تمهیدات دولت چین برای احیای شهر کرونازده

به گزارش دوست بلاگ، خبرنگاران: تولیدات کارخانه ها، خرده فروشی و صادرات ووهان در ماه می با سال گذشته تفاوت بسیاری داشت. اما با سرانجام یافتن قرنطینه شهر ووهان، اقتصاد این شهر در ماه های اخیر رو به بهبود بوده است.

تمهیدات دولت چین برای احیای شهر کرونازده

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، سه ماه پس از بازگشایی مجدد شهر ووهان، اقتصاد این شهر در حال بهبود است. سرانجام قرنطینه ووهان در هشتم آوریل، لحظه پیروزمندانه ای برای چین بود. کارخانه ها و شرکت ها به سرعت به فضای تجارت بازگشتند، اما بازگشت مصرف کنندگان کند تر بود. زیرا 76 روز قرنطینه موجب شده بود ساکنان ووهان آشپزی در خانه و خرید آنلاین را برای مدت بیشتری ادامه دهند.

پس از آن که تردد مردم در مکان های عمومی افزایش یافت، ظهور ناگهانی خوشه جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا در ماه می، بار دیگر این شهر را به حاشیه کشاند. محدودیت ها بازگشتند و 11 میلیون نفر در طول دو هفته مورد آزمایش قرار گرفتند. از آن موقع تا به امروز، هیچ موردی از ابتلا به ویروس در این شهر گزارش نشده است. ون بین، محقق امور بانکی در بانک مینشنگ پکن در این رابطه اظهار نموده است: فرایند بهبود اقتصاد ووهان و دیگر بخش های چین بیانگر این است که بهبود پس از کرونا سریع خواهد بود. او در ادامه توضیح داد شیوع اندک ویروس در دوران بهبود ادامه خواهد داشت، اما اثرگسترده ای بر حرکت مالی نخواهد گذاشت.

باران های اخیر در شهر ووهان بر بهبود مصرف اثرگذار بوده است. تلویزیون مرکزی چین در روز آدینه با استناد به داده های دولت گزارش داد که بارش شدید باران و سیل های ناشی از آن در جنوب چین بیش از 30 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده و حدود 61.8 میلیارد یوان (8.8 میلیارد دلار) ضرر مالی به همراه داشته است.

از طرفی، تعداد مسافران مترو در مقایسه با دوران قبل از همه گیری بسیار پایین است. با این حال، تعداد مسافران مترو به طور پیوسته در حال افزایش است. یکی از دلایل این امر این است که مردم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس، خودروهای شخصی را جایگزین وسایل حمل و نقل عمومی نموده اند. فروشندگان خودرو در ماه آوریل به بلومبرگ گزارش دادند که تقاضای خرید خودرو در پی انتشار ویروس به شدت افزایش یافته است.

مقامات دولت چین برای تحریک رشد مالی، اقدامات زیادی از جمله اهدای کوپن خرید و پرداخت نقدی به بعضی خانوارها انجام داده اند. معافیت مالیاتی نیز تا سرانجام سال ادامه خواهد داشت. همچنین، دولت وعده داده است که منطق آزاد بازرگانی در استان هوبی را گسترش دهد. کمپین های آزمایش های جمعی ویروس نیز باعث تقویت بهبود اقتصاد شده است.

از زمان بازگشایی مجدد، میزان تجارت در شهر ووهان به عنوان یک قطب فراوری در حال افزایش است. براساس داده های گمرک محلی، میزان صادرات و واردات ووهان در ماه مه نسبت به سال گذشته حدود 19.3 درصد رشد داشته است. سفارشات تجهیزات پزشکی به افزایش محموله های صادراتی یاری نموده است.

سفارش ماسک و سایر محصولات نساجی نیز هفت برابر شده است. همچنین، کارخانه های اصلی بعضی از شرکت های عظیم فناوری مانند لنوو در ووهان چین واقع شده است. از همین رو، واردات تجهیزات مکانیکی در ماه مه به میزان 21 درصد افزایش پیدا نموده است. اما صادرکنندگانی که به صنایع مصرفی وابسته هستند دچار آسیب شده اند.

مترجم: گیسو جعفری

ایرانیرو: ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 6030

به "تمهیدات دولت چین برای احیای شهر کرونازده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات دولت چین برای احیای شهر کرونازده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید