خبرنگاران اتحادیه کارگران آمریکا خواستار عزل ترامپ شد

به گزارش دوست بلاگ، تهران-خبرنگاران- اتحادیه کارگری آمریکا مشتمل بر 50 سندیکا که نماینده 12.5 میلیون کارگر است، خواهان کناره گیری یا عزل دونالد ترامپ از سِمت ریاست جمهوری این کشور شد.

خبرنگاران اتحادیه کارگران آمریکا خواستار عزل ترامپ شد

به گزارش خبرنگاران، شورای عمومی اتحادیه کار و کنفرانس سازمان های صنعتی آمریکا در بیانیه ای اعلام نمود که ترامپ توهین به هر عضو سندیکا به شمار می رود و خطری آشکار برای ملت و جمهوری آمریکا است. او باید کناره گیری کند یا فورا برکنار گردد

در میان چندین صدای خواهان برکناری ترامپ از قدرت، این تنها صدای تشکل کارگری است که آشکارا به ضرورت کناره گیری رئیس جمهور آمریکا می پردازد.

بیستم ژانویه (اول بهمن ماه 1399) جو بایدن به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا سوگند یاد خواهد نمود اما تا آن موقع بسیاری نگرانند که دونالد ترامپ با سوء استفاده از قدرت ریاست جمهوری اقداماتی غیرقابل پیش بینی انجام دهد.

کوشش های فشرده و گسترده ای در روزهای اخیر علیه دونالد ترامپ در آمریکا پس از غائله حمله به کنگره آمریکا، فراری دادن نمایندگان کنگره و اشغال ساختمان آن شدت گرفته است به گونه ای که قانونگذاران آمریکایی می گویند آماده برکناری ترامپ از قدرت به علت پیش بینی ناپذیری اقدامات بعدی او هستند.

مشاوران کاخ سفید آدینه شب اعلام نمودند که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا هیچ قصدی برای استعفا از مقام ریاست جمهوری این کشور ندارد.

یکی از مشاوران کاخ سفید با اعلام اینکه احتمال استعفای ترامپ صفر است گفت که رییس جمهوری هیچ کار اشتباهی انجام نداده که به خاطر آن استعفا کند.

این درحالی است که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای جلوگیری از شروع اقدامات نظامی یا حمله هسته ای ترامپ در روزهای پایانی دولت او گفت وگو کرد.

در همین حال، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، تصمیم گیری درباره استیضاح ترامپ را به کنگره مرتبط دانست و گفت سریع ترین راه برای برکناری وی، برگزاری مراسم تحلیف او در موعد مقرر بدون وقت کشی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8586

به "خبرنگاران اتحادیه کارگران آمریکا خواستار عزل ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتحادیه کارگران آمریکا خواستار عزل ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید