فرایند نزولی کووید 19 در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان

به گزارش دوست بلاگ، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به فرایند نزولی شیوع ویروس کووید 19 در کشور گفت: از 31 استان درگیر، این بیماری در 21 استان فرایند نزولی و در 10 استان فرایند صعودی دارد.

فرایند نزولی کووید 19 در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، مسعود مردانی با بیان اینکه ایران نخستین کشور در غرب آسیا است که بیماری کرونا را پس از چین، تایلند و ژاپن تجربه کرده است، افزد: متأسفانه در ابتدای اپیدمی با موارد متعدد بیماری در استان هایی مانند قم، تهران و گیلان روبرو بودیم.

وی به اقداماتی در سطح کشور و در کمیته مقابله با کرونا اشاره کرد و اضافه کرد: در کنار این اقدامات، تعطیلات نوروز با اوج اپیدمی بیماری کرونا در کشور همزمان بود و این مساله فرصت مناسبی به سیستم بهداشتی و درمانی داد تا به مهار و کنترل این بیماری کمک کند.

مردانی به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بررسی ها نشان می دهد از 31 استان درگیر در کشور 21 استان فرایند نزولی بیماری داشتند اما همچنان در 10 استان فرایند آن رو به رشد است و دلیل آن بازگشایی هایی است که با تعجیل صورت می گیرد. مخالف بازگشایی ها نیستیم اما این اقدامات باید با تأمل و به مرور صورت گیرد.

عضو کمیته ملی ستاد ملی مقابله با کرونا وی بر ضرورت حفظ نکات بهداشتی در جامعه توسط مردم تاکید و اظهار کرد: برخی تصور می کنند که خطر این بیماری در کشور کاهش یافته است و به سفر رفتند در حالی که این تحرکات اجتماعی می تواند باعث برقراری زنجیره ارتباط بیماری کرونا شود و حتی ممکن است شرایط باز هم بدتر شود.

namasho.com: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 5114

به "فرایند نزولی کووید 19 در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نزولی کووید 19 در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید