خبرنگاران شهرک تخصصی بادام ایران در چهارمحال و بختیاری احداث می شود

به گزارش دوست بلاگ، شهرکرد -خبرنگاران- مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت تولید بادام در این استان گفت:نخستین شهرک تخصصی بادام ایران در سامان راه اندازی می شود.

خبرنگاران شهرک تخصصی بادام ایران در چهارمحال و بختیاری احداث می شود

ذبیح الله غریب روز سه شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه احداث شهرک تخصصی بادام ایران گفت: سامان 14 هزار هکتار باغ زیر کشت بادام دارد و به نوعی می توان گفت این شهرستان پایتخت بادام کشور است، اما بادام تولیدی استان از مرزها و با روش های مختلف صادر می شود.

وی با بیان اینکه احداث این شهرک نقش مهمی در ایجاد اشتغال و فرآوری بادام و محصولات باغی استان دارد، افزود: از مجموع تولید سالانه 24 هزار تن بادام استان، 14 هزار تن صادراتی است.

مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه احداث این شهرک می تواند ارزش اضافه نموده بیشتری در بحث بادام برای استان ایجاد کند، بیان نمود: به دلیل اهمیت این موضوع توافق شده است که برای احداث شهرک، شرکت شهرک های صنعتی نیز همکاری کند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی چهار محال و بختیاری نیز ، با بیان اینکه احداث این شهرک موجب افزایش هم افزایی بین دستگاهی و بهره وری می شود، گفت: این شهرک در مساحتی حدود 40 هکتار در سامان و در یک فاز احداث و کلنگ زنی آن پس از تایید شورای برنامه ریزی استان انجام می شود.

وی با بیان اینکه هزینه احداث زیرساخت های این شهرک 100 میلیارد ریال است، افزود: مکان یابی طرح انجام و مراحل صدور مجوزات و استعلامات نیز در حال انجام است.

فرماندار شهرستان سامان نیز با بیان اینکه بیشترین تولید بادام به ویژه بادام مامایی مربوط به استان است، خاطر نشان کرد: هدف از احداث این شهرک ایجاد برندسازی برای معرفی بادام سامان و استفاده از این برند برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال در استان است.

اکبریان شرح داد: به دلیل نبود شرایط ، صادرکنندگان بادام تولیدی استان را به صورت کارگاه های پراکنده و از نقاط مختلف انجام می دادند که با احداث این شهرک می توان پس از اطلاع رسانی متقاضیان را معرفی و سرمایه های از دست رفته را به استان برگرداند.

به گزارش دوست بلاگ، این تفاهم نامه برای احداث نخستین شهرک تخصصی بادام ایران، به صورت 3 جانبه بین جهادکشاورزی، شرکت شهرک های صنعتی و فرمانداری شهرستان سامان منعقد شد.

سامان در 20 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است و دارای بیشترین باغات بادام در استان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مرداد 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 5129

به "خبرنگاران شهرک تخصصی بادام ایران در چهارمحال و بختیاری احداث می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرک تخصصی بادام ایران در چهارمحال و بختیاری احداث می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید