لیست خرید یحیی منطقه ای شد، 3 بازیکنی که پرسپولیس نتوانست بگیرد

به گزارش دوست بلاگ، پرسپولیس که قهرمان پنج دوره اخیر لیگ برتر شده برای این که بتواند این نام را تکرار کند کار سختی پیش رو دارد چرا که سه بازیکن مهم و تاثیرگذارش در سه منطقه زمین را از دست داده است.

لیست خرید یحیی منطقه ای شد، 3 بازیکنی که پرسپولیس نتوانست بگیرد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس با کسب پنجمین قهرمانی متوالی در رقابت های لیگ برتر رکورد خود را به نام بهترین تیم تاریخ این بازی ها جابجا کرد و توانست آمار و ارقام فوتبال باشگاهی کشور را بار دیگر جابجا کند.

سرخپوشان مرکز در حالی با یحیی گل محمدی در دومین فصل حضورش در این تیم به جام زرین دیگری دست پیدا کردند که در ابتدای فصل گذشته تغییرات گسترده ای را در لیست بازیکنان خود داشتند.

ورود 10 بازیکن با خروج ستاره هایی نظیر علیرضا بیرانوند، علی علیپور، مهدی ترابی و بشار رسن و شجاع خلیل زاده همراه بود. با این حال سرخ ها تجربه دوباره حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب کردند اما دست آنها بار دیگر به جام نرسید تا یحیی گل محمدی رؤیای خود را رسیدن به مهم ترین قهرمانی باشگاهی در آسیا نام کند.

گل محمدی برای رسیدن به این مهم روشی کاملا متفاوت را نسبت به فصل گذشته در پیش گرفت. او در ابتدا خواستار حفظ تمام بازیکنان تیمش شد اما یکی پس از دیگری بازیکنان کلیدی تیمش رفتند تا او دنبال جایگزین برای آنها باشد.

جدایی سه چهره تأثیرگذار

محمدحسین کنعانی زادگان در دفاع وسط، احمد نورالهی در خط میانی و شهریار مغانلو در نوک پیکان حمله پرسپولیس یکی از بهترین های خود در ترکیب این تیم بودند اما این بار رفتن را به ماندن ترجیح دادند تا اولین خواسته گل محمدی برآورده نشود. جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که قول داده بود تمام این بازیکنان را حفظ می کند با بیشترین نقدها هنگام ترک این بازیکنان روبرو شد.

لیست خرید یحیی منطقه ای شد

سرمربی پرسپولیس که قصد داشت کمترین تغییر را در تابستان به ترکیب پرسپولیس بدهد با جدایی ستاره های خود روبرو شد تا مجبور شود برای جانشین احمد نورالهی و شهریار مغانلو هم دنبال بازیکن بشود.

بیشترین تلاش یحیی برای جذب بازیکن در خط دفاعی بود. از این رو پرسپولیس در همان نخستین روز توانست علیرضا ابراهیمی و رضا دهقانی را جذب کند تا خیال این تیم بابت جانشین کنعانی زادگان راحت شود.

حامد لک با احترام ماند

حامد لک عملکرد کم نظیری در لیگ برتر بیستم داشت. او توانست 17 بار کلین شیت کند تا بهترین گلر لیگ لقب بگیرد. با این حال دروازه بان اول پرسپولیس نتوانست سال را بدون حاشیه تمام کند. جدال لفظی او در آخرین بازی تیم مقابل پیکان تهران با کریم باقری دردسرساز شد. یحیی که قبل از آن هم دو بار به خاطر اخطارهای غیرفنی لک و محرومیت هایش نقره داغ شده بود ماندن او را مشروط به اصلاح رفتارش کرد. لک هم بدون مکث از کریم باقری در فضای مجازی عذرخواهی کرد و او را در نخستین اردوی پیش فصل تیم در آغوش گرفت تا نشان دهد همچنان برای ماندن در چارچوب این تیم اشتیاق دارد.

دفاع با چالش های پر استرس

پرسپولیس در فصل گذشته شجاع خلیل زاده را نداشت تا زوج کنعانی زادگان و سیدجلال حسینی بیشترین بازی ها را کنند. با این حال کنعانی زادگان تصمیم گرفت فوتبال خود را در لیگ ستارگان قطر دنبال کند تا پرسپولیس دنبال جانشین برای او بشود. علیرضا ابراهیمی و علی نعمتی جذب شدند تا آنها بتوانند در کنار فرشاد فرجی و سیدجلال حسینی، رقابت برای حضور در قلب دفاع این تیم داشته باشند.

ستاره ای رفت تا ستاره ای ساخته شود

احمد نورالهی به گواه بیشتر کارشناسان فوتبال، یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر در سال های گذشته بود. او در مقابل پیشنهاد اغوا کننده شباب الاهلی امارات نتوانست پیراهن پرسپولیس را حفظ کند و لژیونر شد تا سود مالی مناسبی برای این رفتن کند.

جدایی هافبک ملی پوش پرسپولیس باعث شد تا رضا اسدی هافبک فصل گذشته سنت بولتن از اتریش به تهران بیاید و با عجیب ترین اتفاقات در عقد قرارداد بابت مسائل مالی، جانشین او شود.

رضا اسدی در حالی آمدنش در پرسپولیس بوق و کرنا شد که بدون شک راه زیادی برای ستاره شدن و پر کردن جای خالی احمد نور دارد. باید دید او همچون خریدهای فصل گذشته یحیی، باعث سربلندی سرمربی این تیم می شود یا راستا متفاوتی را پیش می گیرد.

آلترناتیو برای چپ و راست دفاعی

سعید آقایی در دفاع چپ پرسپولیس باقی ماند و مهدی شیری هم با تمدید قرارداد خود به نام دفاع راست بازی خواهد کرد. با این حال بازیکنانی همچون علی نعمتی و فرشاد فرجی گزینه های دیگر یحیی برای این پست ها هستند. رضا دهقانی هم سابقه بازی در این پست ها را داشته تا او در کنار وحید امیری هر وقت نیاز بود کمی عقب تر بازی کند و در بین مدافعان قرار بگیرد.

استارت با سرلک و ادامه با کمال!

کمال کامیابی نیا به دلیل مصدومیت نمی تواند پرسپولیس را در دیدار با استقلال تاجیکستان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند تا میلاد سرلک اصلی ترین گزینه برای جانشینی او لقب بگیرد. البته باید به جمع دو هافبک میانی پرسپولیس نام رضا اسدی را هم اضافه کرد. بازیکنی که هم در کار دفاعی و هم به نام بازی ساز می تواند پرسپولیس را رو به جلو ببرد.

همچنین محمد شریفی بازیکن جوان سرخ ها هم دیگر گزینه این تیم در این پست است. او هر بار در فصل گذشته بازی کرد عملکرد قابل قبولی داشت تا نشان دهد می تواند آینده این پست را تضمین کند.

هافبک های ویران کننده ماندند

بدون شک یکی از نقاط قوت پرسپولیس داشتن بازیکنان سرعتی به نام هافبک در دو کناره ها است. وحید امیری، مهدی ترابی، امید عالیشاه و سیامک نعمتی می توانند خط دفاعی هر تیمی را به دردسر بیندازند. نقطه قوتی که نقش بسزایی در انتقال توپ از دفاع به حمله در بازی های فصل گذشته پرسپولیس داشته است. وینگرهای پرسپولیس در این فصل ثابت ماندن تا رضا دهقانی هم که توانایی بازی با هر دو پا را دارد به آنها اضافه شود.

چالش مهاجم

شهریار مغانلو با تصمیم باشگاه سانتاکلارا پرتغال از پرسپولیس رفت تا فوتبال خود را در سپاهان اصفهان دنبال کند. مهاجم بلند قامت سرخپوشان در حضور کوتاه مدت 6 ماهه خود عملکرد قابل قبولی داشت تا با رفتن او کری خوانی هواداران سپاهان برای پرسپولیس آغاز شود. سرخ ها که از سه ماه قبل می دانستند مغانلو در آستانه رفتن از پرسپولیس هستند نتوانستند برای او جانشین مطلوبی پیدا کنند تا در نهایت حامد پاکدل را از آلومینیوم اراک جذب کنند. یحیی که انتخاب اولش برای این پست بازیکنانی نظیر سجاد شهباززاده و امین قنامی نژاد و رضا قوچان نژاد بود به پاکدل رضایت داد اما همچنان پیگیر جذب یک مهاجم خارجی دیگر است تا بتواند ماشین گلزنی این تیم را ترمیم کند.

یحیی و آرامش همیشگی

گل محمدی در روهایی که فشار زیادی را به دلیل از دست دادن ستاره های خود و عدم جذب مهاجم مد نظرش تحمل می کند همچنان آرامش دارد. سرمربی سرخ ها که رابطه خوب خود با مدیریت باشگاه را حفظ کرده از نبود مهاجم دلخوری کرده اما نمی خواهد آن را تبدیل به جنگ داخلی در باشگاه کند. یحیی همچنان به مهاجم فکر می کند اما منتظر است تا مجوز فدراسیون فوتبال برای حذب بازیکن خارجی با توجه به بدهی های بین المللی فراوان سرخ ها صادر شود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

مجله میهن 128: مجله میهن 128 | آخرین اخبار ورزشی جهان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 11233

به "لیست خرید یحیی منطقه ای شد، 3 بازیکنی که پرسپولیس نتوانست بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست خرید یحیی منطقه ای شد، 3 بازیکنی که پرسپولیس نتوانست بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید