نقض حقوق زندانیان سیاسی در بحرین از سوی رژیم آل خلیفه

به گزارش دوست بلاگ، به گزارش خبرنگاران، شبکه تلویزیونی اللؤلؤه در گزارشی اعلام نمود: افرادی که در بحرین بازداشت می شوند از همان لحظه نخست و در مراحل بازپرسی تحت شکنجه قرار می گیرند و مسائل و رنجهای آنها حتی پس از صدور حکم و به زندان رفتن نیز انتها نمی یابد زیرا عزت و کرامت انسانی آنها لگدمال می گردد.

نقض حقوق زندانیان سیاسی در بحرین از سوی رژیم آل خلیفه

در ادامه این گزارش آمده است: بازداشت شدگان در بحرین از حقوق اساسی خود به عنوان یک انسان و نه فقط به عنوان یک زندانی محروم می شوند. آنها از حق خود برای انجام شعائر دینی و به وسیله محرومیت از خدمات درمانی از حق زندگی و گاهی اوقات نیز از حق خوردن و آشامیدن محروم می شوند و غذاهای نامناسب در اختیارشان قرار می گیرد یا تحت فشار قرار می گیرند تا اعتصاب غذا نمایند.

در این گزارش با اشاره به اینکه بازداشت شدگان بحرینی در بسیاری موارد از حق تماس با خانواده خود محروم می شوند یادآور شد: ماجرای شیخ زهیر عاشور روحانی بحرینی بازداشت شده در زندان های رژیم بحرین، چیز تازه ای از اوضاع زندان ها در بحرین را فاش نکرد بلکه این اوضاع را یادآوری کرد؛ بر همین اساس از سازمان های بین المللی خواسته شد رژیم بحرین را برای متوقف کردن اقدامات مکرر خود علیه شیخ زهیر و دیگر بازداشت شدگان سیاسی متوقف نمایند.

این گزارش می افزاید: پس از خودداری این افراد از تماس با خانواده های خود به سبب محدودیت های شدیدی که علیه آنها اعمال می گردد، هیچ خبری از این افراد در دست نیست.

در ادامه گزارش شبکه تلویزیونی اللؤلؤه آمده است: تشدید فشارها بر شیخ زهیر و شمار دیگری از بازداشت شدگان به سبب درخواست آنها برای بهبود شرایط ارتباطی و انجام شعائر دینی انجام شده است؛ مسئولان اداره زندان از پذیرفتن خواسته های این زندانیان خودداری کردند و آنها نیز در اعتراض به این اقدام اعتصاب غذا کردند و اداره زندان نیز این افراد را در ساختمان شماره 15 قرار داد که در آنجا تحت فشارهای زیادی قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8616

به "نقض حقوق زندانیان سیاسی در بحرین از سوی رژیم آل خلیفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض حقوق زندانیان سیاسی در بحرین از سوی رژیم آل خلیفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید