درخواست برگزاری جلسه مجلس عراق در پی تهدید اخیر آمریکا

به گزارش دوست بلاگ، پس از آنکه آمریکا به قصد خود برای حمله مجدد به بعضی مواضع درعراق اشاره نموده، یکی از نمایندگان ائتلاف الفتح عراق خواهان برگزاری جلسه مجلس به این منظور شد.

درخواست برگزاری جلسه مجلس عراق در پی تهدید اخیر آمریکا

به گزارش گروه بین الملل دوست بلاگ، در پی تحرکات اخیر آمریکا در عراق که حاکی از قصد این کشور برای حمله مجدد به مواضع مقاومت عراق دارد، حامد الموسوی نماینده مجلس عراق و عضو ائتلاف الفتح امروز (یکشنبه) خواهان برگزاری جلسه مجلس به همین منظور شد.

بر اساس گزارش موازین نیوز، الموسوی اعلام نمود، باید فورا جلسه ای در مجلس برگزار گردد تا در آن درباره نیت شوم آمریکا برای حمله کثیف دیگری در عراق بحث و گفتگو گردد.

وی ادامه داد، هدف از این توطئه ها متشنج کردن شرایط داخلی عراق آنهم در سایه شرایط کنونی و مشغول بودن عراق به مقابله به کروناست.

الموسوی از عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق درخواست کرد، با باز کردن کانال های ارتباطی مستقیم و فوری جلوی این اقدام را بگیرد.

روزنامه نیویورک تایمز بامداد شنبه هفته جاری در گزارشی نوشت که پنتاگون در بخشنامه ای محرمانه از فرماندهان نظامی خود خواسته تا برنامه ای برای افزایش تحرکات در عراق و کارزاری جهت نابودی یکی از گروه های مقاومت در این کشور تدوین و طراحی نمایند. (جزئیات بیشتر)

در همین زمینه، ائتلاف النهج الوطنی خواهان وحدت ائتلاف های سیاسی در پی اشاره های آمریکا برای انجام اقدام نظامی جدید علیه عراق و تحریم مالی این کشور شد.

حسین العقابی عضو ائتلاف مذکور در مجلس عراق به وبگاه المعلومه گفت، ائتلاف های سیاسی باید این اشاره های آمریکا درباره حمله و تحریم مالی عراق را جدی بگیرند.

العقابی تأکید کرد، همه ائتلاف های سیاسی باید در زمینه تشکیل هر چه سریعتر کابینه جدید کوشش نمایند. عراق نمی تواند همه این مسائل را تحمل کند بویژه در شرایط کنونی که در بحران مالی است.

کریم الخیکانی تحلیلگر سیاسی عراق امروز (یکشنبه) درباره طرح آمریکا برای خارج کردن نیروهایش از سفارت خود در بغداد و بعضی پایگاه های نظامی و جایگزین کردن نیروهای ویژه رزمی به جای آن ها جهت اجرای طرح اشغال مجدد عراق، هشدار داد.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4238

به "درخواست برگزاری جلسه مجلس عراق در پی تهدید اخیر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برگزاری جلسه مجلس عراق در پی تهدید اخیر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید