ببینید ، اتفاقی عجیب و نادر در حیات وحش؛ شیر نر یک کفتار را خورد!

به گزارش دوست بلاگ، شیرها و کفتارها به عنوان دشمنانی دیرینه در حیات وحش شناخته می شوند که نبردهای بین آن ها گاهی به مرگ رقیب منجر می شود، اما خوردن کفتار از طریق شیر اتفاقی کم سابقه است.

ببینید ، اتفاقی عجیب و نادر در حیات وحش؛ شیر نر یک کفتار را خورد!

به گزارش خبرنگاران، یک شیر نر پس از کشتن یک کفتار آن را با آرواره های قدرتمند حمل کرد و لحظاتی بعد از لاشه آن تغذیه کرد. منظره وهم انگیز شکارچی اوج در حال کشتن دیگری شما را دچار لرز می کند!

به گزارش فرارو، ویکتوریا کرادوک راهنمای سافاری 26 ساله توانست این منظره را با دوربین خود ثبت کند.

او می گوید: چند روز بارانی بود و مهمانان من مشتاق تماشا اتفاقات استثنایی در حیات وحش بودند. به امید یافتن یک پلنگ نر قصد داشتیم به یک منطقه دورافتاده تر برویم، اما سرنوشت چیز دیگری برای ما در نظر گرفته بود. یک شیر نر را در حال تعقیب یک کفتار خالدار مشاهده کردیم.

هنگامی که به محل حادثه رسیدیم، با شیر نر باشکوه که در حال حمل کشتار غیرعادی خود بود ما را شوکه کرد. این منظره که شیر نر با لاشه کفتار به سمت ما می آمد، هم حیرت انگیز و هم وهم انگیز بود. تماشای یک شکارچی رأس که لاشه شکارچی دیگری را حمل می کندبسیار مجذوب کننده بود، به خصوص که شکارچیان به ندرت شکارچیان دیگر را می خورند، حتی اگر یکدیگر را بکشند.

رفتار شیر نر عجیب بود، زیرا او لاشه را به این طرف و آن طرف می کشید و هر 10 تا 20 متر تغییر جهت می داد. در 15 دقیقه بعدی، شیر نر را تماشا کردیم که سعی می کرد بهتر گلوی کفتار را بگیرد، زیرا هنوز زنده بود، اما جراحات مرگباری متحمل شده بود.

سرانجام، شیر در میان بوته ها مستقر شد و شروع به تغذیه از لاشه کرد. این رفتار منحصر به فرد دیگری بود، زیرا خوردن کفتار از طریق شیر که دشمنان دیرینه هستند اتفاقی نادر است. دو ساعت بعد با ماشین از کنار منطقه گذشتیم و هیچ نشانی از لاشه ندیدیم.

به عنوان یک راهنما، لحظاتی از این دست است که کار من را بسیار پر ارزش می کند. تماشای این حیوانات باورنکردنی در زیستگاه طبیعی خودو نشان دادن چنین رفتار غیرعادی یک امتیاز است. این یک منظره منحصر به فرد و فراموش نشدنی برای بازدیدکنندگان بود و من از اینکه بخشی از آن بودم احساس خوشبختی می کنم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1401 بروزرسانی: 9 اسفند 1401 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 17045

به "ببینید ، اتفاقی عجیب و نادر در حیات وحش؛ شیر نر یک کفتار را خورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، اتفاقی عجیب و نادر در حیات وحش؛ شیر نر یک کفتار را خورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید