اولین واکنش احسان علیخانی به ماجرای خودکشی رضا، کودک کار

به گزارش دوست بلاگ، خبرنگاران : احسان علیخانی با انتشار پیامی در فضای مجازی، به ماجرای خودکشی رضا پسر جوانی که سال ها پیش مهمان برنامه اش بود، واکنش نشان داد.

اولین واکنش احسان علیخانی به ماجرای خودکشی رضا، کودک کار

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، سال ها پیش رضا پسر بچه ای از بچه ها کار مهمان برنامه ماه عسل احسان علیخانی شد؛ چند روز پیش خبر خودکشی او رسانه ای شد و واکنش های متفاوتی را به دنبال داشت.

رضا همان پسری است که چند سال پیش در برنامه ماه عسل زیباترین جمله را گفت؛ وقتی علیخانی از او پرسید تو الان آرزوت چیه؟ رضا جواب داد: من هیچ آرزویی ندارم، چون وقت نکردم بهش فکر کنم؛ صبح تا شب سر کار بودم و اصلاً نتونستم به آرزوهام فکر کنم.

علیخانی در واکنش به این اتفاق در صفحه مجازی خود تصویری از حضور رضا در زمین فوتبال و صحنه تئاتر منتشر کرد و نوشت:

درد اینجاست که درد را نمی توان به کسی حالی کرد! درباره رضا، حضورش در ماه عسل، خبر خودکشی اش و این خبر غمناک و تلخ ... خبری شوکه کننده و این میزان سنگین برای همه ما که او را دیده بودیم و از دلش خبر داشتیم ...

رضا 7 سال پیش مهمان ماه عسل شد. وقتی قرار شد موضوع بچه ها کار برای اولین بار در تلویزیون مطرح شود، رفقای جمعیت امام علی که در زمینه بچه های کار فعالیت می کردند و دنبال تحصیل و آموزش آنها بودند، گروه ما را با تعدادی از این بچه ها آشنا کردند، مستندی ساخته شد و بچه های جمعیت، با کسب اجازه از خانواده ها، تعدادی از بچه ها را به برنامه آوردند تا همه -تاکید می کنم همه- درد های زیر پوست شهر را ببینیم و کاری بکنیم؛ چه کسانی که مسئولیت قانونی دارند و چه انسان هایی که از دستشان کاری برمی آید.

رضا جمله معروف آرزویی ندارم، چون وقت نکردم بهش فکر کنم را در برنامه گفت. همه دیدند و آن روز، تعداد زیادی پیگیر یاری و یاری او و امثال او شدند و رضا را پیدا کردند.

رضا چند روز بعد از آن برنامه، مهمان ویژه برنامه عید فطر شد و گفت آرزو دارم از این محله برویم. مهدی رحمتی و حنیف عمران زاده با مردانگی، فراهم کردن خانه جدید را تقبل و خانه ای برای رضا و خانواده اش رهن کردند. اینکه چرا بعد از حدود یک سال با شکایت اهالی محل، مجبور به ترک آن خانه شدند بماند که دردی بزرگتر است!

رضا با بچه های خانه ایرانی لب خط کار می کرد با کلی آرزوی جدید و عشق؛ تا اینکه مادرش به طور ناگهانی از دنیا رفت و او دچار شوک و غمی سنگین شد. دو بار دست به خودکشی زد و خانه ایرانی لب خط، رضا را کامل تحت نظر مددکار و روانشناس قرار داد و او قول داده بود هر وقت فکر خودکشی به ذهنش خطور کرد با مددکار صحبت کند.

دوباره رضا شروع کرد به درس خواندن و تمرین تئاتر. حتی بازی در چند تئاتر در خانه لب خط و کار کردن تا جایی که خودش دستگاهی بخرد و درآمدی بهتر داشته باشد.

رضا ازدواج کرد؛ در سن کم و با دختری کم سن تر و باز بحرانی جدید برای او. عکس های رضا در زمین فوتبال و اجرای تئاتر و محل کار، نشان می دهد که عشق و امید به آینده در او زنده بود تا...

البته هنوز مراجع قانونی علت فوت را رسماً اعلام نکرده اند. به دلایل حفظ حریم خصوصی و اخلاق، حتی رفقای خانه ایرانی لب خط هم نمی توانند از مسائل رضا و پیرامونش حرفی بزنند و باید در این داغ، شریک شد و گریست. چقدر در آن سال ها تحت فشار بودیم که چرا اینقدر تلخ و غمگین شده برنامه؟! چرا از درد و رنج می گویید؟! رفقا می دانید چقدر بچه هایی شبیه رضا در همین شهر زندگی می کنند؟!

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8547

به "اولین واکنش احسان علیخانی به ماجرای خودکشی رضا، کودک کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش احسان علیخانی به ماجرای خودکشی رضا، کودک کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید