سه بسته حمایتی دولت برای اقشار کم برخوردار خسارت دیده از شیوع کرونا

به گزارش دوست بلاگ، رئیس جمهور پس از دریافت گزارش کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا از اقشار کم درآمد و صاحبان کسب و کارهایی که بر اثر شیوع این بیماری دچار آسیب و لطمه شده اند، دستور داد سه بسته حمایتی در اختیار اقشار کم برخورداری که کسب و کار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده اند، قرار گیرد.

سه بسته حمایتی دولت برای اقشار کم برخوردار خسارت دیده از شیوع کرونا

به گزارش دوست بلاگ، برآورد می شود سه میلیون خانوار ایرانی مشمول دریافت این بسته های حمایتی شوند.

بر اساس دستور حسن روحانی به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخستین بسته حمایتی تا پیش از پایان اسفندماه در اختیار افراد مشمول قرار می گیرد که با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی یا ثبت نام شده اند. دو بسته حمایتی دیگر نیز در ابتدای سال آینده در اختیار مشمولان این طرح قرار خواهد گرفت.

سازمان برنامه و بودجه نیز با دستور رئیس جمهوری موظف به تامین اعتبار این بسته حمایتی شده است.

همچنین قرار است جلسه آینده کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه به ریاست روحانی و با حضور وزرای اقتصادی ذیربط و روسای اتاق های بازرگانی و اصناف تشکیل شود.

کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا که به دستور رئیس جمهور تشکیل شده، به طور منظم تشکیل جلسه داده و با بررسی معضلات و آسیب های اقتصادی شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور، سیاست های جبرانی را تدوین و در اختیار رئیس جمهور و ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 3995

به "سه بسته حمایتی دولت برای اقشار کم برخوردار خسارت دیده از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه بسته حمایتی دولت برای اقشار کم برخوردار خسارت دیده از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید