با یوگا قند خون خود را تنظیم کنید

به گزارش دوست بلاگ، به نقل از مدیکال دیالوگز، تحقیق تازه، تاثیر جلسات کوتاه یوگا و تای چی را بر کنترل قند خون، تمرکز و بهزیستی کلی در افراد سالم روشن نموده است.

با یوگا قند خون خود را تنظیم کنید

در حال حاضر، رفتار بی تحرک، یک عامل خطر شناخته شده برای مسائل مختلف سلامتی است و به وسیله رویکردهای نوآورانه ای که می تواند درک ما را از حفظ سلامت در این سبک زندگی پشت میز نشینی متحول کند، مورد توجه قرار گرفته است.

تحقیق کنونی، شامل 15 بزرگسال (با میانگین سنی 26 سال، 8 زن) بود که تحت یکی از سه پروتکل نشستن بدون وقفه (گروه کنترل)، نشستن غیرمداوم با سه دقیقه یوگا در هر 30 دقیقه، یا سه دقیقه ورزش تای چی در هر 30 دقیقه قرار گرفتند.

این جلسات 7.5 ساعت طول کشید و شامل یک رژیم غذایی استاندارد بود که امکان ارزیابی جامع تأثیر بر سلامت متابولیک و سلامت کلی شرکت کنندگان را فراهم می کرد.

نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که مداخله یوگا منجر به کاهش قابل توجه سطح گلوکز در زیر منحنی در مقایسه با گروه کنترل شد که نشان دهنده پیشرفتی بالقوه در راهبردهای کنترل قند خون است بعلاوه، گروه تای چی روندی در جهت سطوح گلوکز پایین تر نشان داد، اگرچه این تفاوت از لحاظ آماری معنی دار نبود.

این مداخلات، تمرکز یا سلامت را به خطر نینداخت، در حالی که تمام گروه ها کاهش میانگین غلظت را در طول روز تجربه کردند، گروه تای چی حفظ تمرکز و سلامت بهتری را در مقایسه با گروه کنترل نشان داد.

این یافته ها راه های جدیدی را برای مبارزه با اثرات نامطلوب زمان طولانی مدت بی تحرکی نشان می دهد.

قطع کردن روال نشستن با فعالیت های کوتاه و متمرکز مانند یوگا و تای چی به عنوان راهبردی موثر برای تنظیم سطح گلوکز خون و در عین حال حفظ تمرکز و سلامت کلی ظاهر می گردد.

با وجود چالش های سبک زندگی مدرن، این تحقیق بینش عملی در خصوص مداخلات ساده و در عین حال قدرتمند ارائه می نماید که می تواند به سلامت متابولیک بهتر و سرزندگی کلی یاری کند.

یافته های این تحقیق در مجله Physical Activity and Health منتشر شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 آذر 1402 بروزرسانی: 7 آذر 1402 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 18949

به "با یوگا قند خون خود را تنظیم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یوگا قند خون خود را تنظیم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید