گاردین، نیمی از موارد فوتی کرونا در اروپا در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهد

به گزارش دوست بلاگ، طبق آمار اعلام شده از سوی دولت های اروپایی، حدود نیمی از موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهند.

گاردین، نیمی از موارد فوتی کرونا در اروپا در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهد

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حدود نیمی از موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی، در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهند.

به نوشته روزنامه گاردین، آمار منتشر شده از سوی منابع رسمی مختلف نشان می دهند در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، ایرلند و بلژیک بین 42 تا 57 درصد از موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در مراکز مراقبت از سالمندان اتفاق می افتند.

هفته گذشته، کریس وایتی رئیس دفتر علوم پزشکی دولت انگلیس گفت تنها در 9 درصد مراکز سالمندان موارد ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد. این در حالی است که گاردین می گوید طبق اطلاعاتی که هفته گذشته به دستش رسید، این آمار در شرف رسیدن به هزار نفر بوده و در بعضی مراکز تعداد قربانیان ویروس کرونا در حال افزایش دوبرابری بودند.

محققان شبکه بین المللی سیاست گذاری های طولانی مدت مراقبتی، معتبرترین داده ها مختص کشور ایرلند هستند که نشان می دهند تا روز شنبه 54 درصد از موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان اتفاق افتاده است.

آدلینا کوماس کارشناس مرکز سیاست گذاری و ارزیابی مراکز نگه داری سالمندان در انگلیس می گوید: از دید من، این [آمار] نشان می دهد باید منابع به طور مساوی در اختیار خدمات ملی سلامت و مراکز عمومی نگهداری از سالمندان قرار گیرد. فاصله گذاری فیزیکی در این مراکز غیرممکن هستند و افرادی که در آن ها نگه داری می شوند قادر به انجام اقدامات لازم نیستند و کارکنان نیز به قدر کافی مورد حمایت و آموزش قرار نمی گیرند. بسیاری از کارکنان این مراکز دانش پزشکی بسیار اندکی دارند.

نتایج آنالیز های دولت ایتالیا که در 10 درصد از مراکز نگهداری سالمندان در اروپا انجام شد، نشان می دهد 45 درصد از تمامی موارد فوت در اثر بیماری کووید-19 در این کشور در این مراکز اتفاق افتاده اند.

آمار دولت فرانسه نیز نشان می دهد میزان مرگ ومیر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان، درصدی مشابه با ایتالیا را دارد.

همچنین آمار وزارت بهداشت بلژیک نشان می دهد 42 درصد از موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این مراکز مشاهده شده است. این آمار در اسپانیا نیز 57 درصد اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4476

به "گاردین، نیمی از موارد فوتی کرونا در اروپا در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین، نیمی از موارد فوتی کرونا در اروپا در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید