وحدت برای اولین بار صاحب موجِ رادیویی شد

به گزارش دوست بلاگ، وحدت برای اولین بار صاحب موجِ رادیویی شد که از ابتدای ماه ربیع الاول تا خاتمه هفته وحدت (13 آبان- 17 ربیع الاول) روی آنتن خواهد بود.

وحدت برای اولین بار صاحب موجِ رادیویی شد

به گزارش دوست بلاگ از روابط عمومی رسانه ملی،با انتها رادیو اربعین برای اولین بار قرار است رادیو وحدت در معاونت صدا شکل بگیرد که از ابتدای ماه ربیع الاول روی آنتن می رود.

مهدی مسعودی که درزمان حضور حمید شاه آبادی در معاونت صدا به عنوان مدیر رادیو وحدت منصوب شده است درباره این رادیو و ضرورت راه اندازی آنشرح داد: با توجه به اتفاقات اخیری که در جهان رخ داد همچون توهین به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و بازنشر دوباره کاریکاتورهای شارلی ابدو از یک سو و همچنین نگاه تفرقه آمیزی که در برخی کشورها نسبت به امت اسلام در حال توسعه یافتن است این ضرورت احساس شد که رادیو وحدت هم در کنار شبکه های مناسبتی راه اندازی شود.

وی گفت: رادیو 24 ساعته و برنامه محور خواهد بود. یعنی هم ویژه های زنده و تأمینی درنظر گرفته شده است و هم برنامه های شبانگاهی اش تصویری خواهند بود.

مسعودی درباره ساختار و اهداف این رادیوی مناسبتی، تأکید کرد: تلاش ما برای وحدت و همدلی امت اسلامی در ایران و مبارزه با تلاش های استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان است. با همراهی و تعامل با کارشناسان خبره در این حوزه برنامه های ویژه زنده، تأمینی و حتی تصویری تدارک دیده ایم.

وی اضافه کرد: امت اسلامی باید انسجام را مد نظر قرار دهد و همه اینها ضرورتی را ایجاد کرد که معاون صدا برای اولین بار رادیویی را به عنوان وحدت راه اندازی کند.

مسعودی با اشاره به موضوع این شبکه رادیویی نیز گفت: نگاه ما در این رادیو موضوع رسول الله است و اینکه همه امت اسلامی در هر فرقه ای زیر مجموعه این تفکر قرار بگیرند. اگر این انسجام باشد آن ها که تفکر اسلام ستیزی دارند جلویشان گرفته خواهد شد و تفرقه از بین می رود.

مدیر رادیو وحدت اضافه کرد: تفکر استعماری دشمنان است که نسبت به مسلمانان طمع دارد و با تفرقه اندازی سعی دارد بر آنها مسلط شود. کشورهای عظیمی در خاورمیانه هستند که منافع عظیمی برای استعمارگران دارند؛ از ایران تا افغانستان و پاکستان و حتی کشورهای دیگری که استعمارگران سعی دارند با تفرقه بر ما مسلط شوند.

وی با اشاره به استفاده از رادیو نما و بخش های تصویری، اظهار داشت: دو محور را در نظر گرفتیم؛ یکی بحث اتحاد بین شیعه و سنی در داخل ایران و یکی هم نگاهمان به بحث اتحاد در حوزه بین الملل و امت اسلامی است. در کنار برنامه های زنده و تأمینی، در برنامه های شبانگاهی به صورت تصویری در ایران صدا هم حضور خواهیم داشت.

مسعودی با اشاره به رویکرد رادیو وحدت نیز شرح داد: رویکرد ما وحدت بین شیعه و سنی ایران است و گسترش نگاه برادری است. ما سعی داریم از علما و عظیمانشان و همچنین کنندگانشان در این شبکه رادیویی بهره بگیریم.

وی اضافه کرد: در این رویکردها تمام قومیت های اهل تسنن ایران و همینطور افراد شیعه که در حوزه تقریب فعالیت می کنند مد نظر هستند.

مدیر رادیو وحدت با اشاره به نگاه رهبر انقلاب که اتحاد شیعه و سنی یک مساله تاکتیکی و مصلحتی نیست بلکه یک اصل است، اظهار کرد: این رویکرد به عنوان محور بین المللی هم مدنظر قرار می گیرد تا امت اسلامی زیر پرچم رسول اسلام (ص) قرار بگیرند.

رادیو وحدت که قرار است جایگزین رادیو اربعین شود، از 27 مهر تا 13 آبان ماه برنامه هایش را روی آنتن می فرستد. این نخستین بار است که شبکه رادیویی مستقل به مناسبت هفته وحدت در معاونت صدا راه اندازی می شود.

شنوندگان رادیو می توانند برنامه این شبکه رادیویی را روی موج 95.5 دنبال کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 7300

به "وحدت برای اولین بار صاحب موجِ رادیویی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحدت برای اولین بار صاحب موجِ رادیویی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید