امکان بازدید از موزه نقشه تهران از پنجم فروردین 1402

به گزارش دوست بلاگ، موزه نقشه تهران مجموعه ای کم نظیر از نقشه های قدیمی و اصیل شهر تهران، ایران و دنیا را در خود جای داده است و بازدیدنمایندگان فرصت دارند از ارزشمندترین نقشه های تهران موجود در این گنجینه، بازدید نمایند.

امکان بازدید از موزه نقشه تهران از پنجم فروردین 1402

بعلاوه موزه نقشه تهران، مستندات قدیمی و کتب مرتبط با موضوعات نقشه و تاریخ تهران را در اختیار دارد و بازدید از این موزه، فرصت آشنایی با هویت و تاریخچه شهر تهران و تغییرات آن از سال 1270 تا زمان حاضر را برای بازدیدنمایندگان فراهم می نماید.

یکی از مجذوب نماینده ترین نقشه های موزه نقشه تهران، نقشه ای معروف به نقشه عبدالغفار است که به دستور ناصرالدین شاه طی مدت 23 سال، به وسیله میرزا عبدالغفار خان اصفهانی ملقب به نجم الملک از تحصیل کردگان و آموزگاران دارالفنون و شاگردانش، تهیه شده است.

بازدیدنمایندگانی که قصد تماشای مسیر گردشگری منطقه تجریش را دارند می توانند بازدید از موزه نقشه تهران واقع در خیابان اقدسیه ، تقاطع بدیع را در برنامه خود قرار دهند.

لازم به ذکر است بازدیدنمایندگان، علاوه بر تماشای روند چگونگی طراحی نقشه از گذشته تا به امروز، با تجهیزات نقشه برداری نیز، آشنا می شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، موزه نقشه تهران به عنوان بخشی از مرکز آمار و رصد شهری، در زیر مجموعه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران است و علاقمندان به نقشه های اصیل و آثار تاریخی می توانند با مراجعه به نشانی mapmuseum.tehran.ir برای خرید اینترنتی بلیت نیز اقدام نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 17225

به "امکان بازدید از موزه نقشه تهران از پنجم فروردین 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان بازدید از موزه نقشه تهران از پنجم فروردین 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید