آموزش های مهارتی شانسِ اشتغال بیکاران را بالا می برد

به گزارش دوست بلاگ، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از ارائه چهار میلیون و 150 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان از ابتدای سال جاری تا به امروز اطلاع داد.

آموزش های مهارتی شانسِ اشتغال بیکاران را بالا می برد

یاور محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به سهمیه شش میلیون و 700 هزار نفر ساعتی ارائه آموزش های مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان برای امسال، اظهار کرد: تا به امروز آموزش های مهارتی به میزان چهار میلیون و 150 هزار نفر ساعت به متقاضیان ارایه شده است.

محمدی ادامه داد: امسال سهمیه 3.2 میلیون نفر ساعت آموزش های مهارتی برای بخش دولتی در استان در نظر گرفته شده که تا به امروز 2.3 میلیون نفر ساعت آموزش به متقاضیان ارائه شده است.

محمدی با بیان اینکه در استان کرمانشاه 22 مرکز دولتی آموزش های فنی و حرفه ای را به متقاضیان ارائه می دهند، اضافه نمود: بیشترین متقاضیان مراکز دولتی به ترتیب خواهان آموزش در بخشهای صنعت، خدمات و کشاورزی هستند.

مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه در ادامه سهمیه آکادمی های آزاد برای ارائه آموزش های مهارتی در امسال را 3.5 میلیون نفر ساعت خاطرنشان کرد و اضافه نمود: تا به امروز آموزش های آزاد مهارتی به میزان یک میلیون و 850 هزار نفر ساعت آموزش ارائه داده اند که دلیل اصلی پایین بودن میزان آموزش های مهارتی در این حوزه تعطیلی چند ماهه آکادمی های آزاد برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بوده است.

محمدی تعداد آکادمی های آزاد فعال استان را 200 آکادمی خاطرنشان کرد و اضافه نمود: بیشترین متقاضیان آکادمی های آزاد در حوزه خدمات هستند.

وی در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، گفت: آمارها حاکی از این است که افرادی که آموزش های مهارتی را ببینند، شانس بیشتری برای دسترسی به شغل دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8720

به "آموزش های مهارتی شانسِ اشتغال بیکاران را بالا می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش های مهارتی شانسِ اشتغال بیکاران را بالا می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید