موج گرمای فوق العاده در راه استرالیا، آتش سوزی ها تمامی ندارد

به گزارش دوست بلاگ، مقام های استرالیایی با اشاره به ورود یک موج هوای فوق العاده گرم به مناطق شرقی این کشور، هشدار داده اند که آتش سوزی هایی که هفته هاست این مناطق را درگیر نموده، می تواند تشدید گردد.

موج گرمای فوق العاده در راه استرالیا، آتش سوزی ها تمامی ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با گذشته هفته ها از شروع آتش سوزی ها در مناطق جنگلی شرق استرالیا، آتش نه تنها مهار نشده، بلکه با ورود یک موج هوای فوق العاده گرم به این مناطق، انتظار می رود اوضاع بدتر هم گردد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه فاکس نیوز، روز پنج شنبه مقام های استرالیایی هشدار دادند که در روزهای آینده یک موج گرمای شدید به مناطق پرجمعیت واقع در ایالت نیو ساوث ولز می رسد و همین امر می تواند کار را برای آتش نشان ها بیش از پیش سخت کند.

آتش سوزی هایی که از چند ماه پیش در استرالیا شروع شد، تا به امروز نزدیک به 5 میلیون هکتار از جنگل ها و اراضی این کشور را سوزانده، 9 نفر را کشته و بیش از 950 خانه را ویران نموده است. در این میان ایالت نیو ساوث ولز بیشترین خسارت را دیده و 850 واحد از خانه های تخریب شده در این ایالت قرار داشته است.

در استرالیا فصل های سال با نیمکره شمالی تفاوت دارند و اکنون در استرالیا تازه ابتدای تابستان است و از همین رو مقام های این کشور خود را برای مقابله با حجم بیشتری از آتش سوزی همزمان با افزایش دما آماده می نمایند.

روز پنج شنبه رز بار از اداره هواشناسی استرالیا به خبرنگاران گفت موج گرما اکنون در جنوب نیو ساوث ولز در حال شکل گیری است و در روزهای آینده قدرت بیشتری خواهد یافت.

بار در این مورد گفت: پیش بینی می گردد که در بعضی مناطق شرایط هوای فوق العاده گرم حاکم گردد. با افزایش حرارت و باد، هفته آینده خطر آتش سوزی تشدید می گردد.

به گفته وی، انتظار می رود روزهای دوشنبه و سه شنبه دمای هوا به شدت افزایش یابد. بر اساس پیش بینی ها، دمای هوا روز دوشنبه به 31 درجه و روز سه شنبه به 35 درجه سانتیگراد افزایش یابد. ترکیب افزایش دما با بادهای خشک شدید، می تواند موجب گردد تا جنگل های استرالیا که ماه هاست با خشکسالی روبرو شده اند، دچار آتش سوزی بیشتری شوند.

گرمای هوا و آتش سوزی تابستانی در استرالیا امری متداول است، اما آتش سوزی های سال جاری ماه ها زودتر از موعد معمول شروع شده و افزایش شدید دما و بادهای گرم هم آن را تشدید نموده است. این هفته گروهی از آتش نشان های داوطلب اعلام کردند که به عقیده آن ها آتش کاملا از کنترل خارج شده است. دو هفته پیش هم مقام های محلی در نیو ساوث ولز اعلام کردند تنها یک باران سیل آسا می تواند به آتش سوزی ها خاتمه دهد.

در جریان کوشش برای مهار آتش، تا به امروز دو آتش نشان هم کشته شده اند. این دو آتش نشان هفته گذشته در کامیون آتش نشانی در جنوب غرب شهر سیدنی در حرکت بودند که یک درخت روی خودروی آن ها سقوط کرد و این خودرو از جاده خارج شد.

این حوادث در شرایطی رخ می دهد که اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا با وجود ادامه آتش سوزی های ویرانگر در شرق این کشور و ادامه حاکمیت دود شدید بر سیدنی، برای تفریح به همراه خانواده خود برای تعطیلات به هاوایی سفر نموده است. انتشار خبر سفر تفریحی موریسون با واکنش منفی افکار عمومی و رسانه ها روبرو شده و وی را به عذرخواهی واداشته است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 2738

به "موج گرمای فوق العاده در راه استرالیا، آتش سوزی ها تمامی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج گرمای فوق العاده در راه استرالیا، آتش سوزی ها تمامی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید