ماجرای گل شماره 110 علی دایی چیست؟

به گزارش دوست بلاگ، دو روز از تساوی پر سر و صدای رکورد گل ملی علی دایی و کریستیانو رونالدو می گذرد. حالا هر دو بازیکن 109 گله هستند. اما دایی اکنون می توانست هنوز یک گل بالاتر از رونالدو باشد.

ماجرای گل شماره 110 علی دایی چیست؟

به گزارش خبرنگاران ، اگر یک نارنجک گل علی دایی را نمی سوزاند اکنون این اسطوره فوتبال ایران هنوز یک گل از رونالدو بالاتر بود.

در واقع یک اتفاق حاشیه ای باعث شد تا یکی از گل های رسمی علی دایی بسوزد و هرگز مورد محاسبه رسمی قرار نگیرد.

ماجرا به 18 سال پیش مربوط می گردد.

بیست و یکم آبان ماه 1382 تیم ملی فوتبال ایران در جریان رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا 2004 در استادیوم آزادی میزبان تیم ملی کره شمالی بود.

در این ملاقات، ایران با تک گل علی دایی از روی نقطه پنالتی از حریف خود پیش بود اما پرتاب یک نارنجک به درون زمین مسابقه و آسیب تماشا یکی از بازیکنان کره شمالی باعث شد تا این تیم زمین مسابقه را ترک کند و بازی نیمه تمام بماند. البته به فاصله گذشت 18 سال هنوز هم می توان گفت که کره ای ها حق داشتند زمین مسابقه را ترک نمایند.

به هر حال چند روز بعد کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با این ملاقات رای صادر کرد و نتیجه مسابقه سه بر صفر به سود ایران داشت. مسئولان کنفدراسیون که آن موقع به اندازه اکنون با فوتبال ایران دشمنی نداشتند بر این عقیده بودند که کره شمالی حق ترک میدان را نداشت و باید همان مسابقه را ادامه می داد. به این ترتیب کره شمالی سه بر صفر بازنده اعلام شد. اما گل ملی علی دایی هم سوخت. اگر آن مسابقه ادامه پیدا می کرد صرفنظر از هر نتیجه ای اکنون تعداد گل های علی دایی 110 گل بود.

با این وجود دایی حتی اگر آن گل را هم از دست نمی داد محال بود که بتواند اسم بهترین گلزن ملی دنیا را همچنان بعد از 18 سال برای خودش حفظ کند چرا که رونالدو یک گل که هیچ، احتمالا تا قبل از وداع با تیم ملی کشورش 20 گل دیگر هم بزند!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 10477

به "ماجرای گل شماره 110 علی دایی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای گل شماره 110 علی دایی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید