بازنشستگان ارتش امریکا به جنگ با کرونا فراخوانده شدند

به گزارش دوست بلاگ، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ با امضای فرمانی به ارتش آمریکا اجازه داده تا نظامیان ذخیره و برخی از نیروهای سابق خود را در راستای حمایت از پاسخ دهی دولتش به بحران شیوع کروناویروس به خدمت فعال فرابخواند.

بازنشستگان ارتش امریکا به جنگ با کرونا فراخوانده شدند

پایگاه میلیتری، بر اساس محتوای این فرمان امضا شده از سوی دونالد ترامپ، نیروهای زمینی، هوایی و دریایی و همچنین واحد گارد ساحلی آمریکا می توانند اکنون به واحدهایشان و اعضای بخش ذخیره آماده به خدمت دستور دهند برای مدت دو سال به خدمت فعال مشغول شوند.

در این حکم عنوان شده که در صورت صدور هرگونه فراخوان مجدد نیروها نباید در یک مقطع بیش از یک میلیون نیروی نظامی در شرایط خدمت فعال قرار بگیرند.

به نظر می رسد که این دستور عمدتا قرار است در قبال گروهی گزینش شده از اعضای نیروهای ذخیره ارتش آمریکا به ویژه نظامیان ذخیره پاره وقتی که به صورت یک آخرهفته در هر ماه یا دو هفته در هر سال مشغول به خدمت می شوند اعمال شود.

از سوی دیگر این دستور در قبال برخی نیروهایی که قبلا خدمت فعال داشته اما همچنان بر اساس الزامات مربوط به قراردادهایشان در زمان بروز شرایط اضطراری باید به صورت الزامی به خدمت فراخوانده شوند نیز اعمال می شود.

دونالد ترامپ در نامه ای که برای نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص این فرمان نوشت، بیان کرد: من به وزیر دفاع و وزیر امنیت داخلی آمریکا اجازه می دهم تا علاوه بر نیروهای گارد ساحلی، به واحدها و اعضای بخش ذخیره منتخب و برخی افراد واحد ذخیره آماده به خدمت دستور به ورود به خدمت فعال به منظور تقویت نیروها برای پاسخ به بیماری کروناویروس و افزایش تاثیر اقدامات در این حوزه بدهند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4225

به "بازنشستگان ارتش امریکا به جنگ با کرونا فراخوانده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشستگان ارتش امریکا به جنگ با کرونا فراخوانده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید