تفاهم همراه اول و ایران خودرو برای پیاده سازی خودرو متصل

به گزارش دوست بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر روز گذشته ششم مهرماه 1400، تفاهم نامه همکاری مشارکت در حوزه خودرو متصل در راستای تحقق اهداف کلان کشور برای هوشمندسازی صنعت خودرو و حمل و نقل مابین همراه اول و گروه صنعتی ایران خودرو امضا شد.

تفاهم همراه اول و ایران خودرو برای پیاده سازی خودرو متصل

این تفاهم نامه در پی کاهش هزینه ها، ارائه خدمات و محصولات متنوع، افزایش کارایی، غلبه بر مسائل زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی و در نهایت ایجاد بازارهای تازه در عرصه خودروهای متصل هوشمند است.

ایجاد زیرساخت امن، پایدار و روزآمد، توسعه فناوری های حوزه خودروی هوشمند و متصل، ایجاد کسب و کارهای تازه مرتبط با فناوری خودروهای متصل و توسعه خدمات دیجیتال مبتنی بر تحلیل داده و پلتفرم های ایجاد شده، توسعه زیرساخت های ارتباطی و تبادل داده ها در تمامی معابر شهری و بین شهری با هدف تبادل داده های خودرو با شبکه های اختصاصی، طراحی توسعه و توانمندسازی اکوسیستم خودروی هوشمند در ایران و همکاری متقابل و هم افزایی در زمینه حداکثری خلق ارزش و توسعه فناوری های نوین در حوزه حمل و نقل هوشمند با موضوع خودروی متصل (Connected Car) از جمله دیگر اهداف این همکاری است.

ارتباطات خودرو با خودرو، خودرو با انسان، خودرو با سیستم های حمل و نقل شهری و برون شهری، خودرو با خودروساز و بعلاوه خودرو با سایر اجزاء از جمله مواردی است که در راستای پیاده سازی این اهداف، محقق خواهد شد.

حرکت به سمت IOT گریزناپذیر است

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این جلسه با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل همراه اول در اجرای پروژه های هوشمندسازی، از تغییر سبک رفتاری کاربران ایرانی گفت و اظهار کرد: استفاده از تلفن همراه به شدت رو به افزایش است که با در نظر گرفتن رشد ترافیک 80 درصدی اینترنت در سال گذشته به نسبت سال 98 و بعلاوه رشد 50 درصدی سال جاری به نسبت سال گذشته می توان به این مهم پی برد.

وی با تأکید بر اینکه اتصال جزو ضروریات زندگی امروز است، ادامه داد: شاهد نقل و انتقال حجم بالایی از اطلاعات در پلتفرم های دیجیتال همراه اول هستیم. بنابراین حرکت به سمت مقولاتی نظیر IOT و جهانی ابری از سر اجبار است.

اخوان بهابادی با بیان اینکه همراه اول با واگذاری بیش از 100 میلیون سیمکارت و در اختیار داشتن 60 درصد سهم بازار اپراتوری کشور، اپراتور اول تلفن همراه ایران است، توضیح داد: اگر این آمادگی در بدنه ایران خودرو باشد، حاضریم پروژه جاری را روی همین خودروهای موجود در بازار انجام دهیم؛ زیرا معتقدیم سرویس های کاربردی باید به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد.

احتیاجمند ارتباط مستمر با مشتریان هستیم

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو هم در این جلسه با بیان اینکه جهان به سمت سرویس های دیجیتال در حال حرکت است و ما نمی توانیم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از درآمدهای خودروسازی به سمت خدمات خودرویی در حرکت است.

وی با اشاره به رشد حدودا 30 برابری بازارهای صادراتی این گروه نسبت به سال گذشته توضیح داد: براساس برنامه ریزی که داشتیم، در نظر داریم بحث خودرو متصل را از سال آینده و با خودروی تارا که گیربکس دستی آن اکنون به بازار عرضه شده است، شروع کنیم و اجرای آن برای دنا پلاس اتوماتیک و k125 در دستور کار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن اشاره به تعهدی که این مجموعه به وزارت صنعت برای فراوری خودروهایی که باعث گردد مردم احساس احتیاج به فراوریات خارجی نداشته باشند، دارد گفت: امروز احتیاج داریم که ارتباط مستمر با ذی نفعان داشته باشیم؛ در حالیکه وقتی صاحب اول، خودروی خود را به صاحب دوم واگذار می نماید، ارتباط ما با مصرف کننده قطع می گردد؛ بنابراین ارتباط ما با مشتری محدود به CRM یا فضای رسانه می گردد.

وی توضیح داد: مرکز تحقیقات ما برای اینکه بتواند پروژه های اصلاحی روی خودروها انجام دهد، احتیاجمند این ارتباط مستمر است که امیدواریم با پروژه خودروی متصل محقق گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 11611

به "تفاهم همراه اول و ایران خودرو برای پیاده سازی خودرو متصل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم همراه اول و ایران خودرو برای پیاده سازی خودرو متصل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید