آمریکا به جهت عقلانیت و قانون برگردد

به گزارش دوست بلاگ، تهران (پانا) - رئیس جمهوری افتتاح 307 طرح و پروژه در حوزه آب و نیرو در سال جاری با 81 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را افتخاری بزرگ برای کشور دانست و با تشکر ویژه از وزارت نیرو برای اجرا و افتتاح این طرح های ارزشمند، گفت پنج شنبه های افتتاح و اینکه توانستیم در شرایط سخت تحریم و کرونا جهش تولید را در مقام عمل نشان دهیم، در تاریخ ایران ثبت می شود.

آمریکا به جهت عقلانیت و قانون برگردد

حسن روحانی روز سه شنبه در پنجاه و هشتمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو، با اشاره به ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب از افتتاح طرح های ملی و بزرگ در حوزه آب، افزود: برخی از افتتاح های اجرا شده در سال جاری در تاریخ کشور بی نظیر بوده است.

روحانی با بیان اینکه افتتاح این طرح ها در شرایط سخت جنگ اقتصادی و شیوع ویروس کرونا نشان داد که ملت ایران، جوانان و مهندسان کشور زنده هستند، گفت: دولت جنایتکار آمریکا با طرح تروریستی خود، ظلم بزرگی علیه ملت ایران انجام داد.

رئیس جمهوری گفت: دولت فعلی آمریکا بارها به اشتباه بودن اقدامات دولت قبلی اعتراف کرده است اما بعد از گذشت دو ماه در عمل برای جبران این اشتباهات چیزی ندیده ایم و فقط حرف بوده است که امیدواریم به راستا عقلانیت و قانون برگردند و در این راه قدم بردارند.

رئیس جمهوری افزود: بی تردید اگر آنها به انجام تعهدات خود بازگردند این کار نه تنها به نفع خودشان است، بلکه به نفع منطقه، سازمان های بین المللی و تعهدات در عرصه جهانی خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه سال جاری سال سختی برای مردم بزرگ ایران بود، گفت: به واسطه اقدام تروریستی آمریکا که هنوز هم ادامه دارد، بسیاری از فعالیت های اقتصادی و فرایند صادرات و واردات کشورمان دچار مشکل شد و حتی برای خرید واکسن کرونا، با محدودیت روبرو شدیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه افتتاح طرح ها و پروژه های ملی تا هفته آخر فعالیت دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت، گفت: افتتاح اینگونه طرح ها باعث دلگرمی مردم بوده و ضربه بزرگی به دشمنان محسوب می شود، چرا که دشمنان انتظار داشتند، اقتصاد ایران را دچار مشکل کنند.

روحانی گفت: یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید این بوده که در هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب، هر دو ماه یک تصفیه خانه آب و هر یک ماه و چند روز یک سد بزرگ را به افتتاح رسانده است، افتتاح این طرح ها اقدام بسیار ارزنده ای است و همچنان تا آخرین ساعتی که وظیفه خدمت به ملت ایران را داریم، ادامه خواهد داشت و ان شاء الله دولت آینده نیز راستا این خدمات را ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری در ابتدای سخنان خود اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت ابا عبدالله الحسین(ع)، پرچمدار با وفایش حضرت قمر بنی هاشم(ع) و امام سجاد(ع) را تبریک گفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 9294

به "آمریکا به جهت عقلانیت و قانون برگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به جهت عقلانیت و قانون برگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید