جوهرهای نانویی 35 روز خاصیت ضدویروسی خود را حفظ می کند

به گزارش دوست بلاگ، یکی از شرکت های تولید کننده نانوجوهر، نتایج مثبتی از آزمایش این جوهر ها بر روی ویروس ها به دست آورده است به طوری که 35 روز پس از اولین آزمایش، 99 درصد از ویروس کرونا از بین می رود.

جوهرهای نانویی 35 روز خاصیت ضدویروسی خود را حفظ می کند

به گزارش گروه فناوری دوست بلاگ، یکی از شرکت های تولید کننده نانوجوهر، نتایج مثبتی از آزمایش این جوهر ها روی ویروس ها به دست آورده است. بررسی های یک آزمایشگاه بی طرف حاکی از فعالیت ضد ویروسی این جوهر دارد به طوری که بعد از 35 روز از تولید این جوهر 99 درصد از ویروس کرونا را از بین می برد.

شرکت زنگرافن سلوشنز (ZEN Graphene Solutions) نتایج آخرین آزمایش فرمولاسیون جوهر مبتنی بر گرافن را به منظور از بین بردن ویروس دریافت کرد. این آزمایش که برای معین خواص ضد ویروسی توسط آزمایشگاه سطح سه زیست ایمنی دانشگاه وسترن اجرا شده به این شرکت گزارش شد.

زنگرافن دو نمونه جوهر مبتنی بر گرافن برای بهره گیری در ماسک های N 95 تولید کرده است. این جوهر ها در دو غلظت مختلف روی ماسک مورد آزمایش قرار گرفته و سپس ماسک در معرض ویروس کرونا قرار داده شده است تا اثر ماسک روی ویروس با استناد بر استاندارد ISO 18184:2019 بررسی شود.

فعالیت ویروس کشی این فناوری قابل توجه گزارش شده است و برای هر دو نمونه سه تست مختلف صورت گرفته است که 99 درصد خاصیت غیرفعال سازی ویروس در ماسک دیده شده است. از نکات مهم این آزمایش می توان به اثر ضد ویروسی این جوهر ها در مرحله دوم آزمایش، 35 روز پس از اولین آزمایش، اشاره کرد که نشان دهنده فعالیت ضدویروسی دامنه دار و مستمر این جوهر نانویی است.

تمام فرآیند تحقیق و توسعه روی این فرمولاسیون ضدویروسی به طور کامل توسط تیم تحقیقاتی شرکت زنگرافن در مرکز گولف آنتاریو اجرا شده است، جایی که شرکت زنگرافن از گرافیت استخراج شده از معدن آلبانی، گرافن تولید می کند.

شرکت زنگرافن در حال برنامه ریزی است تا این جوهر ضد ویروس جدید را برای تولید تجاری آماده کند که برای این کار نیاز به دریافت مجوز های نهاد های نظارتی و سازمان های دولتی است، پس از آن این شرکت می تواند محصول خود را به بازار های کانادا و دیگر کشور ها عرضه کند و با این کار به مقابله با ویروس کرونا کمک کند.

زنگرافن در حال گسترش آزمایش این فرمولاسیون مبتنی بر گرافن است که آن را روی باکتری ها و قارچ های بیماری زا مورد آزمایش قرار دهد که به محض دستیابی به نتایج، آن را منتشر خواهد کرد.

فرانسیس دوب، مدیرعامل این شرکت در این باره گفت: این نتایج به طور چشم گیری از انتظارات ما فراتر رفته است، زیرا جوهر پس از 35 روز بعد از تولید، هنوز 99 درصد فعالیت ضد ویروسی را در برابر ویروس کرونا دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 7471

به "جوهرهای نانویی 35 روز خاصیت ضدویروسی خود را حفظ می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوهرهای نانویی 35 روز خاصیت ضدویروسی خود را حفظ می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید