عراقچی: هنوز در خصوص برخی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است

به گزارش دوست بلاگ، معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران شرح داد که در مذاکرات برجامی در وین هنوز در خصوص برخی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است.

عراقچی: هنوز در خصوص برخی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام نشست روز گذشته (چهارشنبه) کمیسیون مشترک برجام در وین به شبکه ان اچ کی ژاپن گفت که هنوز در خصوص برخی موضوعات کلیدی هیچ تصمیم گیری نشده است.

شبکه ان اچ کی به نقل از معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گزارش کرد که مذاکرات در خصوص احیای برجام در وین پس از ضرب الاجل 21 می (جمعه 31 اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

عراقچی در این گفت وگو با شبکه ژاپنی بار دیگر بر لزوم لغو تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت که هم اکنون زمان آن رسیده که ایالات متحده به برجام بازشود و تحریم ها را لغو کند.

این دیپلمات ایرانی ادامه داد که هیأت ایران با امید به این که هفته آینده کار خود را از سربگیریم وین را ترک می کنند و امیدواریم که بتوانیم به نتیجه برسیم.

عراقچی در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال تداوم همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که دولت ایران بعداً در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات وین به منظور احیای برجام روز گذشته پس از اتمام مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در خصوص فرایند گفت وگوها گفته بود که متن اصلی توافق و ضمیمه ها همه معین شده، ولی مذاکرات درباره متن به پایان نرسیده و برخی موضوعات کلیدی کماکان مورد اختلاف است.

نشست کمیسیون مشترک برجام روز گذشته (چهارشنبه) با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) و انریکه مورا کننده اتحادیه اروپا در گرند هتل شهر وین برگزار گشت و پس از حدود یک ساعت پایان یافت.

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده داشت و سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران نیز رئیس هیأت ایرانی در این نشست بود.

پس از اتمام جلسه روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، مورا در جمع خبرنگاران گفت کاملاً مطمئن است توافق نهایی برای احیای برجام به دست خواهد آمد. (جزئیات بیشتر)

در نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام در وین، روسای هیأت ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها کرده و به مصاحبه در خصوص راستا پیش رو پرداختند. هیأت ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده ، از شرایط کلی مذاکرات و راستا طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت وگوها تاکید کردند.

طبق این گزارش، در نتیجه رایزنی ها در روزهای اخیر، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده است که جز برخی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن تقریبا آماده است.

مقرر شد دور بعدی مذاکرات هفته آینده از سر گرفته شود و هیأت ها بعد از نشست امروز به پایتخت ها بازگردند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 10139

به "عراقچی: هنوز در خصوص برخی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: هنوز در خصوص برخی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید