آلبوم گُمار از پویان جدیدفرد منتشر شد

به گزارش دوست بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- آلبوم گُمار به آهنگسازی پویان جدیدفرد، از سوی مرکز موسیقی رها منتشر شده و در دسترس علاقمندان نهاده شد.

آلبوم گُمار از پویان جدیدفرد منتشر شد

به گزارش دوست بلاگ، گُمار اثری ست دربردارندۀ قطعاتی نوشته شده برای کوارتت زهی، به آهنگسازی پویان جدیدفرد، نوازندگی ارسلان کامکار (ویولنها و ویولا) و سامرند فقیه زاده (ویولنسل).

این اثر در قالب 8 قطعه به عناوین گُمار، شب منهتن، 13 مرداد، رِنگی برای درکه، بیرونشد از گُمار، نوبهار، در آغوش باد و غبار چیدمان یافته و فراوری شده است.

جدیدفرد درباره اثرش نوشته است: واژه گُمار در گیلکی، به جنگل یا بیشه زاری گفته می گردد که از انبوهیِ درختان و بوته ها، راه در آن گم است و گذر از آن، سخت. همه قطعات این مجموعه حدودا در نیمه نخست سال 98 نوشته شده اند… قصدم، نه ساختِ کوارتت زهی بعنوانِ یک فرم موسیقایی، که نوشتنِ قطعاتی آزاد برای این گروهِ سازی بوده که به گمانم به سرشتِ بداهگیِ موسیقی ایرانی نزدیکتر است. کوشیدم از گنجایش کوارتت زهی برای بازآراییِ نغمه ها و روایتها بهره گیرم؛ ولی نه چندان که روایت اصلی تحت تاثیر جنبه های فنی قرار گیرد. در این راستا، پیش و بیش از هرچیز، بیانِ احساسات به گونه ای طبیعی، مهمترین راهنما و پیشبرنده ام بود. ازینرو، به گمانم، حال و هوای سرزمین مادری در تاروپودِ سراسرِ مجموعه دمیده!

شایان ذکر است که آلبوم گُمار تازه ترین اثر از پویان جدیدفر، توسط مرکز موسیقی رها راهی بازار موسیقی شده و علاقمندان می توانند این اثر را در دو نسخه فیزیکی و دیجیتال از مراکز و وبسایت های معتبر موسیقی تهیه کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 6980

به "آلبوم گُمار از پویان جدیدفرد منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلبوم گُمار از پویان جدیدفرد منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید