شریعتمداری: شفاف&zwnjسازی به معنی حذف فساد است

به گزارش دوست بلاگ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد، گفت: خدمات باید به صورت شفاف به اطلاع مردم و ذینفعان برسد، این امر به ارتقای سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد.

شریعتمداری: شفاف&zwnjسازی به معنی حذف فساد است

به گزارش گروه اقتصادی دوست بلاگ، محمد شریعتمداری در هشتمین نشست کمیته شفافیت این وزارتخانه بر افزایش میزان رضایت مندی جامعه هدف از خدمات و شفاف سازی تاکید کرد.

وزیر تعاون شفافیت در امور قرارداد ها و الکترونیکی کردن خدمات که دیگر امکان انجام سنتی آن وجود ندارد را با اهمیت دانست و گفت: برای تحقق این امر باید بررسی لازم صورت گیرد و عمق کار ها مد نظر باشد تا اقدامات از بین نرود و آیندگان این کار نیک را ادامه دهند.

وی اعلام کرد: شفاف سازی به معنی حذف فساد است، باید با همه مظاهر فساد در هر مکان و زمان مقابله جدی کرد.

وزیر تعاون تنقیح قوانین را در مبارزه با فساد، موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: ابتدا باید مقررات سهل و آسان داشته باشیم و این کار بر ارائه اطلاعات اولویت دارد، همچنین لازم است فرآیند ها ساده، شفاف و برای مردم قابل درک باشد.

وی حذف مقررات زائد، موازی کاری ها، ارائه خدمات الکترونیکی و عدم مراجعه حضوری مردم به ادارات را که از تاکیدات رئیس جمهوری نیز هست ضروری خواند و گفت: در شرایط کرونا هم اهمیت استقرار دولت الکترونیک دیده شده است، بر همین اساس، ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.

در ابتدای این نشست، ضیا الدین شجاعی برهان نیز از تعامل سازنده و مثبت اعضای کمیته شفافیت در اجرای امور مربوط به شفافیت قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8113

به "شریعتمداری: شفاف&zwnjسازی به معنی حذف فساد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: شفاف&zwnjسازی به معنی حذف فساد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید