ضربان اسرارآمیز قلب خورشید

به گزارش دوست بلاگ، یک تیم به رهبری موءسسه فناوری نیوجرسی (NJIT) بیان کرد که کشف منبع ضربان قلب (شعله خورشیدی) می تواند به دانشمندان یاری کند تا درک بهتری از چگونگی انتشار طوفان های خورشیدی فاجعه بار داشته باشند. سی جیه یو، اخترشناس وابسته به ان جی آی تی، در بیانیه ای گفت: این کشفی غیرمنتظره است. این الگوی ضربان برای درک اینکه چگونه انرژی در اتمسفر خورشید در طی این انفجارهای فوق العاده قدرتمند آزاد می گردد، مهم است.

ضربان اسرارآمیز قلب خورشید

دانشمندان علامت مرموزی مانند ضربان قلب را از خورشید شناسایی نموده اند که هر 10 تا 20 ثانیه تکرار می گردد.

این الگوی عجیب به یک شعله خورشیدی کلاس C در 49.997 کیلومتری بالای سطح این ستاره نسبت داده شده است. این پالس ها که به عنوان ضربان های شبه دوره ای (QPP) شناخته می شوند، مدت هاست که به عنوان یک راز و منبع بحث در میان فیزیکدانان خورشیدی مطرح شده است.

یک تیم به رهبری موءسسه فناوری نیوجرسی (NJIT) بیان کرد که کشف منبع ضربان قلب (شعله خورشیدی) می تواند به دانشمندان یاری کند تا درک بهتری از چگونگی انتشار طوفان های خورشیدی فاجعه بار داشته باشند. سی جیه یو، اخترشناس وابسته به ان جی آی تی، در بیانیه ای گفت: این کشفی غیرمنتظره است. این الگوی ضربان برای درک اینکه چگونه انرژی در اتمسفر خورشید در طی این انفجارهای فوق العاده قدرتمند آزاد می گردد، مهم است.

انفجارهای رادیویی خورشیدی انفجارهای شدید امواج رادیویی از خورشید هستند که اغلب با شراره های خورشیدی همراه هستند و معین شده است که غلامت هایی با الگوهای تکرار شونده دارند.

تیم تحقیقاتی موءسسه فناوری دانشگاه نیوجرسی پس از تجزیه و تحلیل مشاهدات از فیلم ها و تصاویر یک رویداد انتشار شعله های خورشیدی در 13 ژوئیه 2017، که به وسیله تلسکوپ رادیویی ان جی آی تی به نام آرایه خورشیدی دره اوونز (EOVSA) گرفته شده بود، منبع ضربان قلب را مشخص کرد. این مشاهدات یک الگوی علامت تکرار شونده را نشان داد که به وسیله یوانکان کو دانشجوی دوره دکترای دانشگاه نانجینگ (NJU) به ضربان قلب تشبیه شد.

این تیم یک علامت QPP (ضربان شبه دوره ای) را در صفحه جریان برقی شناسایی کردند که بیش از 24.994 کیلومتر در منطقه فوران شعله خورشیدی (جایی که جریانات مخالف به هم نزدیک می شوند) امتداد دارد، این جریانات از هم جدا می شوند و دوباره به هم اتصال می یابند و انرژی قوی فراوری می نمایند که شعله را ایجاد می نماید. این اتفاق اتصال مجدد مغناطیسی نامیده می گردد و این اولین بار است که یک QPP (ضربان شبه دوره ای) در چنین مکانی پیدا می گردد.

کو می گوید: الگوهای تکرار شونده برای انفجارهای رادیویی خورشیدی غیرمعمول نیستند.

منبع: همشهری

منبع: فرادید
انتشار: 10 اسفند 1401 بروزرسانی: 10 اسفند 1401 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 17058

به "ضربان اسرارآمیز قلب خورشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربان اسرارآمیز قلب خورشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید