خاموشی ها به سرانجام رسید، محدودیتی برای مصرف برق صنایع وجود ندارد

به گزارش دوست بلاگ، رجبی مشهدی گفت: از 2 هفته گذشته قطعی برق در بخش خانگی اعمال نشده و خاموشی ها در کشور به خاتمه رسیده است.

خاموشی ها به سرانجام رسید، محدودیتی برای مصرف برق صنایع وجود ندارد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه از دو هفته گذشته تا به امروز خاموشی در بخش خانگی اعمال نشده است اظهار کرد: اکنون می توانیم اعلام کنیم که زمان اوج مصرف تابستان سال جاری به خاتمه رسیده است.

وی با قدردانی از مشترکان برق در همه بخش های کشور که با صرفه جویی در مصرف برق به این صنعت یاری نموده اند، اضافه کرد: هم اکنون شبکه سراسری برق و نیروگاه های کشور در حالت پایدار واقع شده است و فراوری برق در حالت حداکثری خود در حال اجرا است.

سخنگوی صنعت برق با تاکید براینکه مصرف برق هنوز هم بیشتر از سال گذشته است، گفت: به منظور حفظ پایداری شبکه، از هفته گذشته سه نیروگاه بخار برای تعمیرات اساسی و دوره ای مطابق برنامه زمان بندی شده از مدار فراوری خارج شده اند تا برای زمان اوج مصرف زمستان و تابستان سال آینده آماده باشند.

رجبی مشهدی با تشکر از صنایع به ویژه صنایع عمده ای که همکاری قابل توجهی در زمان اوج مصرف برق تابستان داشتند، گفت: مشترکان عمده با همکاری و کاهش مصرف توانستند شرایط را به گونه ای رقم بزنند که در کشور حداقل خاموشی را داشته باشیم و به همین علت اکنون شبکه سراسری در پایداری کامل قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اوج مصرف برق تابستان در مرداد با رقم 67 هزار و 12 مگاوات برای اولین بار در کشور رخ داد، گفت: با کاهش مصرف برق که هم اکنون در کشور رخ داده به تدریج از حجم و تعداد برنامه های زمانبندی شده و اقدامات مدیریت بار کاسته می گردد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه تفاهم نامه های مربوط به مدیریت مصرف صنایع تا خاتمه شهریور ادامه دارد، اضافه کرد: البته این تفاهم نامه ها با توجه به شرایط فعلی، لزوما اجرا نمی گردد به طوری که هم اکنون هیچ گونه محدودیتی برای تامین برق صنایع وجود ندارد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: روز گذشته صنعت برق بیش از 5 هزار مگاوات برق برای صنایع عظیم کشور تامین نموده که البته این رقم در زمان کم باری معادل 8 هزار مگاوات بوده است بعلاوه صنایع کوچک هم طبق دستورالعمل ها در حال فعالیت هستند و تامین برق آن ها درحال انجام است.

وی در خاتمه توضیح داد: اعلام می کنیم خاموشی ها خاتمه یافته و هیچ محدودیتی برای مصارف برق صنایع وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 11536

به "خاموشی ها به سرانجام رسید، محدودیتی برای مصرف برق صنایع وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاموشی ها به سرانجام رسید، محدودیتی برای مصرف برق صنایع وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید