هلگا اشمید، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا شد

به گزارش دوست بلاگ، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا به عنوان دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا منصوب شد.

هلگا اشمید، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، هلگا اشمید، دبیرکل سرویس امور خارجی اروپا و دیپلمات ارشد آلمانی تبار اتحادیه اروپا به دلیل مهارت های فراوانی که دارد به عنوان دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا منصوب شد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای از اشمید بابت دستاورهای قابل ملاحظه اش قدردانی کرد و اضافه نمود: استفانو سانینو، دیپلمات ارشد ایتالیایی را به عنوان دبیرکل سرویس امور خارجی اروپا انتخاب نموده است. سانینو از فوریه امسال میلادی به عنوان معاون این سرویس در امور جهانی و اقتصاد فعال بود و پیشتر سمت سفیر ایتالیا را در اسپانیا و نماینده دائم ایتالیا در اتحادیه اروپا داشت.

اشمید به عنوان دبیرکل جدید سازمان امنیت و همکاری اروپا نه تنها باید با نگرانی های امنیتی روبرو گردد بلکه با مسائل داخلی در این نهاد هم روبرو است. پست دبیرکلی این نهاد برای چندین ماه خالی بود چون 57 عضو آن نتوانسته بودند بر روی یک کاندیدای مشترک به اشتراک برسند.

درمیان مسائل امنیتی که اشمید باید به آنها رسیدگی کند، آتش بس شکننده در شرق اوکراین، توافق صلح قره باغ و ماموریت های صلح بانی و دموکراسی در کشورهای حوزه بالکان است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نشست خبری در پی نشست وزرای کشورهای عضو این سازمان گفت: کسی بجز هلگا اشمید نمی تواند ظرفیت های سازمان امنیت و همکاری اروپا را یکپارچه کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8034

به "هلگا اشمید، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلگا اشمید، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید