قیمت لیموترش در بازار 3 برابر نرخ مصوب، بی اعتنایی به تهدید تعزیرات

به گزارش دوست بلاگ، در حالی حداکثر قیمت فروش مصوب لیموترش 18 هزار تومان مشخص شده است و فروشندگان به برخورد تعزیراتی تهدید شده اند که این محصول در بازار تا 65 هزار تومان به فروش می رسد.

قیمت لیموترش در بازار 3 برابر نرخ مصوب، بی اعتنایی به تهدید تعزیرات

به کزارش گروه مالی خبرنگاران در حالی که قیمت مصوب لیمو ترش توسط ستاد تنظیم بازار 18 هزار تومان اعلام شده است و فروشندگان تهدید شده اند در صورتی که از این قیمت های سرپیچی نمایند برخورد قانونی می شوند قیمت این محصول در بازار تا سه برابر و حتی بیشتر به فروش می رسد.

بر اساس گزارش میدانی قیمت این محصول در سطح خرده فروشی به قیمت های 45 هزار تومان، 50 هزار تومان، 54 هزار تومان و 65 هزار تومان به فروش می رسد درحالی که حداکثر قیمت تعزیراتی این محصول 18 هزار تومان است.

نرخ این محصول در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران 13 هزار و 900 تومان است، اما همواره برای خرید موجود نیست و محدودیت خرید برای آن معین شده است.

قیمت لیمو ترش سنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار نیز بر اساس درجه بندی کیفی 10 تا 15 هزار تومان اعلام شده و بار فروشان این میدان نیز تهدید به برخورد تعزیراتی در صورت گران فروشی شده اند.

در حالی که قیمت این محصول در بازار مصرف همچنان گران و بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسد، فروشندگان با انصاف زیادی نیز هستند که در سطح خرده فروشی این محصول را در محدوده قیمت های مشخص شده و منطقی به فروش می رسانند؛ بنابراین گزارش عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار پیش از این با ارسال نامه ای مشترک آنی و حائز اهمیت به انصاری معاون وزیر و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، تابش معاون وزیر رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان، رؤسای سازمان های صنعت معدن و تجارت استان ها، ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان با موضوع ابلاغ تصمیمات تنظیم بازار لیمو ترش را مشمول مبارزه با احتکار دانست به موارد زیر اشاره نمود.

مشخص سقف قیمت تعزیراتی برای عرضه لیمو ترش در تمام سطوح زنجیره توزیع عمده 15 هزار تومان و در سطح واحد های صنفی خرده فروشی و زنجیره ای 18 هزار تومان.

راهنمایی بخشی از کشفیات لیمو به شبکه توزیع سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری با نرخ تحویل درب سردخانه 12 هزار تومان و خرده فروشی 13 هزار و 900 تومان و 14500 تومان.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4937

به "قیمت لیموترش در بازار 3 برابر نرخ مصوب، بی اعتنایی به تهدید تعزیرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت لیموترش در بازار 3 برابر نرخ مصوب، بی اعتنایی به تهدید تعزیرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید