در سه روز گذشته نزدیک به 10 میلیارد تومان کتاب فروخته شده است، امیدواریم که در انتهای آذرماه شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب باشیم

به گزارش دوست بلاگ، به گزارش خبرنگاران ؛ ایوب دهقانکار؛ مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر هفته کتاب، روز سه شنبه (27 آبان ماه) مهمان برنامه صبحگاهی در انتهای الوند بود.

در سه روز گذشته نزدیک به 10 میلیارد تومان کتاب فروخته شده است، امیدواریم که در انتهای آذرماه شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب باشیم

دهقانکار درباره نحوه برگزاری نمایشگاه گفت: ما در مؤسسه خانه کتاب و ادبیات تهران مجری نمایشگاه مجازی کتاب هستیم همان طور که قبلا مجری نمایشگاه فیزیکی کتاب هم بوده ایم. در حال حاضر در کوشش برای آماده کردن مقدمات و زیر ساخت ها هستیم که تقریبا آماده شده و ما امیدوارم تا آخر آذر شاهد برپایی نمایشگاه باشیم. اینکه زمانش چه تاریخی باشد هنوز معین نیست با توجه به اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت که از شنبه هفته آینده محدودیت هایی وجود دارد ما همان طور که در نمایشگاه فیزیکی و حقیقی با دستگاه های مختلف مانند مکان میزبانی، آتش نشانی، اورژانس، شهرداری تهران و خود ناشرها تعامل مستقیم داشتیم الان هم همین طور است.

مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران اضافه کرد:: نمونه حقیقی و مجازین نمایشگاه مشابه هم هستند و در بحث فروش کتاب باید با یک سری از دستگاه ها مثل بانک عامل برای رایانه ای که به دانشجویان و اساتید و هیات علمی می دهیم در ارتباط باشیم، یا شرکت ملی پست ایران و ثبت احوال برای احراز هویت. قرار است نمایشگاه عظیم و جامع باشد یعنی تمام فروشگاه ها و انتشارات غرفه های مجازی در غالب یک پلت فرم در سایت داشته باشند همانند غرفه های فیزیکی در نمایشگاه های قبلی که تعامل مستقیم با مردم داشتند. به این شکل فرایند خرید صورت می گیرد و یارانه به مشمولین تخصیص داده می گردد و سپس به وسیله پست ارسال خواهد شد. در خصوص کتاب های خارجی نیز از آنجا که قرار بود نمایشگاه در اواخر فروردین ماه برگزار گردد در اسفندماه تمام کتاب های خارجی وارد شده اند و جای نگرانی نیست. کوشش ما این است که کتاب های صوتی هم عرضه گردد. گرچه نمایشگاه بیشتر برای کتاب های چاپی و فیزیکی است اما حالا که به صورت مجازی برگزار می گردد کتاب های صوتی را می توانیم عرضه کنیم.

دبیر هفته کتاب در ادامه سخنانش اظهار کرد: مقدار دقیق یارانه هنوز معین نیست اما طی صحبتی که با دکتر جوادی معاون امور فرهنگی داشتیم امیدواریم که شاهد افزایشی در میزان یارانه باشیم که البته بستگی به بودجه دارد نکته ای که وجود دارد این است که امیدواریم تا جای امکان هزینه ها را پایین بیاوریم و به مقدار یارانه اضافه کنیم. معمولاً در نمایشگاه فیزیکی تهران هزینه برپایی و یارانه برابر بود اما قاعدتاً نمایشگاه مجازی هزینه کمتری دارد و ما امیدواریم شرایط قانونی این اجازه را به ما بدهد.

برنامه در انتهای الوند به تهیه کنندگی امیرحسین آذر، کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی از حدود ساعت 7:20 صبح از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه دوسیما می رود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 7817

به "در سه روز گذشته نزدیک به 10 میلیارد تومان کتاب فروخته شده است، امیدواریم که در انتهای آذرماه شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سه روز گذشته نزدیک به 10 میلیارد تومان کتاب فروخته شده است، امیدواریم که در انتهای آذرماه شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید