افتتاح کریدور جعلی زنگزور چه مزیت هایی برای باکو دارد؟

به گزارش دوست بلاگ، به گفته کارشناسان افتتاح کریدور جعلی زنگزور، زیرساخت های حمل و نقل در دست ساخت و ایجاد منطقه کوچک مالی آلات (SEZ) به تبدیل آذربایجان به هاب لجستیکی بین کشورهای آسیای مرکزی و جنوبی و اروپا یاری می نماید.

افتتاح کریدور جعلی زنگزور چه مزیت هایی برای باکو دارد؟

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری ترند، آمینا بایراموا، تحلیلگر مرکز تحلیل اصلاحات مالی و ارتباطات (CAERC) گفت: اهمیت قراباغ به عنوان یک مرکز لجستیکی باعث کاهش هزینه های زنجیره تأمین، جذب سرمایه گذاری، ایجاد مشاغل تازه و تضمین رشد مالی می گردد.

وی گفت: بعلاوه این امر به ایجاد تسهیلات فراوری اضافی برای صادرات کالا و ادغام آذربایجان به بازار دنیای یاری می نماید.

این کارشناس بعلاوه اضافه کرد: ساخت خطوط ریلی هورادیز ـ آق بند و خط آهن بردااقدم و ادغام آنها در شبکه راه آهن موجود در آذربایجان، اهمیت لجستیکی قرا باغ برای کل منطقه را افزایش خواهد داد.

علاوه بر این، بایراموا گفت که فرودگاه لاچین به مرتفع ترین فرودگاه در آذربایجان تبدیل خواهد شد و فرایند ساخت این فرودگاه یکی از دشوارترین ها در سطح دنیا خواهد بود.

ساخت بزرگراه هورادیز- جبرئیل- زنگیلان- آق بند (بخشی از کریدور جعلی زنگزور)، جاده پیروزی به طول تقریباً 102 کیلومتر، بزرگراه کلباجار - لاچین (72.3 کیلومتر)، فیضولی - هادروت (13 کیلومتر) و بردااقدم (45 کیلومتر) خطوط حمل و نقل را در منطقه توسعه خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

کریدور زنگزور در چه صورتی منافع ایران را تهدید می نماید؟

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 13576

به "افتتاح کریدور جعلی زنگزور چه مزیت هایی برای باکو دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح کریدور جعلی زنگزور چه مزیت هایی برای باکو دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید