حمله تروریستی به دانشگاه کابل انتقام از کتاب و قلم است

به گزارش دوست بلاگ، معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با انتشار پیامی حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم و آن را انتقام از کتاب، قلم و سطرهای نوشته بر کاغذ توصیف کرد.

حمله تروریستی به دانشگاه کابل انتقام از کتاب و قلم است

به گزارش خبرنگاران، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی از وقوع حادثه تروریستی حمله به دانشگاه کابل اظهار تأسف کرد. در متن این بیانیه آمده است:

حادثه غم انگیز حمله به دانشجویان در کلاس درس و محیط دانشگاه که در ادامه حملات قبلی به فضاهای آموزشگاه و درسی رخ داد نشان دهنده نفرت تروریست ها و اربابان آنها از آگاهی و دانایی است. دانشگاه خاستگاه توسعه و رشد است و حمله به آن در واقع برای متوقف کردن فرایند توسعه و رشد کشور افغانستان است.

به ویژه آنکه این حمله در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب رخ می دهد. این حمله در واقع انتقام از کتاب، قلم و سطرهای نوشته بر کاغذ است. اما دانشجویان عزیز این دانشگاه با کتاب و درس جهت تعالی افغانستان را هموارتر و آینده ای روشن تر برای بچه ها آن خواهند ساخت.

با عرض تسلیت به خانواده های محترم داغدار و عموم مردم افغانستان به ویژه استادان و دانشجویان دانشگاه کابل، از خداوند منّان برای درگذشتگان این حادثه تلخ رحمت و مغفرت خواهانیم.

گروه های تروریستی دوشنبه 12 آبان ماه پس از یک انفجار وارد دانشگاه کابل شدند و بسوی دانشجویان تیراندازی کردند. بر اساس گزارش های رسمی در حمله به دانشگاه کابل دستکم 22 نفر کشته و 27 تن دیگر زخمی شده اند. این دومین حمله تروریستی به مرکز آموزشی در افغانستان است. مرکز آموزشی کوثر دانش در منطقه شیعه نشین غرب کابل نیز سوم آبان ماه هدف حمله انتحاری نهاده شد که در این حمله دستکم 24 نفر کشته و 57 تن دیگر زخمی شدند.

قربانیان این حادثه بیشتر دانش آموزان 16 تا 20 ساله بودند که برای شرکت در کلاسهای آموزشی و آمادگی کنکور به این مرکز آمده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 7510

به "حمله تروریستی به دانشگاه کابل انتقام از کتاب و قلم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تروریستی به دانشگاه کابل انتقام از کتاب و قلم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید