نان از امروز در خراسان شمالی گران شد

به گزارش دوست بلاگ، خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس سازمان صمت خراسان شمالی از بالا رفتن قیمت نان از امروز در استان اطلاع داد.

نان از امروز در خراسان شمالی گران شد

فیروزه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: قیمت نان 20 درصد افزایش یافته است.

وی اظهارکرد: قیمت یارانه ای نان بربری ماشینی، بربری سنتی و تنوری خراسانی با وزن 450 گرم به 600 تومان و نان سنگک با وزن 470 گرم به 750 تومان رسیده است.

فیروزه اضافه نمود: علاوه بر آن قیمت آزادپز نان تنوری اسفراینی با وزن 365 گرم 700 تومان، نان بربری ماشینی با وزن 450 گرم 800 تومان و نان سنگک با وزن 470 گرم به 1100 تومان رسید.

پیش از آن علی تمدنی معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان شمالی نیز در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرده بود: میزان مصرف آرد توسط مردم خراسان شمالی بیش از میانگین کشوری است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا میزان مصرف آرد در این استان بیش از میانگین کشوری است؟ اظهار کرد: الگوی مصرف یکی از علل تأثیر گذار بر این امر است.

وی اضافه نمود: مردم خراسان شمالی نسبت به مردم سایر استان ها بیشتر نان مصرف می نمایند و به اصطلاح نان خور تر هستند.

تمدنی ثانی ادامه داد: تمایل مردم به مصرف نان در سایر استان بیشتر به نان های برشته است این درحالی است که مردم خراسان شمالی تمایل دارند تا نان های ضخیم و ملایم مصرف نمایند و همین امر سبب شده تا نان های بربری پخته شده در این استان از حجم زیادی برخوردار باشد.

به گفته وی، وزن چانه خمیر در این استان سنگین تر گرفته می گردد تا نان ضخیم و ملایم تر پخته گردد.

این مقام مسئول اظهار کرد: بالا بودن دور ریز نان از دیگر عوامل تأثیر گذار بر این امر نیز محسوب می گردد.

وی اعلام کرد: از آنجایی که خراسان شمالی در راستا حرم مطهر امام رضا (ع) قرار گرفته است و سالانه تعداد زیادی مسافر از این استان عبور می نماید این امر نیز بر افزایش مصرف نان در این استان اثر گذار بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 اسفند 1398 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 3082

به "نان از امروز در خراسان شمالی گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نان از امروز در خراسان شمالی گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید