ضرورت ضدعفونی کردن مداوم سطوح برای جلوگیری از انتشار کرونا

به گزارش دوست بلاگ، مطالعات جدید محققان دانشگاه آریزونا نشان می دهد ضدعفونی کردن مداوم سطوح در معرض ویروس، سپری دفاعی برای مقابله با انتشار ویروس جدید کروناست که باید در اماکن عمومی از جمله بیمارستان ها و محیط کار مورد توجه جدی قرار گیرد.

ضرورت ضدعفونی کردن مداوم سطوح برای جلوگیری از انتشار کرونا

به گزارش دوست بلاگ از ایرنا، در اولین دستورالعمل های منتشر شده برای مقابله با انتشار و گسترش ویروس جدید کرونا از طرف سازمان جهانی بهداشت به ضدعفونی کردن سطوحی که در معرض تماس قرار دارند، اشاره شد.

مطالعات جدید نشان می دهد ضدعفونی کردن سطوح باید به صورت مستمر تکرار گردد تا خط دفاعی در مقابل انتشار ویروس باشد.

سطوح به راحتی در معرض انواع پاتوژن ها قرار دارند. عوامل مختلفی از جمله دما، رطوبت و جنس سطح، معین کننده مدت زمان فعال ماندن ویروس SARS-CoV-2 روی این سطوح هستند.

ضدعفونی کردن مستمر مانند یک سد دفاعی در مقابل تمام میکروارگانیسم های فعال است، این دستورالعمل به ویژه در بیمارستان ها و مراکز درمانی، اماکان عمومی و محل کار باید مورد توجه قرار گیرد.

در حال حاضر رعایت فاصله اجتماعی، شستن و ضدعفونی کردن مداوم دست و سطوح و اجتناب از تردد اضافی در مکان های عمومی تنها راهکارهای در دسترس برای جلوگیری از انتشار ویروس هستند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر 2019 در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت. این ویروس در چهار ماه گذشته بیش از 100 کشور و منطقه را درگیر نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 5154

به "ضرورت ضدعفونی کردن مداوم سطوح برای جلوگیری از انتشار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ضدعفونی کردن مداوم سطوح برای جلوگیری از انتشار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید