تحریم های اتحادیه اروپا علیه سرکوب کنندگان ایغورهای مسلمان در چین ، پکن تلافی کرد

به گزارش دوست بلاگ، اتحادیه اروپا از زمان سرکوب اعتراض های میدان تیان آن من در سال 1989 میلادی تحریم تازه ای در ارتباط با نقض حقوق بشر علیه چین وضع نکرده بود.

تحریم های اتحادیه اروپا علیه سرکوب کنندگان ایغورهای مسلمان در چین ، پکن تلافی کرد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

اتحادیه اروپا پس از 30 سال مجددا تحریم هایی را به دلیل نقض حقوق بشر علیه چین وضع کرد. این تحریم ها متوجه افرادی می گردد که به زعم اروپایی ها در سرکوب اقلیت اویغور در چین دست داشته اند. دارایی آنها در کشورهای اتحادیه اروپا بلوکه می گردد.

به گزارش دویچه وله، وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه دوم فروردین (22مارس) در نشست خود تحریم هایی را به دلیل نقض حقوق اقلیت مسلمان ایغور علیه چین وضع کردند. بر همین اساس دارایی همه افرادی که در سرکوب اویغورها و دیگر اقلیت های مسلمان چین دست دارند، در حوزه اتحادیه اروپا بلوکه می گردد.

هیچ گونه منابع مالی یا مالی در اختیار این افراد قرار داده نخواهد شد و آن ها اجازه ورود به کشورهای اتحادیه اروپا را نخواهند داشت. اسامی تحریم شدگان به زودی در وبسایت رسمی اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد.

همچنین بی بی سی گزارش داد، چندین کشور غربی اعلام کردند تحریم های تازه ای را به اتهام نقض حقوق اقلیت عمدتا مسلمان اویغور در چین، علیه مقام های این کشور وضع نموده اند.

تحریم های تازه علیه چین در اقدامی هماهنگ از سوی اتحادیه اروپا، بریتانیا، کانادا و آمریکا اعلام شده است.

دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس گفت که آزار مسلمانان اویغور یکی از بدترین بحران های حقوق بشری زمان ماست که جامعه جهانی نمی تواند روی از آن برگرداند.

اتحادیه اروپا از زمان سرکوب اعتراض های میدان تیان آن من در سال 1989 میلادی تحریم تازه ای در ارتباط با نقض حقوق بشر علیه چین وضع ننموده بود. در واقعه میدان تیان آن من نظامیان چین به سوی معترضان هوادار دموکراسی تیراندازی کردند.

چن مینگ گوو، مدیر اداره امنیت عمومی سین کیانگ، از جمله تحریم شدگان است که از سوی اتحادیه اروپا به نقض جدی حقوق بشر متهم شده است.

وانگ مینگ شان و وانگ جون ژنگ از مقام های ارشد چینی و شو هیلون، رئیس سابق منطقه سین کیانگ هم در میان تحریم شدگان هستند.

نام چن کوانگو، بالاترین مقام کنونی این منطقه در فهرست تحریم ها دیده نمی گردد.

دولت چین می گوید این تحریم ها هیچ اساسی جز دروغ و اطلاعات و اخبار ساختگی ندارد.

چین گفته در واکنش 10 مقام و چهار نهاد اتحادیه اروپا را تحریم می نماید که به شدت به حاکمیت و منافع چین آسیب زده اند و شرورانه اطلاعات دروغ و گمراه نماینده منتشر نموده اند.

طبق گزارش دویچه وله، بنا بر تخمین سازمان های حقوق بشری حدود یک میلیون نفر از اویغورها و سایر اقلیت های مسلمان چین در صدها اردوگاه آموزش اجباری در استان سین کیانگ محبوس هستند.

آن ها مجبورند به زبان رسمی چین، چینی ماندارین، صحبت نمایند و سرودهایی در تمجید از رهبران چین بخوانند. کسانی که در برابر آموزش های فرهنگی و سیاسی اجباری مقاومت نمایند یا به اندازه کافی خوب نباشند، مجازات می شوند. بازداشت افرادی که به اردوگاه های آموزش اجباری فرستاده می شوند، فرایند قضایی متناسبی ندارد و افراد بازداشت شده با وکیل یا خانواده خود ارتباط ندارند. چین این اتهامات را رد می نماید و از یک برنامه آموزشی سخن می گوید که برای مبارزه با افراط گرایی در این منطقه به اجرا گذاشته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از این سیاست به عنوان نسل کشی یاد نموده بود. این عنوان را آنتونی بلینکن، وزیر خارجه دولت کنونی آمریکا نیز در محکوم کردن دولت چین تکرار نموده است.

تحریم کودتاچیان میانمار

اتحادیه اروپا همچنین میخواهد تحریم هایی را علیه میانمار به اجرا گذارد. بر اساس آنچه جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است، این تحریم ها شامل حال افرادی می گردد که مسئول کودتای نظامی و سرکوب معترضان در میانمار هستند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در رابطه با تحریم این افراد شرح داده است که اتحادیه اروپا نمی خواهد مردم را مجازات کند، بلکه می خواهد افرادی را مجازات کند که آشکارا حقوق بشر را زیر پا می گذارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 9337

به "تحریم های اتحادیه اروپا علیه سرکوب کنندگان ایغورهای مسلمان در چین ، پکن تلافی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های اتحادیه اروپا علیه سرکوب کنندگان ایغورهای مسلمان در چین ، پکن تلافی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید