سوگلی تلویزیون هم نظرسنجی صداوسیما را قبول ندارد

به گزارش دوست بلاگ، عصر ایران نوشت: در یک نظر سنجی که صداوسیما منتشر کرده مردم به 10 برنامۀ پرببیندۀ تلویزیون رأی داده اند. فهرست 10 برنامه برتر هم به این ترتیب است: عصر جدید، دورهمی، تکرار خندوانه، کودک شو، مستند حیات وحش، به خانه برمی گردیم، سمت خدا، بچه محل، دستپخت و طبیب.

سوگلی تلویزیون هم نظرسنجی صداوسیما را قبول ندارد

همان طور که می بینید خبری از برنامه فوتبال برتر -جایگزین 90 عادل فردوسی پور- نیست. محمد حسین میثاقی مجری جویای نام این برنامه گفت وگویی را با روزنامه جام جم که منتسب به صداوسیماست انجام داده و در آن گفته است: به نظر من آماری که از بیننده فوتبال برتر بود، خنده دار است. کسی که این آمار را می بیند می تواند قهقهه بزند. این زوم فقط روی فوتبال برتر است.

تنها آماری که از آمار AFC خنده دارتر است، همینی است که درباره فوتبال برتر پخش می شود. مثلا کنفدراسیون نظرسنجی می گذارد و هافبک چپ 20 سال قبل و بازیکنی از نپال، ویتنام یا بنگلادش بهترین می شود. طرف رای اش از سون بالاتر می رود. مگر نبود بازیکن هندوستان که از ناکاتا بالا زد؟ آمار فوتبال برتر هم مثل آن نظرسنجی خنده دار است. ببخشید اعداد که دروغ نمی گویند. فیدبک برنامه در شبکه های اجتماعی تعیین است.

جالب است سوگلی تلویزیون در مورد نظرسنجی صداوسیما این گونه حرف می زند و آن را خنده دار می داند و اگر رویش می شد از لفظ مسخره هم استفاده می کرد.

واقعا وقتی کسی که صداوسیما این همه به او آنتن می دهد و سعی می کند تا به زور از میثاقی، فردوسی پوری جدید بسازد، نظرسنجی های صداوسیما را خنده دار می داند ما چه باید بگوییم؟

وقتی تلویزیون از درصد بینندگان و میزان رضایت شان از برنامه های ساخته شده حرف می زند، حق نداریم بخندیم و قهقهه بزنیم؟

مدیران صداوسیما هنوز متوجه نشده اند که بخشی از مردم مجبور هستند تلویزیون را ببیند، چون گزینه دیگری ندارند و البته امکان رایگانی برای پرکردن ساعات بیکاری و سرگرمی هم هست. مغازه داری که در تمام روز در حال تماشای آی فیلم یا شبکه ورزش است، راه دیگری ندارد یا زنی که خانه دار است، قطعا ساعتی از روز خود را پای برنامه صداوسیما می گذارد.

اگر در این کشور شبکه خصوصی راه افتاده بود و آن ها هم می توانستند در کنار تلویزیون کار کنند، آن وقت می شد با یک نظرسنجی بی طرف میزان محبوبیت صداوسیما را در بین مردم سنجید. البته که صداوسیما یک شبکه خانگی را تحمل نمی کند و دوست دارد با لطایف الحیل آن را به زیر مجموعۀ خود تبدیل کند، چه رسد به شبکه خصوصی!

جالب تر این است که میثاقی برای اثبات پربیننده بودن برنامه اش به بازخورد ها در فضای مجازی استناد می کند. یعنی برای او نظرات مردم در فضای مجازی مثل اینستاگرام و توییتر واقعی تر از نظرسنجی صداوسیمایی است که کارمند آن است.

البته پخش شدن قسمت های جنجالی یک برنامه در فضای مجازی امر غریبی نیست. خیلی از برنامه های جنجالی تلویزیون بعد از اینکه در شبکه های اجتماعی دست به دست شد، مورد توجه مردم قرار گرفت و گرنه کسی در مورد آن حرف نمی زد.

میثاقی باید بداند محبوبیت یعنی این که مردم دوشنبه ها را به 90 بشناسند و زندگی شان را برای دیدن برنامه فردوسی پور تنظیم کنند نه این که تعداد بازنشر های مصاحبه ای که بازیکن فوتبال در مورد رابطۀ 7 ساله اش با یک دختر و بعد ازدواج حرف زده شاخص محبوبیت باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 6592

به "سوگلی تلویزیون هم نظرسنجی صداوسیما را قبول ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوگلی تلویزیون هم نظرسنجی صداوسیما را قبول ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید