرفت، قرار است مهلتی برای تعویض و نوسازی خودروهای فرسوده در نظر گرفته گردد و تا آن موقع مشمول سوخت سهمینه بندی شوند.

 • درب ضد سرقت

  درب ضد سرقت و ضد حریق | برای اینکه امنیت خاطر بیشتری داشته باشید از درب های امنیتی ضد سرقت و ضد حریق استفاده کنید.

 • تور مالزی

  تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 1579

به "مصوبات مهم ستاد تنظیم بازار پس از افزایش قیمت بنزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبات مهم ستاد تنظیم بازار پس از افزایش قیمت بنزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید