عجیب ترین جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده

به گزارش دوست بلاگ، کسانی که به تنهایی سفر میکنند، زوج ها، خانواده ها و ماجراجویان، هر کدام به دلایل خاصی به سفرهای جاده ای میروند. برخی ها برای جدا شدن از زندگی روزمره، برخی ها برای اینکه به هم نزدیکتر شوند و یا چیزهایی را ببینند که هرگز در زندگی روزمره خود با ان روبرو نمیشوند، اینگونه سفرها را انتخاب میکنند، سفرهای جاده ای شما را با زیباترین و عجیب ترین مناظری که تا به حال دیده اید رو به رو خواهد نمود. در اینجا 13 مورد از عجیب ترین جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده معرفی شده است. در سفرهای جاده ای، اغلب مسیرهایی که کشف نشده اند و ناشناخته اند برترین خاطرات را برای شما به یادگار میگذارند. پس در ادامه با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید برای اطلاعات بیشتر از دیدنی های بین راهی در ایالات متحده...

عجیب ترین جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده

1. کاخ ذرت میتچل، داکوتای جنوبی

رانندگی در میدوِست، شما را با یک ذرت بسیار بلند رو به رو میکند که تصورش را هم نمیکنید. در کاخ ذرت میتچل در داکوتای جنوبی هر چیزی که از ذرت تهیه شده باشد وجود دارد. این کاخ که به نظر میرسد مستقیما از روسیه وارد شده باشد، در سال 1892 برای نمایش دادن محصولات داکوتای جنوبی ساخته شد. اینجا یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده است که به پرندگان غذا میدهند و از کسانی که در سفر جاده ای به اینجا بیایند استقبال مینمایند.

2. یکی از بزرگترین توپ های جهان که با نوار لاستیکی درست شده، فلوریدا

اکثرا همه به نوعی تجربه درست کردن توپ با نوار لاستیکی را داشته ایم. اما بسیاری از ما هنگامی که سایز آن به میزان یک توپ گلف میشد، دیگر علاقه خود را به ادامه این کار از دست میدادیم، اما این توپ لاستیکی بزرگ رکورد گینس را به خود اختصاص داده و همچنان به رشد خود ادامه میدهد. توپ نوار لاستیکی جول وائول، در نوامبر 2008 میزان گیری شد و 9032 پوند بود. بیش از 700000 نوار لاستیکی در اشکال و میزان ها و رنگ های مختلف برای ساختن آن استفاده شده است. این توپ نوار لاستیکی که نام مستعار آن مگاتن است. میتواند شما را در مسیر و دیدنی های بین راهی در ایالات متحده شگفت زده کند. این توپ را میتوانید در ریپلایز بلیو ایت اُر نات! اورلاندو پیدا کنید.

3. یکی از بزرگترین مهر های لاستیکی، اوهایو

اگر تا به حال از یک مهر لاستیکی استفاده نموده باشید، حتما میدانید که مهرکردن چیزهایی که رو به روی شما هستند چقدر میتواند سرگرم نماینده باشد. حالا تصور کنید شخصا رو به روی یک مهر لاستیکی غول پیکر ایستاده باشید. در سال 1985 شرکت نفت اوهایو، مهری لاستیکی به بلندی 28 و طول 48 فوت که روی آن نوشته شده آزادی، و اثر هنرمندی به نام کلاوس اولدنبرگ میباشد، را در انجا قرار داد. این مجسمه یکی از بزرگترین مهرهای لاستیکی در جهان است که در نزدیکی بندر کلیولند واقع شده و از دیدنی های بین راهی در ایالات متحده به شمار می رود.

4. کلاه و چکمه ها، واشنگتون

در سال 1954، یک پمپ بنزین با نام پریمیوم تکس، در جنوب سیاتل، یک کلاه کابوی به بلندی 19 و طول 44 فوت در آنجا درست کرد. این کلاه دفتر ریاست و فروشگاه آنجا را پوشش داد، یک جفت چکمه کابوی بلند هم به عنوان دستشویی های مردانه و زنانه مورد استفاده نهاده شدند. هدف پریمیوم تکش ساده بود، ایجاد یک انبار و مقصد گردشگری غربی. متاسفانه قبل از اینکه به این هدف برسد، پمپ بنزین در سال 1988 بسته شد و شورای محلی شهر بودجه ای را برای محافظت از این کلاه و چکمه های غول پیکر کابوی کنار گذاشتند. ترمیم کلاه و چکمه ها در سال 2010 تکمیل شد و اکنون مسافران میتوانند در سفر جاده ای خود این گنجینه را در پارک اکسبو، سیاتل مشاهده نمایند.

5. مجسمه بسیار بزرگ عمو سام، میشیگان

عمو سام یک شخصیت مشهور است که در پوسترها، ادبیات، تلویزیون و غیره شناخته شده است. چندین مجسمه بزرگ عمو سام در سراسر آمریکا وجود دارد، اما این یکی که در مرز اوهایو - میشیگان واقع شده است همه آن ها را تحت الشعاع قرار میدهد. این مجسمه عمو سام در اصل متعلق به تولندو، اوهایو بوده و در طی سال ها در امتداد این منطقه ها جا به جا شده تا به محل فعلی خود در دریاچه اتاوا رسیده است. چه این مجسمه غول پیکر را در حین رانندگی در جاده ببینید و یا توقف کنید و به عظمت آن خیره شوید، در هر حال بعد از دیدن آن احساس وطن پرستانه ای را در خود احساس خواهید کرد.

6. توپ ساخته شده از ریسمان، کانزاس

کانزاس شگفتی های خاص خودش را دارد. اگر تا به حال سفر جاده ای به کانزاس و جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده داشته باشید، ممکن است احساس نموده باشید که اینجا هیچ جای دیدنی ای ندارد، اما وقتی از نقطه A به نقطه B میروید، میفهمید که این احساس درست نبوده! از هرکسی که در کانزاس زندگی میکند در خصوص توپی که از ریسمان ساخته شده بپرسید، آن ها ساعت ها در خصوص آن حرف خواهند زد. در سال 1953 به وسیله فرانک استایبر و خانواده اش شروع شد، این توپ ساخته شده از ریسمان در طول سال ها به رشد خود ادامه داده است. همسایگان، بازدیدنمایندگان، و کسانی که در اطراف شهر بودند یاری کردند، و این سنت در طول سال ها ادامه پیدا کرد. این توپ بیشتر از 17400 پوند وزن دارد و محیط آن 40 فوت میباشد، بعد از توقف در استان گل های آفتابگردان و دیدنی این توپ، متوجه میشوید که هیچ توپی مانند این توپ نیست.

7. صلیب گروم، تگزاس

صلیب های زیادی در سراسر آمریکا یافت میگردد، که برخی از آن ها در مکان های عجیبی قرار دارند. اگر در تگزاس رانندگی کنید با صلیب عیسی مسیح رو به رو خواهید شد که محلی ها آن را صلیب گروم مینامند. به میزان یک ساختمان 19 طبقه ارتفاع دارد و در یک روز روشن میتوانید ان را از فاصله 20 مایلی ببینید. به وسیله یک میلیونر ناشناس تگزاسی ساخته شده و در آن 2.5 میلیون پوند فولاد به کار رفته است، مردم آزادند که از درون جاده آن را دیدن نمایند، در پایین آن عبادت نمایند و یا از آن عبور نمایند. شب ها چراغ های آن روشن میگردد، بنابراین هرگز در سفرهای جاده ایِ خود، آن را گم نمیکنید.

8. یکی از بزرگترین سبدهای جهان، اوهایو

چه کسی سبد دوست ندارد؟ چه سبد پیکنیکی باشد و یا برای نگه داری اشیا استفاده گردد، همه مردم سبدهای حصیری را دوست دارند. مخصوصا سایز بزرگ آن را ! در نیوآرک اوهایو یکی از بزرگترین سبدهای جهان را پیدا خواهید کرد؛ این سبد هفت طبقه به عنوان دفتر مرکزی شرکت سبدسازی لانگبرگر به کار گرفته شده است. بسیاری از شرکت ها برای نشان دادن بِرَندشان چنین نمادهای خاصی را میسازند. اگر به چیزهای عجیب و غریب بین راهی علاقه دارید، حتما در سفر جاده ای خود از این سبد بزرگ دیدن کنید.

9. ماهی از جنس فایبرگلاس، ویسکانسین

اگر به ماهیگیری و سفرهای جاده ای علاقه مندید، توقف در تالار ملی مشاهیر ماهیگیری آب های شیرین یکی از برترین کارهاییست که میتوانید انجام دهید. مجسمه فایبرگلاسی که در این مکان واقع شده است، چهار طبقه ارتفاع و به میزان یک بوئینگ 757 طول دارد. یک ماهی ترسناک است که برای ماهیگیران آب های شیرین هم برکت به شمار میرود و هم نفرین. از دهه 1970، این موزه، سوابق ماهیگیری در آب های شیرین سراسر آمریکا را ثبت و ضبط میکند. اگر در ویسکانسین هستید و ماهیگیری را دوست دارید، حتما این مجسمه ماهی غول پیکر را دیدن کنید، اگر این ماهی واقعی بود میتوانست یک اتوبوس را ببلعد.

10. برج کابینت، ورمونت

عجیب ترین چیزهایی که در جاده میبینید، همان هایی هستند که باعث میشوند شما توقف کنید و از خود بپرسید چرا؟، برج کابینت در جاده ورمونت هم یکی از همین چیزهای عجیب است. در مسیر 7 در خیابان شلبورن، بین خیابان فاستر و پاین در برلینگتون، میتوانید این برج کابیت فرسوده را پیدا کنید. در سال 2002 به وسیله یک هنرمند محلی به نام برن آلوارز ساخته شد؛ این پروژه به منظور نمایش دادن کاغذهای زیادی که در طول سالیان برای پروژه ناموفق ساخت یک بزرگراه در این منطقه انباشته شده، ساخته شده است. به احتمال زیاد این برج کابینت برای مسافرانی که در جاده ورمونت حرکت مینمایند بسیار عجیب به نظر می آید و آن ها نمیدانند که این برج چیست و چه معنایی دارد، این نوع توقف ها در سفرهای جاده ای برترین خاطرات را برای شما میسازند.

11. بزرگترین قوری جهان، ویرجینیای غربی

اگر به سمت ویرجینیای غربی سفر نموده باشید و در پمپ بنزین یا مغازه های اطراف توقف نموده باشید، احتمالا متوجه تعداد زیادی کارت پستال با عنوان بزرگترین قوری جهان شده اید. این قوری حدود 14 فوت ارتفاع دارد و به عنوان یک بشکه ساخته شده بوده است. در طول چندین دهه دست به دست شده و در دهه 1990 دستخوش ترمیم و بازسازی عظیمی گشته است. بسته به اینکه در کدام طرف رودخانه پانهاندل شمالی باشید، میتوانید قوری را که شب ها روشن میگردد و برای مسافرانی که در سفر جاده ای هستند مانند چراغ قوه عمل میکند، مشاهده کنید.

12. بزرگترین مکعب روبیک، تنسی

بزرگترین مکعب روبیک جهان در ورودی نمایشگاه جهانی ناکسویل، 1982 قرار داشت. این مکعب روبیک 1200 پوند وزن و بیش از 10 فوت ارتفاع دارد، این مکعب روبیک چیزی نیست که یک نفر خودش به تنهایی بتواند حل نماید. در طول این نمایشگاه جهانی، رنگ ها و الگوهای مکعب در طول روز تغییر میکرد. هنگامی که نمایشگاه به سرانجام رسید، مسئولین نمیدانستند که با مکعب روبیک چکار نمایند و این مکعب به مرور زمان خراب شد. هنگامی که به وسیله روزنامه نگاران محلی در معرض نمایش گذاشته شد، مسئولین تصمیم به تعمیر و بازسازی آن گرفتند تا دوباره شکوه و عظمت خود را به دست بیاورد و در سال 2007 در نمایشگاه جهانی نکسویل نهاده شد. اکنون به یک منظره برای مسافران تبدیل شده، هرچند که دوباره خراب و بدشکل شده و معلوم نیست که دوباره بازسازی بگردد یا نه.

13. کوتوله چامسکی، نیویورک

کوتوله های باغ ممکن است لبخند به لب شما بیاورند یا باعث ترس شما بشوند. مهم نیست چقدر خلاقانه، فرسوده یا ترسناک باشند، بدون شک در سفرهای خود با آن ها روبرو خواهید شد. اما ممکن است تا به حال با این پروژه 2006 که کوتوله انبار غله نام دارد رو به رو نشده باشید. برای تجلیل از جامعه کشاورزی محلی نیویورک ساخته شد، این کوتوله غول پیکر 15 فوتی از درون جاده هم قابل روئیت است. یک بار این کوتوله انبار غله، عنوان بلندترین کوتوله سیمانی جهان را در گینس به نام خود ثبت کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 16425

به "عجیب ترین جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین جاذبه های گردشگری بین راهی در ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید