طبیعت کلاردشت ؛ روستاهای بهشتی دور از دریا

به گزارش دوست بلاگ، راستش به نظرم اگر قصد سر زدن به طبیعت کلاردشت را دارید به هیچ عنوان نباید روستای رودبارک را از دست بدهید. این روستا طبیعتی فوق العاده دارد که کم از مازیچالِ توریستی نیست. کوهستانی است و مناظر چشم نوازی دارد که همه فصول زیباست.

طبیعت کلاردشت ؛ روستاهای بهشتی دور از دریا

طبیعت زیبا و چشم انداز های به یادماندنی شمال کشور را در سفر هایمان نمی توانیم نادیده بگیریم. هوای بسیار خنک و مطبوع این مناطق مخصوصاً آن ها که فاصله دورتری از دریا دارند هوایشان رطوبت زیادی ندارد و بسیار دل انگیز است. جایی مثل کلاردشت در 48 کیلومتری شهر چالوس در استان مازندران. طبیعت کلاردشت آنقدر مناظر حیرت انگیز برایمان دارد آنقدر دیدنی و دوست داشتنی است که نمی توانید در هیچ فصلی از سال از رفتن به آن صرف نظر کنید. در صفحه گردشگری مان امروز به روستاهایی دل انگیز از کلاردشت سر می زنیم. اگر شما هم از آن دست افراد عاشق سفر در فصول خنک سال هستید حتماً با خبرنگاران همراه شوید.

کلاردشت کجاست؟

کلاردشت دشتی بر فراز کوه است. با شهری خرم، با وسعت 1509 کیلومتر. میان دره ای گسترده، با ییلاق ها و روستاهای زیاد. دیدنی تر از آنچه فکرش را بکنید. امکانات رفاهی هم دارد. اقامت به خوبی در آن میسر است. طبیعت کلاردشت زیبایی هایی بی نظیر دارد و هوایش بسیار مطبوع است.

روستاهای خوش آب و هوا و سرسبز کلاردشت مقصد بسیاری از گردشگران است. نه آنکه فقط سر بزنند و از کنارش رد شوند. این روستا ها هر کدام به تنهایی مقصدی خاص برای گردشگری هستند و میزبان میهمانان چند روزه.

روستاهای کلاردشت

در میان دشت ها و دامنه کوه ها، در طبیعتی دل انگیز روستاهای کلاردشت جا خوش نموده اند. مکان هایی خوش آب و هوا و فرح بخش که در این فصل زیبایی شان دو چندان شده و گرمای شب های سردش با جمع مسافران بسیار فرح بخش است. لحظات خوشی که فراموش نشدنی هستند و عکس هایی که برای قاب خاطراتمان ثبت می کنیم بسیار.

 • روستای مازیچال کلاردشت

  مازیچال یکی از ییلاق های بسیار دیدنی و مشهور در این بهشت خرم است. به قدری دوست داشتنی و دیدنی است که نمی توان از کنارش به راحتی گذشت. در مطلب مازیچال کلاردشت کجاست حسابی با آن آشنا شوید. در ارتفاع 2600 متری از سطح دریا با چشم اندازی از جنگل های سرسبز در میان دریایی از ابر شناور است. زمستان های سرد، طبیعت درخشانی دارد و تابستان هایش تابلوی نقاشی است. یک بار دیگر هم در همین مجله گفتیم: مازیچال ؛ آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری. تمام.

  می توانید از کلبه های روستایی، حیوانات اهلی و وحشی، دشت سرسبز، کوهستان و… دیدن کنید و تا دلتان می خواهد عکس های شگفت انگیز همراهتان بیاورید.

  چطور به مازیچال کلاردشت برویم؟

  باید به کرد محله برسید و پس از آن از اهالی روستا راه رسیدن به مازیچال را بپرسید. به این صورت که بعد از میدان بزرگ کلاردشت و طی 2 کیلومتر از جاده عبا س آباد به کردمحله خواهید رسید.

 • طویدره

  طویدره نیز یکی از دیدنی ترین روستاهای کلارشت است. در 6 کیلومتری شهر کلاردشت قرار گرفته است و امکانات اقامتی بوم گردی خوبی دارد. مردمش بسیار مهربان هستند و غذاهای محلی اش بسیار خوشمزه. از یک سو به جاده جنگلی می پیوندد و از سویی دیگر به مازیچال دوست داشتنی.

  قله علم کوه از این روستا قابل دسترسی است و جنگل های انبوه هم از سوی دیگر. نمی گردد اینجا باشید و حوصله تان سر برود. نمی گردد اینجا سفر کنید و خاطره اش از یادتان برود. چون اگر زمان برگزاری جشن ها و بازی های محلی به اینجا برسید کلی یادگاری با خود خواهید برد.

  چطور به طویدره کلاردشت برویم؟

  همان راستا مازیچال را در پیش بگیرید یعنی از میدان کلاردشت به سمت کردمحله برانید و از خروجی روستای طویدره کلاردشت وارد شوید.

 • مکارود

  مراتع وسیع و مکان های مناسب کمپ زنی در طبیعت کلاردشت همین جا در روستای مکارود است. مکارود کلاردشت کمی آن طرف تر از طویدره قرار گرفته است. فاصله اش تا کلاردشت حدود 10 کیلومتر است. در دامنه جنگل عباس آباد. روستایی بکر و دست نخورده که وقتی قدم به آن می گذاری گویا در دنیای دیگری هستی.

  جنگل و رودخانه ای که از آن می گذرد به خوبی طبیعت کلاردشت را به نمایش می گذارد. گردشگران بسیاری برای کمپینگ چه در جنگل و چه در مرتع به اینجا می آیند و خاطرات خوشی را برای خود ثبت می نمایند.

  چطور به مکارود کلاردشت برویم؟

  راستا مازیچال را پیش بگیرید، به سمت کردمحله بروید و از آنجا با تابلوهای راهنما به مکارود برسید.

 • اجابیت

  روستای اجابیت جاده ای جنگلی دارد که بی نظیر است. در 2 کیلومتری شهر کلاردشت قرار گرفته در دامنه ارتفاعات. اُجابِیت از خاندان علیجانی بود و نام این روستا منصوب به وی است.

  کاخ اجابیت در این روستا معروف است. در کنار طبیعت کلاردشت نقطه خوبی برای گردشگری به حساب می آید. این کاخ تزیینات گچ بری زیبایی دارد و سنگ و نقوش آن سوژه عکاسی است. اما علت اصلی شهرت آن کشف تعدادی ظروف زرین و مفرغین و سفالین از زیر این کاخ است.

  چطور به اجابیت کلاردشت برویم؟

  باید از کلاردشت وارد خیابان پاسداران شده و سپس خیابان اجابیت را بیابید و تا خاتمه برانید.

 • لاهو

  یکی از دیدنی های تاریخی کلاردشت در روستای لاهو واقع شده. تپه باستانی کلار. اینجا به بهشت کاوشگران معروف است. نام لاهو در تاریخ ایران ثبت است؛ چرا که اولین مدرسه نوین در آن ساخته شد درسال 1301 خورشیدی.

  وجود تپه کلار در این روستا و کشف شدن یک نقش برجسته در آن، پای گردشگران را به اینجا باز کرد و قدمت آن را به 800 سال پیش از میلاد کشاند.

  چطور به روستای لاهو کلاردشت برویم؟

  برای رسیدن به لاهو باید از راستا حسن کیف - مرزن آباد به شرق برانید تا خروجی لاهو را بیابید.

 • کردیچال

  اصلاً نمی گردد نام کردیچال بیاید و جنگل نوردان گوش های شان تیز نگردد. بخش اعظم طبیعت کلاردشت همین جاست. در فاصله کوتاهی از کلاردشت. جایی که می گویند اولین بانک روستایی قبل از انقلاب در آنجا تاسیس شده است. با اینکه کردیچال دومین محله قدیمی منطقه است اما همچنان هم جاهای دیدنی بکری دارد که بسیاری طبیعت گردان هنوز پایشان به آنجا نرسیده است.

  چطور به کردیچال کلاردشت برویم؟

  به راحتی می توانید از جاده مرزن آباد-کلاردشت وارد خروجی کردیچال شده و به آنجا برسید.

 • رودبارک

  راستش به نظرم اگر قصد سر زدن به طبیعت کلاردشت را دارید به هیچ عنوان نباید روستای رودبارک را از دست بدهید. این روستا طبیعتی فوق العاده دارد که کم از مازیچالِ توریستی نیست. کوهستانی است و مناظر چشم نوازی را در خود جای داده که همه فصول زیباست.

  اگر قبلاً تجربه رفتن به علم کوه را دارید حتماً رودبارک را می شناسید. حتماً هم از یخچال های طبیعی آنجا نیز باخبرید. رودخانه پرخروش سردآبرود را هم دیده اید. از آبشار آکاپل دیدن نموده و می دانید پرورش ماهی قزل آلا در آب شیرین در این روستا انجام می گردد.

  چطور به روستای رودبارک کلاردشت برویم؟

  به کلاردشت بروید و خیابان پاسداران را وارد شوید. حالا روستای رودبارک را خواهید یافت.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 3127

به "طبیعت کلاردشت ؛ روستاهای بهشتی دور از دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت کلاردشت ؛ روستاهای بهشتی دور از دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید