به بهانه استعفای قلعه نویی؛ بدرود ژنرال، حرف دیگری نیست!

به گزارش دوست بلاگ، امیر قلعه نویی بعد از ملاقات با استقلال در جام حذفی از سمتش در باشگاه سپاهان استعفا کرد تا یکی از مهمترین اتفاقات فصل جاری فوتبال ایران رقم بخورد.

به بهانه استعفای قلعه نویی؛ بدرود ژنرال، حرف دیگری نیست!

به گزارش خبرنگاران، رئیس مافیا کیه، امیر قلعه نوییه این شعار معروفی است که برای طرفداران فوتبال آشناست. جایی که برای اولین بار در بازی پرسپولیس - سپاهان روی سکو های استادیوم آزادی شنیده شد و عکس العمل جالب خطاب شونده را به همراه داشت. قلعه نویی با این شعار چند بار دست به سینه زد تا با کنایه آن را تأیید و خود راهم نظر با شعار دهنده ها نشان دهد. این مقدمه ای برای پرداختن به استعفای فردی است که همواره یکی از پرحاشیه ترین مربیان فوتبال ایران در سال های اخیر بوده است.

ژنرال از راهنمایی سپاهان استعفا کرد تا تعداد تیم هایی که در فصل جاری لیگ برتر به نیمکت شان دست نزده اند به عدد سه برسد. داستان امیر و سپاهان وقتی به سرانجام رسید که تیم پرهزینه، پرامکانات، پرافتخار و البته پرمدعای سپاهان از جام حذفی حذف شد و در لیگ برتر هم از هفته ها پیش رقابت را به پرسپولیس واگذار نموده بود. سال جاری سپاهان برای قهرمانی در فقط یک جام بسته نشده بود، ولی الان جام که هیچ، کارش به جان افتاده است.

همکاری قلعه نویی و سپاهان برای بار دوم از ابتدای فصل پیش آغاز شد، جایی که قلعه نویی بعد از دومی با ذوب آهن در لیگ برتر و راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا دیگر در این تیم تاب ماندن نداشت و به تیم رقیب همشهری رفت. سپاهان را او بست و در سال بعد تقویت کرد. سال جاری همه چیز برای موفقیت سپاهان فراهم بود تا یک فصل رؤیایی برای تیمی که قرار بود حالا حالا ها قهرمان باشد رقم بخورد. ثبات مربی و بازیکن، امکانات، بودجه مناسب، اردوی خارجی و ...همه فراهم بود، اما کار در نهایت درست از آب در نیامد.

فرایند نزولی سپاهان بعد از آغاز دوباره مسابقات که به دلیل کرونا تعطیل شده بود، آغاز شد. در ادامه با پیشتازی پرسپولیس، امید ها برای قهرمانی طلایی پوشان در لیگ قطع شد. در ادامه نارضایتی طرفداران، نگرانی مدیران و بعد از آن سکته و چالشی ناخوانده برای قلعه نویی تا از همان زمان زمزمه های رفتن او به صدا دربیاید. قلعه نویی روی کشتی سوراخ شده سپاهان خیلی دوام نیاورد و پیش از اینکه به طور کلی با راهنمایی او این کشتی غرق گردد از آن پیاده شد.

از متن استعفای امیر قلعه نویی که فقط دقایقی بعد از شکست مقابل استقلال صادر شد، می گردد فهمید که این متن از قبل نوشته و آماده انتشار شده بود. او نوشته بازی با استقلال برای من آخرین آزمون در قامت مربیگری سپاهان بود که دوست داشتم سربلند از آن بیرون بیایم، اما مقدر نبود این یعنی اگر سپاهان در این بازی پیروز هم می شد در فرایند این استعفا تغییری به وجود نمی آمد. فقط احتمالاً در خط اول از خوشحالی برد صحبت می شد و نه از ناراحتی شکست.

بعد از کنار رفتن از جام حذفی با دومین شکست در فاصله 10 روز مقابل استقلال، شاید این انتظار وجود داشت که مدیران سپاهان خود دست به تغییر ببرند، اما قلعه نویی کاملاً هوشمندانه دست پیش را گرفت و قبل از اینکه حرف و حدیثی باشد، استعفا را بر برکناری ترجیح داد. قلعه نویی بخش زیادی از پایه مبلغ قراردادش را از سپاهان گرفته است و دیگر حساب و کتاب خاصی با این باشگاه ندارد. امیر به اصفهان بدرود گفت تا سپاهان بماند و یک آینده نامعلوم.

قصه قلعه نویی با سپاهان به سر رسید، از آن به سر رسیدن هایی که شاید داستان، قسمت بعدی دیگری نداشته باشد. قلعه نویی شاید مثل خیلی از مربیان عظیم جهان با ناکامی برای آخرین بار نیمکت مربیگری را ترک نموده باشد. شاید بعد از بدرودی که او با اصفهان داشته است، باید منتظر بدرود دیگری برای خداحافظی اش از جهانی مربیگری باشیم. یک خداحافظی تلخ مقابل استقلال، با یک عارضه جدی بدنی و سرنوشت تیمی که بعد از او تعیین نیست چه می گردد.

حرف دیگری نیست؛ مثل سرانجام پیغام استعفای سوژه این مطلب!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 6349

به "به بهانه استعفای قلعه نویی؛ بدرود ژنرال، حرف دیگری نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بهانه استعفای قلعه نویی؛ بدرود ژنرال، حرف دیگری نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید